A Betlehemi jászol fehérvári díjazottjait köszöntötték a Hiemer-házban

2017.01.12. 15:06
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. január 12. (csütörtök)
A fehérvári kézműveseket és a Ciszterci Gimnázium diákjait is elismerték. Galéria 
 
 
 
 
 
 
A 23. Betlehemi jászol kiállítás székesfehérvári díjazottjait köszöntötte Brájer Éva alpolgármester a Hiemer-házban. Az eseményen részt vettek a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai felkészítő tanáraikkal, valamint a Fehérvári Kézművesek Egyesületének díjazott képviselői. 


A Budai Várban, a Szentháromság téren a Magyarság Házában volt látható január 8-ig a Betlehemi jászol kiállítás. A pályázatot immár 23. alkalommal hirdette meg A Magyar Kézművességért Alapítvány: természetes alapanyagok felhasználásával készített alkotással lehetett nevezni, amely a betlehemi jelenet szereplőit ábrázolja vagy a betlehemezés népszokásait örökíti meg az adventi-karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódva. A beküldött pályamunkák alapján a zsűri több fehérvári művészt is díjazott, valamint kiemelte a Ciszterci Szent István Gimnázium tanulóit is.

A sikeres alkotókat Brájer Éva alpolgármester fogadta a Hiemer-házban. Örömét fejezte ki, hogy a díjazottak között a Fehérvári Kézművesek Egyesületének tagjai mellett ebben az évben fiatalokat is köszönthet. A néphagyományok megőrzésének fontosságát hangsúlyozva megbecsülését tolmácsolta az alkotók felé, akik a Rác utcában gyönyörű munkát végeznek. Mint mondta, sokan az ő hatásukra fordulnak a népművészet hagyományos tevékenységeihez és lelik örömüket az alkotásban, a fiatalok ilyen irányú hajlandósága, kíváncsisága pedig még többet hozzátesz ehhez.

A felnőtt alkotók közül Radetzky Jenőné Magyar Kézműves Remek-díjas bútorfestő népi iparművész, Papp Ernő asztalos, Vincze Mátyás papírmerítő, Tóthné Albrecht Anikó textilműves és Kokasné Pistyur Ágnes textilműves jöttek el a köszöntésre. A Ciszterci Szent István Gimnázium tanulói közül Akkermann Anna, Ágoston Anna, Ángyán Júlia, Csizmazia Anna, Rabi Hanna és Simándi Krisztina vettek részt a találkozón Szentes Ottokár és Bauer István rajztanárok vezetésével.

A köszöntésen jelen volt Dr. Dienesné Fluck Györgyi tanácsnok és Földi Zoltán, a Humán Közszolgálati Szakbizottság elnöke is.



Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!







Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika

 

 

 

 

 



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.