Átadták a Regionális Atlétikai Központot

2014.05.01. 16:57
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2014. május 1. (csütörtök)
Ejtőernyős ugrás, közös futás, sportversenyek a Fehérvári Sportmajálison. Galéria
 
 
 
 
 
Közel másfélezer sportoló felvonulásával indult, majd a Regionális Atlétikai Központ sportos átadásával nyílt meg az idei Fehérvári Sportmajális a Bregyó-közben. A külső futópályákat sportolók és amatőrök közös futással avatták fel, amelyen részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester és Miklósa Erika operaénekes is. Sokan voltak kíváncsiak atlétikai központ fedett csarnokára, szakmai vezetéssel folyamatosan indultak a csoportok.


Az időjárás idén is nagyon kegyes volt Székesfehérvárhoz május elsején. Senkinek nem volt oka panaszra. A változatos időjárás és a szórakoztató, sportos programok mindenkinek kedveztek. Több ezer látogató volt folyamatosan a Bregyó-köz területén, ahol a görhoki-pályától, a Streetball majálison keresztül a sportegyesületek bemutatóján át a színpadig mindenhol várták a fehérváriakat. Akik a Belváros irányából érkeztek, azok a Csónakázó-tó mellett megtapasztalhatták a klasszikus majálishangulatot, és megtekinthették a kirakodóvásárt.

A hagyományoknak megfelelően idén is a fehérvári sportegyesületek, klubok felvonulásával indult a nap. Közel 1500 sportoló sétált, görkorcsolyázott, vagy kerekezett a Palotai útról a Mészöly Géza utca és a Liget sor érintésével a Bregyó-közbe. Miután mindenki megérkezett, elkezdődött a Sportmajális ünnepi megnyitója, amelynek keretében adták át a nagyközönség számára a Regionális Atlétikai Központot.

Székesfehérvár legújabb és országosan is egyedülálló sportközpontját a Székesfehérvár Városgondnoksága Kft., illetve a helyi cégekből alakult ALBA Atlétika Konzorcium építette. Az épület mintegy 4000 négyzetméteren terül el Székesfehérváron a Bregyó Sportcentrum területén. A földszinten kapott helyet a 700 négyzetméteres gyakorló csarnok, a konditerem, és itt található a távolugró gödörrel ellátott, 140 méteres, 8 pályás futófolyosó is. Az emeleten alakították ki a sportolók, a szakosztályvezetés és a versenyrendezés helyiségeit, melyekből a pálya teljes területére rá lehet látni. A 6 öltöző mindegyikéhez tartozik fürdő és két toalett. A versenyzők által használt öltözők mellett regenerálódást szolgáló masszírozó helység és pihenőtér is helyet kapott a létesítményben, az épület előterét pedig úgy tervezték, hogy az alkalmas legyen éremátadók és különböző összejövetelek befogadására. A külső 400 méteres futópálya mellett a centrum körüli, több mint 600 méteres futópályát is a Városgondnokság munkatársai építették. A létesítmény nem csak a versenysportot szolgálja, hanem az ARAK atlétái mellett a szabadidősport előtt is nyitva áll.

Az átadási ünnepséget az Albatrosz Repülő Egyesület ejtőernyős bemutatója tette még különlegesebbé. A Sportmajális résztvevői öt ejtőernyős, Papp Sándor, Mészárovics György, Mórocz Béla, Nagy Attila és Pula József produkcióját csodálhatták meg. Papp Sándor magyar zászlóval, míg Pula József a futás rajtoltatásához szükséges légkürttel landolt, három társukkal együtt, a pálya füves területén.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében kiemelte, a több mint ezer felvonuló fiatal sportoló látványa is azt mutatja, érdemes támogatni a sportot a városban. „Fontos, hogy a diákok jó körülmények között sportolhassanak, és a jövőben is Székesfehérváron versenyezzenek. A Regionális Atlétikai Központ átadásával az atléták igazi otthonra leltek, és az a legnagyszerűbb,hogy ez a létesítmény a szabadidő-, az utánpótlás-, a diák- és az élsportot egyszerre szolgálja mától.” – tette hozzá Székesfehérvár polgármestere.

Az ünnepségen részt vett Miklósa Erika világhírű operaénekes, valamint Monspart Sarolta, a Magyar Olimpiai Bizottság szabadidősportért felelős alelnöke, egykori tájfutó világbajnok is. Miklósa Erika, aki az ARAK igazolt atlétája, örömét fejezte ki, hogy a sport és az atlétika ilyen nagy megbecsülésnek örvend Székesfehérváron. Hozzátette azt is, a versenyzőknek és a jövő nagy reménységei számára is fontos, hogy megfelelő körülmények között készüljenek. Monspart Sarolta röviden szólt arról, hogyan tudjuk megteremteni a napi energiaegyensúlyt, amely az egészséges életmód alapja. Kiemelte, hogy nagyon nagy értéke Székesfehérvárnak, hogy ilyen sokan űznek szabadidő-, utánpótlás-, és versenysportokat, és az is, hogy közel 300 egyesület működik a városban.

A pálya megnyitása alkalmából a sportegyesületek tagjai közös futással avatták fel a Regionális Atlétikai Központot, az első kör Bozai István városgondnok és Hirt Károly, az Alba Regia Atlétikai Klub elnökének kürtszavára rajtolt el. A futók között volt Székesfehérvár polgármestere és Miklósa Erika is.

A futást követően a nagyszínpadon testébresztő mozgással folytatódott a nap a Chili Salsa latin ritmusainak köszönhetően. A programot Fly Fitness bemutató, majd a Kid Dance show tánc produkciója követte. A Sportmajális idén is a közösségteremtést szolgálta, miközben a család minden tagja számára aktív kikapcsolódási lehetőséget és rengeteg élményt kínáltak a szervezők, hiszen a sportágak tucatjaival találkozhattak, ismerkedhettek meg a kilátogatók. A fehérvári nagy múltú, ismert sportklubok ugyanúgy bemutatkoztak, mint ahogy a legújabb sportegyesületek is, miközben a közönségnek a legkülönbözőbb sportokat volt alkalma kipróbálni. A Csónakázó-tó partján a kirakodóvásár mellett gyermekfoglalkoztatók várták a legkisebbeket, és idén is jelentkezett a Táborbörze, ahol a közelgő nyári szünetre gyűjthettek információkat a családok a táborozási lehetőségekről.


A Sportmjálison készült fotók az esti óráktól letölthetőek a Galériából.
 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.