Még több segítség a háziorvosoknak, az ügyeleti ellátásnak

2016.12.12. 20:47
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2016. december 12. (hétfő) 
A polgármester a háziorvosok első adventi találkozóján beszélt a tervezett intézkedésekről.   Galéria
 
 
 
 
 
 
Az eddigi támogatási keretek megemelésével, a felhasználási célok kibővítésével és új gépkocsik beszerzésével segíti jövőre a város háziorvosait és az ügyeleti ellátást Székesfehérvár Önkormányzata. Mindezt egy megállapodás-tervezet tartalmazza, melyről pénteken dönt a Közgyűlés. A még színvonalasabb betegellátás érdekében tervezett lépésekről dr. Cser-Palkovics András polgármester beszélt azon a találkozón, melyet első alkalommal szerveztek meg Advent alkalmából a szakma képviselői számára.

A csaknem százezer lakosú Székesfehérváron 58 körzetben biztosítják az alapellátást a háziorvosok és házi gyermekorvosok. A város Önkormányzata első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal szervezett számukra kötetlen találkozót Advent alkalmából, hogy lehetőséget biztosítson a szakmai eszmecserére és baráti hangulatú beszélgetésekre egyaránt.

A fórumon dr. Cser-Palkovics András polgármester köszönte meg az orvosok és kollégáik munkáját a város egész közössége és az ügyeleti ellátáshoz tartozó települések nevében. Beszélt arról a hosszas tárgyalássorozat eredményeként létrejött megállapodás-tervezetről, melynek értelmében a város többféle módon támogatja az alapellátást a kötelező feladatellátáson túlmenően.

Az Önkormányzat a háziorvosi praxisok támogatási keretét az eddigi bruttó 150.000 forintról 200.000 forintra emeli. A szakma javaslatára kibővítik a felhasználási célokat, így az összeget prevenciós tevékenységre, eszközbeszerzésre, működésre, szakdolgozói, vagy orvosi továbbképzésre és szakdolgozóknak részére parkolóbérlet vásárlására költhetik a praxisok. Növelik a kistérségi ügyeletben résztvevők óradíját is. Az orvosoknál két lépcsőben emelnek, jövőre bruttó 2.500-ről 3000 forintra, míg 2018-tól további 500-tal. Az asszisztenseknél 900-ról 1.150 forintra módosítják az óradíjat és a gépkocsivezetőknél is terveznek bruttó 100 forintos növelést. Az Önkormányzat három személyautót vásárol jövőre az ügyeleti ellátáshoz, továbbá a szakma képviselőivel közösen kidolgoznak egy lakhatási támogatási rendszert annak érdekében, hogy Székesfehérváron tartsák, vagy éppen ide csábítsák az orvosokat. A város továbbra is segíti az orvos-szakmai fórumok, különféle prevenciós, egészségmegőrző programok kommunikációját a helyi sajtón keresztül. A mindezt tartalmazó előterjesztésről pénteki ülésén dönt a város Közgyűlése.
A polgármester hangsúlyozta, Székesfehérvár kiemelt feladatának tekinti az alapellátást és színvonalának emelését.

Dr. Wilhelm Róbert
, az Alba Családorvosi Egyesület elnöke az eddigi gyümölcsöző együttműködés fontos állomásának nevezte a mai találkozót. Mint fogalmazott, tapasztalatai szerint sok nagyvárosban és településen elismeréssel tekintenek a fehérvári városvezetés és az orvos szakma közötti előremutató együttgondolkodásra és kapcsolattartásra, ami igen ritka. A támogatási keretek bővítése nagy előrelépést jelent, segíti a mindennapi munka ellátását és jövőbeni fontos célként az utánpótlás biztosítását is.


 
 
 
 
 
 
Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Bácskai Gergely
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.