A gyerekeké a Belváros! – elkezdődött a Hetedhét Játékfesztivál

2016.05.28. 12:10
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2016. május 28. (szombat)
A család minden tagjának tartalmas kikapcsolódást nyújt a kétnapos esemény. Galéria 
 
 
 
Immáron negyedik alkalommal vehetik két napon át birtokba a gyermekek a történelmi Belvárost. A szombat délelőtti megnyitóval hivatalosan is elkezdődött a Hetedhét Játékfesztivál, amely tartalmas és élményekben gazdag pillanatokat ígér minden korosztály számára, a legkisebbektől egészen a legnagyobbakig. A gyermekeket és szüleiket mindkét nap 10.00 és 18.00 óra között várják Hétpróbával, társasjátékkal, utcai játékelemekkel és színpadi produkciókkal egyaránt.
 
 
Szombaton és vasárnap újra mesebirodalommá változik a székesfehérvári történelmi Belváros! A jókedvről bábművészek, zenekarok, mesemondók és a gyermeknapi Hétpróba állomásvezetői gondoskodnak. Az óriási játszótéren idén a klasszikus fiú- és lányjátékok elevenednek meg. A gyerekeket számos érdekességgel, így többek között színpadi programokkal, utcai játékelemekkel, Hétpróbával, közös társasjátékozással várják, sőt a kicsik egy négyméteres falovat is megcsodálhatnak, ezen felül a "Hozd el a kedvenc játékodat!", és a Hétbolha Játékcserebere is színesíti a programkínálatot.
 
Az ország egyik legrangosabb gyermekfesztiváljának hivatalos megnyitója előtt a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar szórakoztatta a közönséget. A Hotel Magyar Király előtt felállított színpadnál a legközismertebb rajzfilmek, többek között a Doktor Bubó, a Mézga család és a Süsü, a sárkány zenéje csendült fel.
 
A megnyitón dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszöntötte a megjelenteket. „Elsősorban most nem a felnőtteket, hanem sokkal inkább a gyermekeket szeretném köszönteni; ez a hétvége ugyanis róluk szól! Szép hagyomány, hogy a Hetedhét Játékfesztivált csakis egy gyermek nyithatja meg. Ezzel jelképesen átadjuk nekik a Belváros kulcsát, így az övék lesz az egész terület az elkövetkezendő két napban.” – mondta dr. Cser-Palkovics András, aki üdvözölte az eseményen megjelent óvodák és iskolák képviselőit, valamint köszönetét fejezte ki a szervezőknek.
 
„Ezennel a Hetedhét Játékfesztivált megnyitom!” – szólt Solti Bíborka, a székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskola második osztályos tanulójának harsány kiáltása, mellyel elkezdődött a kétnapos mulatság. A megnyitó után átadták az óvodák jelenlévő képviselőinek a "Barangolás Székesfehérváron, a királyok városában" című könyveket, amikkel a város ajándékozza meg a gyereknap alkalmából a nagycsoportos óvodásokat. A fiatalok a Gyöngyvirág Óvoda gondozásában, a 2013-as Szent István Emlékévben megjelent kiadvány idei, kibővített kiadását vehették kezükbe.
 
A Játékfesztivál ünnepélyes megnyitója után Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője gyereknapi fagylaltozásra hívott ötven hátrányos helyzetű gyermeket.
 
A két nap során óriási játszótérré változik a Belváros, ahol a gyereknap mellett a Hetedhét Játékmúzeum születésnapját is ünneplik a fehérváriak. A családokat számos izgalmas és színes programelemmel várják. A kicsik részt vehetnek a Hetedhét Játékfesztivál központi elemén, a mesés-játékos Hétpróbán, ahol egy Ritka nevű fiatalember története nyomán indulhatnak el játszani. Az események során a gyerekek megtudhatják Ritkától, hogy nem a vagyont, a hírnevet, vagy a méltóságot érdemes keresni. Sokkal izgalmasabb megismerni önmagunkat. Ehhez nem lesz más feladatuk a gyerekeknek, minthogy minél többet játszanak a Hettecs nevű manók tanyáin.
 
Ezen kívül a fiatalok kipróbálhatják a közismert zenész, producer és játékfejlesztő, Pierot által kifejlesztett „Rejtély a babaházban” című társasjátékot is, amelyet még 2014-ben tervezett a Hetedhét Játékmúzeum számára. A játék a Moskovszky-gyűjtemény pazarul berendezett babaszobáiban zajlik, főszereplői a gyűjtemény elbűvölő bábúi, a játékosok célja pedig megtalálni a rejtélyes körülmények között elveszett gyűrűt.
 
A gyermekeket és szüleiket mindkét nap délelőtt 10.00 órától este 18.00 óráig várják. A nagyszínpadnál szombaton délelőtt a MárkusZínház gondoskodott a jó hangulatról, míg délután Paprika Jancsi, a Barboncás Egyesület, valamint a Tititá – Foltin Jolán és Novák Péter zenés-táncos előadása csal mosolyt a kilátogatók arcára. Ezt követően vasárnap Bíró Eszter koncertje gyermekeknek és felnőtteknek, a Bóbita Bábszínház produkciója, a Stringers Vonósnégyes gyermekkoncertje, a Bab Társulat bemutatója és Kovácsovics Fruzsina "Elfeledett mézescsók" gyermekkoncertje színesíti a programkínálatot. A megjelentek emellett az utcai játékelemeket is szabadon kipróbálhatják.
 
Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
 
Szöveg: Samu Miklós
Fotó: Simon Erika
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Május
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.