Falfestőverseny a Széna Tériben

2018.10.05. 18:47
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. október 5. (péntek)
Székesfehérvár, a sportok városa       Galéria 
 
 
 
 
 
Új tornacsarnoka külső falának díszítésére hirdetett falfestő versenyt a Széna Téri Általános Iskola. A „Székesfehérvár, a sportok városa” versenyen nyolc általános iskola 3-4 fős csapatai mérte össze művészi tudását a sportos témájú alkotások megvalósításával.

Az idén 80 éves Széna Téri Általános Iskola vezetőinek már a jubileum alkalmából megépített és átadott új tornacsarnok tervezésekor is megfordult a fejében az ötlet, hogy az épület falát a diákok festményei díszítsék, ugyanúgy, ahogy az az udvaron lévő garázsok falán is látható. A 2013-as „Kőbezárt emlékek” festőverseny után idén az iskola stílusosan a „Székesfehérvár, a sportok városa” címet adta idei versenyének, amelyre a városi általános iskolák piktorcsapatainak jelentkezését várták.

A nyolc meghatározó városi sportágat – az amerikai focit, az atlétikát, a futballt, a jégkorongot, a kézilabdát, a kosárlabdát, a röplabdát és a teniszt – ábrázoló festményeket a Bory Jenő, a Hétvezér, a Kossuth Lajos, a Munkácsy Mihály, a Németh László, a Tóvárosi, a Vasvári Pál, a Zentai Úti és a vendéglátó Széna Téri Általános Iskola 3-4 fős csapatai készítették el.

Minárikné Ambrus Magdolna, az intézmény nyugalmazott igazgatója, a falfestés és a verseny ötletgazdája a megnyitón elmondta, hogy már az épület tervezésénél a falfelületet úgy alakította ki a kivitelező, hogy alkalmas legyen a festmények elkészítésre. „Iskolánk alapítványa, a Tanulás, Művelődés, Sport Alapítvány karolta fel a kezdeményezést és biztosította a verseny infrastrukturális hátterét, Deák Lajosné önkormányzati képviselő segítségével pedig az intézmény megkereste a sportágak helyi képviselőit, hogy az eredményhirdetésen jelképesen vegyék át a sportágukhoz kapcsolódó képeket.” - tette hozzá az igazgató.

A verseny részleteit Szepesvári Zsoltné igazgatóhelyettes ismertette. Elmondta, hogy a pályázó iskolák feladata sportolók sziluettjeinek megfestése volt. A csapatok között a témául szolgáló sportágat a szervezők osztották ki, ezen belül a festőcsapat szabad kezet kapott az ábrázolásban. A megvalósításra reggel 10 órától 14.30-ig volt lehetőségük az iskolásoknak, az elkészült munkákat ezután szakmai zsűri osztályozta. Ezt Schrenk Rita, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium rajztanára, Minárikné Ambrus Magdolna nyugalmazott igazgató, Varróné Vízvári Adrienn rajztanár és Deák Lajosné önkormányzati képviselő alkotja. Kiemelte, az eredményhirdetés után a versenyről senki nem távozott üres kézzel, hiszen az iskola ajándékokkal készült a művészek és felkészítő tanáraik részére is.

Deák Lajosné önkormányzati képviselő elmondta, hogy ezzel a játékos, közös festéssel nemcsak a Széna Téri Általános Iskola diákjai érezhetik majd magukénak az új csarnokot, hanem a Diákolimpia helyszínéül szolgáló új létesítményhez már a városban máshol tanuló diákközösséget is jó élmények fogják fűzni.

A versenyt a nap végén a Tóvárosi Általános Iskola csapat nyerte el!

 
 
 
 
A versenyen készült képek letölthetők a Galériában!
 
 
 
 
 
Szöveg: Torma Kinga Regina
Fotó: Simon Erika
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.