Kosárpalánta program az Alba Fehérvár Nemzeti Kosárlabda Akadémián

2018.10.04. 13:06
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. október 4. (csütörtök)
 
 
 
 
 
Az Alba Fehérvár Nemzeti Kosárlabda Akadémia ezúttal a legkisebbeket hívja sportolni: csatlakozott ugyanis a Debrődy István volt kosárlabda játékvezető ötletei alapján működő KOSÁRPALÁNTA programhoz. A 2013/14-ben indult képességfejlesztő képzéssel az óvodás és alsó tagozatos diákokat célozzák meg, melyből csütörtök reggel az Alba Regia Sportcsarnokban a Napsugár Óvoda hatévesei kaphattak ízelítőt egy játékos foglalkozás keretében.
 
A 2013/14-es nevelési évben a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége által elindított KOSÁRPALÁNTA program ötlete Debrődy István volt kosárlabda játékvezető nevéhez fűződik. Az azóta országosan elismert program célja, hogy az 5-10 éves korosztály számára széleskörű képesség- és mozgáskoordináció fejlesztési lehetőséget nyújtson, amely a későbbiekben nem csak a versenysport, hanem az iskolai fegyelmezettség alapjául is szolgál. Ennek érdekében a program a korcsoport számára megfelelő játékos eszközökkel ötvözi az atlétika, a gimnasztika, a gyógytorna, a különböző küzdősportok mozgásanyagát a kosárlabdát megalapozó labdás gyakorlatokkal.
 
Az Alba Regia Sportcsarnokban csütörtök reggel a Napsugár Óvoda 5-6 évesei vették birtokukba a pályát. A gumilabdás, tornaszőnyeges, bójás ügyességi feladatokat Salamon Endre edző felügyelte. A jó hangulatú foglalkozás kapcsán Mályi Lilla óvodaigazgató elmondta, hogy a gyerekek mindig hatalmas örömmel látogatják a csarnokot: „A picik mindig meghökkennek a terem méretétől és hangulatától, ezért is előzte meg ma nagy várakozás a részükről a foglalkozást, emellett mi felnőttek tudjuk, hogy a mozgás a tanulási képességek alapja. Az a kisgyerek, aki összerendezetten, koordináltan mozog, az az iskolában is megállja majd a helyét, ezért a mi intézményünk bármilyen mozgásformát szívesen kipróbál, amely ezt a fejlődést támogatja.”
 
„Nagyon fontos, hogy a legkisebbeknek is legyen lehetőségük a különböző sportágak megismerésére és kipróbálására. Székesfehérváron évtizedek óta jól működik az óvodás, iskolás úszásoktatás és a téli időszakban a korcsolyaoktatás is. Örülök neki, hogy egyre több sportágban tudunk indítani a korosztály számára programokat és a kosárlabda sportág is része lesz a kínálatnak, hiszen azért is újította fel a város 2013-ban a Gáz utcai sportcsarnokot, hogy ne csak a felnőtt csapat, de az utánpótlás is tudja azt használni.” – mondta el Mészáros Attila alpolgármester a program kapcsán.
 
A program pontos részleteit Peresztegi-Nagy Ákos, az akadémia szakosztályvezetője ismertette. „A gyerekek heti kétszer 1 órás foglalkozáson vehetnek részt, melyet álltalában a saját óvodájukban tartunk. Persze, minél több kis kosárlabdázóval szeretne bővülni a mi akadémiánk is, de ez a képzés elsősorban egy koordináció- és készségfejlesztő foglalkozás, amely figyelembe veszi az életkori sajátosságokat. Játékokon keresztül mozgatjuk meg a kicsiket és a labdával ismertetjük össze őket.” - részletezte a vezető. Kifejtette, hogy a programhoz csatlakozó intézmények nem csak egy pluszprogramot tudnak majd ajánlani a gyerekeknek, amellyel mozgáskultúrájuk fejlődhet, hanem az MKOSZ tornaeszközcsomagját is átvehetik.
 
Az akadémia a sikeres együttműködés reményében továbbra is várja a program iránt érdeklődő intézmények megkereséseit.
 
 
 
A bemutatón készült képek letölthetők a Galériából!
 
 
 
 
Szöveg: Torma Kinga Regina
Fotó: Bácskai Gergely
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.