Karácsonyozott és jótékonykodott a Diáktanács

2016.12.21. 19:24
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2016. december 21. (szerda) 
A Tüzér utcai gyermekotthont támogatták a fiatalok.         Galéria  
 
 
 
 
 
 
Ajándékozással egybekötött karácsonyi estet rendezett a Székesfehérvári Diáktanács ma a Hiemer-házban. A fehérvári fiatalok az iskoláikban összegyűjtött ajándékaikat és az est belépőjeként szolgáló apró meglepetéseket a Tüzér utcai gyermekotthonnak adományozták. A baráti hangulatú, zenés-verses-táncos esten átadták a Diáktanács által gyermekek számára meghirdetett rajzpályázat díjait is. Székesfehérvár Önkormányzata nevében Mészáros Attila alpolgármester mondott köszönetet a fiatalok példamutató  elhivatottságáért.

Öt évvel ezelőtti megalakulása óta számos alkalommal szervezett már jótékonysági akciót a Székesfehérvári Diáktanács. Az elkötelezett, lelkes fiatalok különösen fontosnak tartják a karácsonyi adományozást, hogy szebbé, teljesebbé tegyék az állami gondoskodásban élő társaik ünnepét.

A Diáktanács a hagyományteremtés céljával rendezte meg karácsonyi adományozó estjét ma a Hiemer-ház Báltermében. A fiatalok rengeteget készültek, szívüket-lelküket adták azért, hogy személyes keretek között, egy baráti hangulatú esten szerezhessenek minél több élményt és örömet a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Szakszolgálat Tüzér utcai intézményében élők és gondozóik számára.

Székesfehérvár Önkormányzata nevében Mészáros Attila alpolgármester mondott köszönetet a szervezők munkájáért. Mint fogalmazott, az est ötlete és megvalósítása, a fiatalok igyekezete, kreativitása és jó szándéka azt mutatja, hogy Székesfehérvár jövője biztos kezekben van. A város pedagógusaival együtt elindított közösségépítő munka jó úton halad.  Az alpolgármester köszönetét fejezte ki a Diáktanács elnökségének, tagjainak és az est valamennyi közreműködőjének.

Fejér megyében 820, országosan körülbelül 23.000 olyan gyermek van, aki az ünnepeket többnyire nem a családja körében, hanem az állami gondoskodás intézményes rendszerében –gyermekotthonban, lakásotthonban, vagy nevelőszülőknél – tölti. Őket képviselte az esten Deresné Tanárki Mária, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ igazgatója. Elmondta: nagyon jó fehérvárinak, Fejér megyeinek lenni, hiszen itt nagyszívű emberek, fiatalok, családok és vezetők élnek, akik szociálisan érzékenyek, és akiknek nagyon fontos a társadalmi integráció, a felzárkóztatás kérdése. Megtisztelő, hogy a jövőnket biztosító fiatalok fontosnak tartják mások beilleszkedését, boldogulását.

A köszöntőket követően adták át annak a rajzpályázatnak a díjait, melyet „Jobb adni, mint kapni” mottóval hirdetett meg a Diáktanács óvodásoknak és alsó tagozatosoknak. A szakmai zsűri bírálata, az alkotások minősége alapján első helyen végzett Schvirján Dóra, a második Szita Flóra, a harmadik pedig Mészáros Dóra lett. A Diáktanács szintén kiosztotta díjait saját értékelési szempontjai alapján, melyek szerint Kalmár Bence, Makk Ádám és Takács Száva Fanni végeztek az első, a második, illetve a harmadik helyen.  A közönségdíjasok Schvirján Dóra és Szaniszló Regina lettek.

Az esten a Diáktanács tagjai, a Fehérvári Versünnep döntősei és a MEGADANCE táncstúdió tagjai különféle műsorszámokkal léptek fel, melyek között szerepelt versmondás, többféle tánc, karate-bemutató és beatbox. A gyermekotthon lakói külön ünnepi műsort adtak elő, majd a szereplők  közösen énekelték el Leonard Cohen „Hallelujah” című dalát.

A Diáktanács tagjai, aktivistái természetesen ajándékokat is szép számmal hoztak.  Az elmúlt hetekben saját iskoláikban szerveztek adománygyűjtést, ezen kívül házi készítésű süteményekkel készültek, illetve az estre egy-egy apró ajándék volt a belépő, melyet szintén a gyermekotthonban élők kaptak meg a program zárásaként.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Bácskai Gergely

 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.