Körzeti megbízotti irodát adtak át a Mura utcában

2016.06.23. 11:43
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2016. június 23. (csütörtök)
A szárazréti lakótelepen két új térfigyelő-kamerát is felszereltek. Galéria
 
 
 
 
 
 
 
Székesfehérvár Önkormányzata több mint másfél millió forintos beruházásból alakított ki a Mura utcában egy körzeti megbízotti irodát, valamint szerelt fel két térfigyelő-kamerát. A városrész közbiztonságának javítása érdekében történt fejlesztésekről az érintettek ma délelőtt tartottak sajtótájékoztatót, melyet követően a KMB iroda átadása is megtörtént. 
 
„Olyan pontra érkeztünk el, amely meghatározó lehet a lakótelep közbiztonsága szempontjából.”- ezzel kezdte a Mura utca 4. szám előtt ma délelőtt megtartott sajtótájékoztatót Szigli István, Feketehegy-Szárazrét önkormányzati képviselője. Majd elmondta, hogy a most átadásra kerülő körzeti megbízotti iroda létrehozását Fejér megye rendőrfőkapitánya kezdeményezte, melyet mind a polgármester, mind a város képviselőtestülete egyértelműen támogatott. Ezzel egy olyan bázis jött létre – mint fogalmazott -, amely azt a közeget fogja direktben szolgálni, aki itt él.
Tájékoztatást adott arról, hogy az önkormányzati tulajdonban lévő lakást, illetve a lakótelepen lévő térfigyelő-rendszer két kamerával történő bővítését összesen több mint másfél millió forintból sikerült kivitelezniük. Így ennek a szárazréti lakótelepnek már nincsen olyan pontja, melyet kamera ne látna.  
 
Dr. Varga Péter r. dandártábornok, megyei rendőrfőkapitány a Székesfehérvári Rendőrkapitányság életében egy mérföldkőnek nevezte ennek a körzeti megbízotti irodának a kialakítását. Majd arról beszélve, hogy a közbiztonságnak egyik fő letéteményese a rendőrség, a másik pedig az önkormányzat, azt hangsúlyozta, hogy Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata mindent elkövet annak érdekében, hogy ebben a városban rend legyen, és az állampolgárok biztonságban érezzék magukat. Ezt támasztja alá – mint fogalmazott – ennek az irodának a kialakításán túl az is, hogy minden évben támogatja a rendőrkapitányságot. 
Beszédében kitért arra, hogy a rendőri jelenlét és láthatóság a legnagyobb befolyásoló tényezője a szubjektív biztonságérzetnek. Majd elmondta, hogy Szigli István képviselő - aki elhivatott Feketehegy és Szárazrét közbiztonságának kialakításában – a gondolat megszületését követően teljes mellszélességgel támogatta azt.
Tájékoztatta a megjelenteket arról, hogy az iroda teljes kialakítása – értve ezen a bejárat kiépítését, az ingatlan felújítását, bebútorozását – Székesfehérvár Önkormányzatának érdeme, amiért köszönetet mondott, és a város e téren való támogatását országosan példaértékűnek minősítette.
 
„Székesfehérvár nemcsak egy szerethető, hanem egy biztonságos város is.” – hangsúlyozta dr. Cser-Palkovics András polgármester beszéde során, utalva a holnapi közgyűlés elé kerülő rendőrkapitányi beszámolóra, és annak pozitív statisztikai mutatóira. Ugyanakkor hozzátette, hogy egy nagyvárosban mindig van mit javítani a közbiztonsági helyzeten, így ennek érdekében, hogy előre tudjunk lépni, mindig szükség van új együttműködésekre és új beruházásokra.
A rendőrség és az önkormányzat szakemberei közötti együttműködést kiválónak értékelte, és hangsúlyozta a közterület-felügyelet megerősítésének jelentőségét, valamint a térfigyelő-kamerarendszer folyamatos bővítését és a polgárőrséggel való együttműködést.
Elmondta, hogy mind a számok, mind az elmúlt évek munkái azt bizonyítják, hogy egy ilyen városrészben is kialakítható és erősíthető a közbiztonság, köszönhetően a Városfejlesztési Kft. és a Polgármesteri Hivatal Szociális ellátási és Gyermekvédelmi Irodája közötti együttműködésnek. 
 
Kovács Zsolt r. alezredes a sajtótájékoztató során arról beszélt, hogy ez az iroda azt fogja szolgálni, hogy a rendőrök közelebb kerüljenek a lakosokhoz, s gyakrabban lássák őket. Szólt arról, hogy rendszeres fogadóórákat fognak itt tartani, több alkalommal Szigli István önkormányzati képviselővel annak érdekében, hogy az itteni problémákat itt helyben tudják kezelni. Ugyanakkor a cél nem az, hogy itt benn legyenek állandó jelleggel a rendőrök, hanem az, hogy kinn legyenek az utcán, ugyanakkor legyen egy bázisuk, ahonnan el tudnak indulni, ahova vissza tudnak térni. 
Majd tájékoztatást adott arról, hogy ilyen infrastruktúrával ellátott KMB iroda másik még nincsen a városban, de különböző városrészekben már kerültek irodák kialakításra, ahol szintén rendszeresen tartanak fogadóórákat a körzeti megbízottak, illetve onnan látják el szolgálatukat. 
 
A polgármester köszönetet mondva a rendőrség városban végzett munkájáért, majd a középkori Székesfehérvárról egy metszetett adott át a megyei rendőrfőkapitánynak és városi rendőrkapitánynak. A tájékoztatókat követően a jelenlévők közösen tekintették meg a körzeti megbízotti irodát, valamint a lakótelepen felszerelt két új térfigyelő-kamerát.
 
 
 
Az eseményen készült felvételek megtekinthetőek a Galériában. 
 
 
 
                                                  
 
 
 
Szöveg: Kész Mónika
Fotó: Simon Erika
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.