Semmelweis-napi ünnepség a Hiemer-házban

2016.06.24. 13:41
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2016. június 24. (péntek)
Az egészségügyben dolgozókat köszöntötték. Galéria
 
 
 
 
 
 
 
Székesfehérvár Önkormányzata a Hiemer-ház Dísztermében köszöntötte ma az egészségügyi dolgozókat a közelgő Semmelweis Nap alkalmából. Az ünnepség keretében átadták a „Székesfehérvár Egészségügyéért” díjat, amit idén Szivákné Heilig Ilona védőnő vehetett át. Ezen túl jubileumi jutalmazásokra is sor került a Humán Szolgáltató Intézetnél több évtizeden át kimagasló és önzetlen munkát végző szakemberek számára. 
 
A magyar egészségügy ünnepéhez közeledve, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pénteken tartotta hagyományos Semmelweis Napi ünnepségét. Miután koszorúkat helyeztek el a Székely János Jenő szobrászművész által készített emléktábla, amely több mint két évtizede hirdeti, hogy Semmelweis Ignác, az ismert magyar orvos hajdanán a székesfehérvári Ciszterci Gimnázium tanulója volt, a Hiemer-ház Dísztermében gyűltek össze a városban dolgozó orvosok, védőnők, egészségügyi dolgozók.
 
Dr. Cser-Palkovics András polgármester az egészségügyi dolgozókat köszöntő beszéde során azt hangsúlyozta, hogy nincs Fejér megyében és a városban olyan ember, aki valamilyen formában a székesfehérvári egészségüggyel – annak intézményeivel, szervezeteivel - ne találkozna. A lakosok elvárása az, hogy ezek a szervezetek egymással együtt tudjanak működni, legyenek akár állami, önkormányzati, vagy magán fenntartásban. Kiemelte: az biztos, hogy a székesfehérváriak elkötelezettséget, sok-sok szorgalmat és hivatásszeretet kapnak minden egészségügyben dolgozó szakembertől. Majd megköszönte az intézmények vezetőinek azt az együttműködést, amit ők nap, mint nap éreznek, még akkor is, hogyha valamilyen probléma megoldásáról van szó.
Beszélt arról, hogy a lakossági fórumokon is rendszeresen téma az egészségügy, ami egy kiemelten fontos terület, s ami nem működne azok nélkül a hivatásukat szerető emberek nélkül, akik minden nap azért tesznek, hogy ez működőképes legyen, vagy fejlődni tudjon.
Az elismerésben részesülőknek gratulált és köszönetet mondott munkájukért. Elmondta, hogy az egészségügy egy csapatmunka eredménye. Így kérte, hogy amikor valaki kitüntetést kap, akkor az a szervezet is érezze az elismerést és a köszönetet, amelyik közösségnek a jutalmazott a tagja.
Végezetül azzal zárta gondolatait, hogy kiemelte, ezen a területen csak összefogással lehetséges eredményt elérni. Az önkormányzat feladata a koordinálás – amelyben szívesen fogadja a szakemberek segítségét -, illetve bizonyos fejlesztésekhez anyagi támogatás nyújtása, nem felejtve, hogy ez a helyi adóknak köszönhető. 
 
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése 2016-ban Szivákné Heilig Ilona védőnőnek adományozta a „Székesfehérvár Egészségügyéért” díjat, amelyet dr. Cser-Palkovics András polgármester az ünnepség keretében adott át a kitüntetettnek.
 
A védőnő szakmai múltja, hivatástudata, valamint a székesfehérvári családok irányába megnyilvánuló odaadó gondoskodása és az egészségvédelem terén nyújtott önzetlen segítőkészsége okán részesült a rangos elismerésben. Szivákné Heilig Ilona 1975-től dolgozik az egészségügyben. Székesfehérváron 1984-ben kezdte meg munkáját az egészségügyi alapellátásban, mint védőnő. Öreghegyen, ahol már hosszú évek óta dolgozik, szinte minden család szereti és tiszteli „Ilike védőnőt”. Munkássága alatt több generáció nőtt fel. Vannak olyan fiatal anyukák, akik annak idején a körzetében születtek, és ma már fiatal szülőként ők kérik ki tanácsát gyermekeik gondozásában. 
A díjazott védőnő szakmai felkészültsége, tudása naprakész. Munkáját inkább tekinti hivatásnak, és szeretett időtöltésnek, mintsem kötelességtudatból végzett feladatnak. Olyan készséges szakember, akinek tanácsait, szakmai véleményét úton-útfélen kikérik a családok. Jellemző rá, hogy nemcsak munkaidejében, hanem azon túl is, szinte folyamatosan elérhető, kereshető. Lelkesedéssel, odaadással végzett munkája során mindenkihez van egy kedves szava, egy derűs mosolya és természetesen egy jó tanácsa, amit minden család szívesen fogad.
 
A rendezvényen a város polgármestere, a Humán Szolgáltató Intézet igazgatója, valamint Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok jubileumi jutalmakat adott át az intézetnél eltöltött több évtizedes szakmai munkája elismeréseként több egészségügyi dolgozóknak. Majd Nida Anikót, a Mészöly Géza utcai tanácsadó területi védőnőjét köszöntötték, aki a megyében egyedüli fehérvári védőnőként „Kiváló Védőnő” díjat vehetett át a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve és a Fejér Megyei Egészségügyi Szakdolgozók Kamarája ünnepségén.
 
A rendezvényen a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház kórusa, Marton Bendegúz, a Fölszállott a Páva tehetségkutató idei versenyzője, valamint Marton János Márton és Hullám Alma, az Ikarus Néptáncegyüttes junior csoportjának tagjai léptek fel.
 
A jutalmazottak, valamint megjelent vendégek munkáját Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok is megköszönte. Elmondta, hogy mindegyik szervezetüktől, és azok valamennyi dolgozójától segítséget kaptak ahhoz, hogy a város Egészségfejlesztési Tervét végre tudják hajtani, és a városlakók érdekében olyan programokat tudjanak szervezni, amiket a fehérváriak nagy szeretettel és nagyon hálásan fogadnak. Az együttműködést megköszönve kérte továbbra is a kitartásukat, majd munkájukhoz erőt, egészséget kívánt.   
 
 
 
 
Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.
 
 
 
                                                       
 
 
Szöveg: Kész Mónika
Fotó: Simon Erika
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.