Női életek ezreit mentheti meg a szűrés, az oltás

2017.01.27. 15:58
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. január 27. (péntek) 
Program a méhnyakrák megelőzéséről a Fehér Palotában.     Galéria  
 
 
 
 
 
 
Székesfehérvár is csatlakozott ahhoz a nagyszabású kampányhoz, melyet a XI. Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét keretében szerveznek országszerte. A város Önkormányzatának támogatásával tájékoztató programot tartottak pénteken délután a Fehér Palotában, ahol az életmentéshez kulcsfontosságú prevencióról, a HPV elleni védőoltásról és a szűrővizsgálatokról adtak tájékoztatást a szakemberek.

Európában a méhnyakrák a második leggyakoribb daganatos megbetegedés a 45 éven aluli hölgyek körében, mintegy 30.000 nő veszti életét a súlyos betegségben évente, illetve minden esztendőben 60.000 új méhnyakrákos esetet diagnosztizálnak. Magyarországon Európa viszonylatában is súlyos a helyzet, hazánkban tavaly 1.200 megbetegedést regisztráltak, és közel 400 nő halt meg. - tudatja honlapján a Mályvavirág Alapítvány, amely koordinálja a XI. Európai Méhnyakrák Megelőzési Hétre szervezett országos kampányt.

Székesfehérváron a város Önkormányzata, a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya, a Humán Szolgáltató Intézet és a Fehér Palota Üzletközpont együttműködésében szerveztek tájékoztató rendezvényt a Palotai úti üzletközpont földszintjén. A hölgyek karkötőket készíthettek a betegség európai jelképének számító rózsaszín gyöngyökből, és információkat kaptak a betegség veszélyeiről, megelőzésének és kezelésének lehetőségeiről, különös tekintettel a rákot okozó humán papillomavírus elleni oltásról és az egyszerűen elvégezhető, évenkénti szűrés fontosságáról. A késő délután folyamán Mózer Edit trénerrel lehetett beszélgetni a Kriston intim tornáról.

A program kapcsán Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok arra hívta fel a figyelmet, hogy Székesfehérváron adottak a lehetőségek nemcsak a fiatal lányok, hanem a város támogatásával a fiúk ingyenes oltására is, az Önkormányzat rendszeresen szervez szűrőprogramokat, illetve üzemelteti a Család- és Nővédelmi Központot, melynek holnapján is be lehet jelentkezni a szűrésekre. A város igyekszik mindent megtenni, de nagyon sok múlik azon, hogy a hölgyek - saját felelősségük tudatában – ki is használják ezeket a lehetőségeket.

Dr. Pásztor László
, a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya egészségfejlesztési koordinátora ismételten felhívta a figyelmet arra, hogy a méhnyakrák egy megelőzhető daganat. Egyszerű a kulcsa: akit lehet, be kell oltani, és 25 éves kor felett rendszeresen szükséges részt venni a szűrésen. Ha valakinek eszébe jut a gondolat, hogy elmenjen-e vizsgálatra, akkor a lehető leghamarabb ezt tegye is meg!


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.


 


Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Simon Erika
 

 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.