Megújult az Aranybulla Könyvtár Gyermekrészlege

2017.01.09. 13:20
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. január 9. (hétfő)
Több intézmény összefogásával valósult meg a fejlesztés. Galéria 
 
 
 
 
 
 
Az Aranybulla Könyvtárba helyezték át a Zentai úti Tagkönyvtár állományát, a felújított és megszépült Gyermekrészleg helyiségének ünnepélyes átadására hétfőn került sor. Az eseményen részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester, Dr. Dienesné Fluck Györgyi önkormányzati képviselő, Pál Gábor, a Területi Művelődési Intézmények Egyesületének elnöki tagja és Vasné Borsos Beáta Bíborka, a Vörösmarty Mihály Könyvtár igazgatója.


Székesfehérvár Önkormányzatának 2016. évi költségvetéséből a nyári időszakban zajlott jelentős beruházások között került sor a Zentai utcai Általános Iskola könyvtára, valamint az Aranybulla Könyvtár átalakítására is. Az iskolában a volt könyvtárhelyiségben tornaszobát hoztak létre; az Aranybulla Könyvtárban a könyvállomány gyarapodása miatt szükségessé vált a bővítés, amelynek során új Gyermekrészleget alakítottak ki.

Csiszárné Mahler Mónika
, az Aranybulla Könyvtár igazgatója köszönetet mondott a városnak, hogy a Zentai úti Tagkönyvtár gyűjteményét rájuk bízta, az átadásra került helyiséget kialakította és finanszírozta, valamint hogy több mint egy évtizede támogatja az alapítványi könyvtárat. Köszönetet mondott továbbá a Területi Művelődési Intézmények Egyesületének az anyagi forrás biztosításáért és a Vörösmarty Mihály Könyvtárnak az együttműködésért, valamint a kollégáknak, a kulturális közfoglalkoztatott munkatársaknak és az önkénteseknek az áldozatos munkáért. Majd megköszönte a támogatóknak, hogy biztosították a modern, szép berendezés megvásárlását.

A felújítást követően a fiatal olvasóközönséget immár kibővült és megszépült környezetben tudják fogadni. A helyiség ünnepélyes átadásán dr. Cser-Palkovics András polgármester külön köszöntötte az ünnepségen megjelent gyerekeket, és az olvasás örömének, a könyvek által megszerezhető pótolhatatlan világlátásnak a fontosságát hangsúlyozta. „Egy város életében mindig kiemelt ünnepnap, amikor a kultúra területén tudunk intézményt avatni, beszámolni bővítésekről, fejlesztésekről. Azért is fontos ez a pillanat, mert egy komoly összefogás eredményeként valósult meg: köszönöm a könyvtáros szakmának, a hivatásukat gyakorló és annak a felelősségét felvállaló szakembereknek a belátását, amelynek eredményeként az összefogás létrejött és több problémát is meg tudtunk oldani.” – fogalmazott a polgármester az iskola, a két könyvtár, a fenntartó egyesület és az Önkormányzat hosszú távú gondolkodásának, közös munkájának köszönhetően megvalósuló eredményekről. Hangsúlyozta, hogy a tagkönyvtári rendszer fenntartása és működtetése továbbra is kiemelten fontos feladata a városnak, amellett hogy egy nagy városi könyvtár létrehozásán is dolgoznak. A polgármester megköszönte továbbá az Arconic-Köfémnek a fejlesztésekhez biztosított támogatást, majd azt kívánta, hogy minél több fiatal és kisgyermek látogassa a jövőben az Aranybulla Könyvtárat, a környező intézmények hozzanak minél több programot, és biztosította az intézményt a város további támogatásáról a 2017-es évben is.

Dr. Dienesné Fluck Györgyi,
a terület önkormányzati képviselője köszöntőjében örömét fejezte ki, hogy a gyermekrészleg bővülhetett, mint mondta, a gyermekek minél korábbi bevezetése az olvasás világába elengedhetetlen. Az emberfeletti munkával felújított helyiségről azt mondta, igazi belső indíttatással valósult meg és valódi ékszerdoboznak nevezte a kialakított részleget.

A Területi Művelődési Intézmények Egyesületének nevében Pál Gábor elnökségi tag elmondta, hogy a hozzájuk tartozó intézmények közül az Aranybulla Könyvtár kiemelkedik mind a munka minősége, mind pedig a kialakított igényes környezet tekintetében. Az UNESCO vonatkozó kiáltványából idézve a tudás kapuja felé vezető útként határozta meg a könyvtárakat – amely út tele van feladatokkal a digitális fejlődés korában. Érveinek sorában hangsúlyozta, hogy a könyvtárak nem egyenlőek a könyvekkel, hanem komoly közművelődési programok szervezői, helyszínei, ami a gyermekek tekintetében, az olvasás megszerettetésében még inkább fontos.

Vasné Borsos Beáta Bíborka
, a Vörösmarty Mihály Könyvtár igazgatója felidézte azt a folyamatot, ahogy a két könyvtár összevonásra került, a probléma felmerülésétől a döntések meghozatalán át a kivitelezésig. Azt mondta, hogy könyvtárosokként nemcsak a saját intézményükről kell gondolkodniuk, hanem ezen túllépve az olvasóközönség érdekeit kell nézniük. Kifejezte reményét, hogy a gyerekek közül sokan jönnek majd a több mint 12 ezer dokumentummal bővült Aranybulla Könyvtárba – és minden látogatót invitált a Vörösmarty Mihály Könyvtárba is.  

Az ünnepi programon F. Dőry Magdolna, Radnóti-díjas versmondó Takács Gyula Vallomás a könyvtárról – Könyvtár, hatodik kontinens című művéből mondott egy részletet, valamint a Zentai Úti Általános Iskola 2. B osztályos tanulói adtak vidám zenés-verses műsort, és vették birtokba a részleget. Az eseményen részt vett L. Simon László országgyűlési képviselő, a támogatók képviselői és a könyvtár dolgozói.




Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!






Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika





 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.