Székesfehérvárnak kell lennie az új magyar honvédség központjának

2019.10.10. 14:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019. október 10. (csütörtök) 
A haderőfejlesztésről tartott előadást a honvédelmi miniszter.      Galéria
 
 
 
 
 
 
Székesfehérvárnak kell lennie az új magyar honvédség központjának, a magyar katonák fővárosának – ezt dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter erősítette meg abban az előadásában, melyet a Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programról tartott a Fejér Megyei Kormányhivatal Dísztermében. A programnak köszönhetően többek között megkezdődhet a honvédség eszközparkjának és képességeinek, valamint védelmi rendszerének átfogó megújítása, újjáélesztik a magyar hadiipart és fejlesztik az önkéntes tartalékos katonák rendszerét is.

A székesfehérvári középfokú és felsőoktatási intézmények vezetőinek, a közhivatalok képviselőinek és diákoknak a részvételével zajlott a Kormányhivatalban az a program, melyben a honvédelem megújítását mutatták be.

„Fehérvár, mint katonaváros és mint a magyar honvédség első számú helye, egy olyan pont, amely bennünket arra kötelez és inspirál, hogy a katonai igazgatásban, a civil szférában jobban teljesítsünk, mint az ország más részei. A lakosság és a katonák közötti együttműködés több évtizedes, évszázados, ez azt jelenti, hogy nekünk továbbra is dolgunk van! A megyei védelmi bizottság ennek mentén dolgozik együtt a helyi katonákkal, és támogat minden olyan programot, amely a katonaság és a honvédelmi tudat fejlesztésére irányul. Székesfehérváron olyan civil kapcsolati rendszer alakult ki az elmúlt években, melyre bátran támaszkodhatunk.” – fogalmazott köszöntőjében dr. Simon László kormánymegbízott.

A honvédelem ügye nemzeti ügy! Törvény fogalmazza meg, hogy minden magyar állampolgárnak a kötelessége. Mindenki azért dolgozik, hogy a saját szakterületén gondoskodjon Magyarország és a magyar állam sikerességéről… A jövő megalapozása a mi dolgunk, a mi kötelességünk! ” - mondta bevezetőjében dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter.

Arról is szólt, hogy a béke és a biztonság alapvető érdek, de nagyon törékeny. Gyorsan és radikálisan tud megváltozni, melyre csak a közelmúltból és a jelenből példaként említhető az 1990-es években lezajlott délszláv háború és a 2014-ben kirobban kelet-ukrajnai válság. Manapság a hibrid hadviselés korát éljük, amely a polgári lakosságot is bevonja a soraiba. A honvédelem ügye fontos az illegális migráció és az felerősödött terrorizmus okán is, amely több száz ártatlan civil áldozatot szed  Európában.

„Magyarországnak erős, ütőképes, modern, korszerű katonai eszközökkel felszerelt, a hazájuk iránt elkötelezett, lojális, jól kiképzett katonákra van szüksége. Ezeket a feltételeket kell megteremteni annak érdekében, hogy béke és biztonság legyen. A katona nem háborút akar! Önökkel együtt a békét és a biztonságot akarja fenntartani.” – hangzott el az előadásban.

A Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program középpontjában az ember, a katona áll. Alapja a fizikailag, pszichésen és egyéb képességeiben is alkalmas emberek kiválasztása és kiképzése. A program a haderőfejlesztés alapvető pilléreiként tartalmazza a légierő és a szárazföldi haderő fejlesztését, új, csúcstechnikával rendelkező gépek és haditechnikai eszközök beszerzését, a területi védelmi rendszerek megalakítását és a magyar hadiipar fellendítését. A humánerőforrás tekintetében kiemelten fontos az önkéntes tartalékos-rendszer fejlesztése, a méltányos és arányos javadalmazás megteremtése, a honvédelmi ösztöndíjrendszer bevezetése és a hazafias-honvédelmi nevelés a családokban és az iskolákban. A teljesülés egyik legfontosabb feltétele a költségvetési, a kormányzati támogatás megléte.

„Székesfehérvárnak kell lennie a katonák fővárosának, az új magyar honvédség központjának!...Itt akarjuk létrehozni azt a többnemzeti hadosztály-parancsnokságot is, amely biztosítja Magyarországnak és térségének a békéjét és biztonságát. Székesfehérvárnak rendkívül nagy szerepe van. A város mindig elkötelezett katonaváros volt, ezt mi csak erősíteni szeretnénk! Köszönet a város vezetésének, hogy ebben mellénk áll!” – fogalmazott előadásában a miniszter.

A program résztvevői egy, a haderőfejlesztésről szóló kisfilmet is megnéztek, melynek mottója: „Szeretteink, értékeink, hazánk! MEGVÉDJÜK!”

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.



Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika
 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.