Az év ápolója Siák Gabriella, az év asszisztense Takáts Anikó

2019.02.18. 13:10
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. február 18. (hétfő)
Megkoszorúzták Kossuth Zsuzsanna szobrát. Galéria  
 
 
 
 
Az ápolókról szól a kórház mai napja: délelőtt megkoszorúzták Kossuth Zsuzsanna szobrát, majd a Magyar Ápolók Napja alkalmából ünnepség és szakmai szimpózium kezdődött a Romhányi Auditóriumban. Hagyományosan díjakat adtak át a hivatás elismerésére – az év ápolója címet 2019-ben Siák Gabriella, az év asszisztense címet pedig Takáts Anikó kapta, a munkatársak tiszteletbeli ápolóvá választották Dr. Kozma Péter Tamás ortopéd főorvost. Dr. Csernavölgyi István főigazgató beszédében az empátia, a hit, a gyógyító attitűd fontosságát emelte ki, majd felelősségül a magas színvonalú munkakörülmények megteremtését fogalmazta meg célként a fiatalok, a jövő ápolói számára.  


Kossuth Zsuzsannának, az első országos főápolónőnek a szobrát koszorúzták meg ma délelőtt a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház előtti parkban, fejet hajtva az ápolás múltja előtt, és felvállalva az elkötelezettséget az ápolás jelenéért és jövőjéért. A Magyar Ápolók Napja alkalmából tiszteletüket fejezték ki a megye és a város nevében dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Brájer Éva alpolgármester, Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok, valamint az intézmény, az egészségügyi szolgáltatók és alapítványok képviselői. Bognár Márta, a MÁE Fejér megyei elnöke Kossuth Zsuzsanna felvállalt hivatásának, életpályájának szellemi örökségéről kifejezte: ápolónő volt, tehetségét és egész életét az emberiség szolgálatába állította, az általa megvalósított ellátás megelőzte korát a szabadságharc sebesültjeinek ápolásában.

A koszorúzást követően a Romhányi Auditóriumban ünnepséggel és tudományos szimpóziummal folytatódott a program. Szabó-Bakos Zoltánné ápolási igazgató köszöntőjében elmondta, hogy Kossuth Zsuzsanna missziójának országos elismerése a hazai ápolásügy elismerése is. Dr. Csernavölgyi István főigazgató ünnepi beszédében az önzetlen, empátiát és szakmaiságot követelő hivatás kapcsán hangsúlyozta a gyógyítói kollektívát jellemző egységet és mosolyt, ami a kórház megalakulása óta nem változott az intézmény falai között: „Bármennyit fejlesztünk, bármennyire úgy érzem magam egy kisebb műtőben, mintha egy űrhajóban ülnék, akármilyen csodafalakat emelünk, a lényeg ugyanaz: a beteg, a rászoruló ember, annak a lelke – azon kell segítenünk.”  A folyamatosan fejlődő intézményben évente több mint kétmillió gyógyító-beteg-találkozás lezajlik, így kell megőrizniük az elhivatottság, a hit megőrzését az ápolásban, tette hozzá. Az igazgató az ünnepségen a jövőről beszélt: a nemrégiben szervezett ápolási nyílt nap kapcsán a kórházba látogató fiatalok írásaiból idézett, amelyek örökérvényű értékeket fogalmaznak meg a betegekkel való törődésről. A ma felelőssége – mondta – azoknak a körülményeknek a megteremtése, amelyek között a legmagasabb színvonalon végezhetik majd munkájukat a fiatalok, valamint a gyógyítói hitvallás, attitűd átadása.

Az ünnepség elismerések átadásával folytatódott. Tapssal köszöntötték elsőként Szomor Andreát, a Sürgősségi Osztály főnővérét, aki a holnapi országos rendezvényen miniszteri elismerő kitüntetésben részesül. Az év ápolója címet 2019-ben Siák Gabriella, a Dialízisközpont dolgozója, az év asszisztense címet pedig Takáts Anikó, a Tüdőgondozó vezető asszisztense vehette át. Az ápolóközösség megítélése alapján tiszteletbeli ápolóvá választották Dr. Kozma Péter Tamás ortopéd főorvost. A továbbiakban azokat köszöntötték, akik 1969-ben, ötven éve végeztek, és akiktől az utódok a szakmát tanulták a kórházban: Pápai Imrénét, Frey Mártonnét, Gimesi Józsefnét, Lakosa Józsefnét, Manner Józsefnét, Barabás Mihálynét, Khaut Gyulánét és Kovács Zoltánnét. Az intézmény pályázatot írt ki „Miért választottam az egészségügyi pályát?” címmel; az első három helyezett Földesné Ferenczi Tünde, Kállai Viktória és Orbán Csilla lettek.

Az ünnepségen fellépett a kórház kórusa Tóka Szabolcs karnagy vezetésével. A rendezvényen a város Önkormányzatát Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok képviselte.


A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!







Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Molnár Artúr



 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.