Nyílt napot tartottak a Corvinus Székesfehérvári Campusán

2017.01.12. 12:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. január 12. (csütörtök)
Sportközgazdász és gazdaságinformatikus szak is indul 2017-ben. Galéria 
 
 
 
 
Nyílt napot tartottak csütörtökön a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán. A továbbtanulás előtt álló érdeklődő diákoknak a képzésekről szóló szaktájékoztatókat szerveztek a duális partnerekkel, a karok képviselőivel, valamint villámelőadásokat tartottak. A megnyitón a megjelenteket dr. Szántó Zoltán, a BCE oktatási rektorhelyettese, Mészáros Attila alpolgármester és Szentpáli-Tóth Ádám HÖK-elnök köszöntötték.


A továbbtanuláshoz adott támpontokat a középiskolás diákoknak a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán tartott nyílt nap csütörtökön. A megtelt nagyelőadóban a diákoknak a meghirdetett alap- és mesterszakokhoz szaktájékoztatókkal, villámelőadásokkal csináltak kedvet.

A rendezvény megnyitóján dr. Szántó Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatási rektorhelyettese köszöntőjében a tavaly először megtartott nyílt napra és az első tájékoztatókra emlékezett vissza. „A Budapesti Corvinus Egyetem stratégiai célja, hogy Székesfehérvári Campusán ugyanolyan színvonalú képzéseket kínáljon az érdeklődők számára, mint a Budapesti Campuson. A gazdaság- és társadalomtudományi képzési területeken évek óta mind az alapképzési, mind pedig a mesterképzési szakokat illetően egyetemünk piacvezető. Az a célunk, hogy ezeket a képzéseket az itteni campuson is hasonló minőségben és hasonló érdeklődés mellett kínáljuk.” – fogalmazott a rektorhelyettes, majd a kiváló infrastrukturális feltételekre és a bővítési tervekre is rámutatott, a jelenlévőket a helyi corvinusos képzésekre invitálva.

Az alapképzés szakjai közül a gazdálkodás és menedzsmentet, valamint a pénzügy és számvitelt is indítják duális formában, a gazdaságinformatikus szakot levelezőn lehet végezni. Az alapképzéseken kívül 2017 őszén mesterképzési szakok is indulnak: levelezőn végezhetők a hagyományos kommunikáció- és médiatudomány, illetve a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás szakok, ezenkívül az egyetem egy egészen új mesterképzési szakkal jelenik meg, a nappalin végezhető sportközgazdász szakkal – ahogy a rektorhelyettes fogalmazott –, a remények szerint duális formában.

Mészáros Attila
alpolgármester örömét fejezte ki, hogy már a második felvételi időszakban köszönthet érdeklődő fiatalokat a BCE Székesfehérvári Campusán, és méltatta az intézménnyel folytatott stratégiai partnerséget. „A város ipara, gazdasága óriási léptékben fejlődik, ez évi 10-15 %-os növekedést jelent. Fontos, hogy olyan szakember-utánpótlást tudjunk közösen biztosítani, amely a megnövekvő igényeket fedezni tudja, és akikkel betölthetőek lesznek azok az álláshelyek, amelyekre a gazdaságnak szüksége van.” – mondta el az alpolgármester a cégek, vállalatok számára nélkülözhetetlen pénzügyi-gazdasági szakemberek képzésével kapcsolatban, köszöntve a jelenlévő partnercégek képviselőit.  Az országosan egyedülálló sportközgazdász szak indulását illetően Mészáros Attila reményét fejezte ki, hogy hamarosan elindul a szomszéd épület felújítása a jövőben felmerülő infrastrukturális igények kielégítésére, majd a 2017 őszén nyíló egyetemi klub lehetőségeire is utalt.

A Székesfehérvári Campus ideális, inspiráló környezeti feltételeiről, a modern belső terekről, a kollégiumi elhelyezés lehetőségéről beszélt Szentpáli-Tóth Ádám, a Hallgatói Önkormányzat elnöke. Azt mondta, hogy a családias szervezet sok előnyt foglal magában, majd hangsúlyozta a gyakorlatszerzés fontosságát a választható duális képzések tekintetében.

Az egyetemet a nyílt napon dr. Szántó Richárd, a Világgazdasági Intézet egyetemi tanára, dr. Drótos György programigazgató, dr. Lukács János, a Pénzügyi, Számviteli és Gazdasági Jogi Intézet igazgatója, dr. Szabó Zoltán, az Információrendszerek Tanszék vezetője, dr. Aczél Petra, a Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet igazgatója és András Krisztina, az Üzleti Gazdaságtan Tanszék vezetője képviselték.

Dr. Neulinger Ágnes, a Marketingkutatás és Fogyasztói Magatartás Tanszék vezetője a Rítusok a fogyasztásban, valamint dr. Benczes István, a Világgazdasági Intézet egyetemi tanára Kinek kell az euró? című villámelőadásai az intézmény szerteágazó és érdekfeszítő kutatásait szemléltették.

A jelenlévők a duális képzéssel kapcsolatban is kaptak tájékoztatást, a nyílt napon jelen voltak az Albacomp Rendszerintegrációs Kft., az Arconic-Köfém Kft., az Emerson Kft., az Otto Fuchs Hungary Kft., a Pannonjob Humán Szolgáltató és Tanácsadó Kft., Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, a Székesfehérvár Városgondnoksága Kft., a Videoton EAS Elektronikai Szerelő, Gyártó és Szolgáltató Kft., a Videoton Holding Zrt. és a VTES Kft. vezetői, képviselői.




Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!

 

 

 




Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Fejér Tamás

 

 

 

 

 



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.