Az óriás hangszerek a főszereplők a Zenede Bábszínházban

2017.01.27. 13:30
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. január 27. (péntek)
A téli mese Medve Móric kívánságáról szól. Galéria  
 
 
 
 
 
Elkezdődött a Zenede Bábszínház téli programsorozata. A zenés-bábos mesében ezúttal az óriás hangszerek a főszereplők, a gyerekek számára pedig az is kiderül, mi Medve Móric kívánsága. A Hermann László Zeneiskola, Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI nagytermébe pénteken hét óvodából érkezett a közönség.


A Medve Móric kívánsága című hangszeres produkcióval folytatódik a Zenede Bábszínház sorozata. Az őszi előadások apró hangszerei után most az óriás hangszereké a főszerep, ismét sok-sok óvodás kerülhet közelebb ezáltal a zene világához. A mese szereplőit zenetanárok alakítják, ők találják ki a hangszerekhez kapcsolódó cselekményt és írják meg a mesét. Pénteken délelőtt a Hermann László Zeneiskola nagytermében két előadás is volt, amelyekre hét óvodából érkezett a közönség.

Az ötletadó és főszervező Magyarné Tima Zsuzsa köszöntötte az ovisokat, majd belekezdett a mesébe a három furcsa kis manóról, akik egy, az erdőben elveszett hangszernek köszönhetően beköltöztek a Zeneiskolába. Ettől fogva nagyon furcsa dolgok történtek, például jajgatás hallatszott a zongorából, amikor játszottak rajta, vagy éppen nem szólt jól a tuba sem, mert „valaki” beszorult a hangszerbe… Egy erdei séta alkalmából a manók Medve Móriccal találkoztak, aki éppen a Zeneiskolába indulva esett bele egy nagy gödörbe – és hogy miért indult a maci a Hermannba? Erről szól a kedves mese, amit az ovisok végigénekelhettek, amikor éppen ismerős dallamok csendültek fel hegedűn vagy furulyán. Az óriás hangszerek interaktív bemutatóján valóban a legnagyobbak kerültek elő: a tubáról, a nagybőgőről és az orgonáról is hallhatott a közönség, és a foglalkozás végén pedig bekukucskálhattak még az orgona belsejébe is. 

A Zenede Bábszínház meséit Fornai Miklós, Hajnal Veronika, Kitreiber Zsuzsanna, Magyarné Tima Zsuzsanna, Mihály György, Rajkó Márta és Viczai Eszter Piroska adják elő az iskola tanulóinak a közreműködésével.

A következő téli előadások időpontjai februárban lesznek, a tavaszi mesében pedig Hínár Henrik csodafurulyájáról lesz szó.   

 

Az előadáson készült fotók letölthetőek a Galériából!






Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika

 

 

 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.