A Városháza Dísztermében adták át az idei Tóth István – Tóth Terézia Ösztöndíjat

2017.01.09. 16:27
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. január 9. (hétfő)
Hetven jól tanuló székesfehérvári diák kap támogatást 2017-ben. Galéria 
 
 
 
Átadták a Tóth István - Tóth Terézia tanulmányi ösztöndíjakat a Városházán. A támogatást olyan székesfehérvári diákok kaphatják, akik kiválóan teljesítik tanulmányaikat, jeleskednek a sportban, a zenében, a képzőművészetben, vagy a tudományos kutatás terén, de anyagi helyzetük, családi körülményeik miatt rászorulnak a segítségre. A fiataloknak pályázniuk kellett, idén hetvenen részesültek pozitív elbírálásban.


A Városháza Dísztermében adták át hétfőn délután a Tóth István – Tóth Terézia Tanulmányi Ösztöndíjakat. Fűrész István kuratóriumi elnök az alapítvány történetéről szólva elmondta: a Tóth házaspár az 1930-as gazdasági válság idején vándorolt ki Kanadába, magyarságát és hazaszeretetét megőrizve a szülővárosra hagyta vagyonát. A közalapítvány azon székesfehérvári diákokat támogatja, akik jó tanulmányi eredményt értek el, és anyagi, családi körülményeik miatt az ösztöndíj sokat számít ahhoz, hogy megfelelően folytathassák a tanulmányaikat. A jelentős alaptőke ellenére a kamatok éve óta nem fedeznék a hagyatéki és az alapítói célok teljesülését, ezért Székesfehérvári Önkormányzata saját költségvetéséből járul hozzá, hogy minél több diáknak nyújthassanak támogatást. A diákok egy éven keresztül, havonta részesülnek 3.000-10.000 forint közötti ösztöndíjban.

„Teljesen egyértelmű volt az Önkormányzat és a város számára is, hogy kiáll a Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány mellett, támogatva azt a célt, amelyet hosszú évek óta Székesfehérváron betölt. Ezzel a gesztussal egyrészt a Tóth családnak tartozunk leginkább, amely vagyonát hagyaték formájában Székesfehérvárnak adományozta egy nagyon nehéz történelmi szituációban. Ez az, amit lokálpatriotizmusnak nevezünk, hiszen Tóth István és Tóth Terézia a hazájuk és a városuk iránti elkötelezettségükről tettek tanúbizonyságot. A második fontos ok, ami miatt a Közalapítvány mellé álltunk pedig nem más, mint azok a tehetséges fiatalok, akik ösztöndíjban részesülnek. Pontosan tudjuk, hogy akkor tudják kibontakoztatni képességeiket, ha anyagi hátterüket tekintve is olyan támogatást kapnak, amivel el tudják érni kitűzött céljaikat.” – mondta dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere a hétfői ünnepségen.

A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Szakgimnáziuma és Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma diákjainak műsora után az ösztöndíjak ünnepélyes átadása következett. Az idei évben kilencvenkét pályázat érkezett, amelyből hetven nyert támogatást. Tizenhárom általános iskolást, harminchét középiskolást és húsz felsőfokú oktatásban tanulót tudtak támogatni ebben az évben. A Városháza Dísztermében tartott ünnepség zárásaként a sikeresen pályázó hetven diák dr. Cser-Palkovics András polgármestertől vehette át az ösztöndíjról szóló dokumentumot.

Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.

 


                                      
Szöveg: Samu Miklós
Fotó: Simon Erika
 

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.