Jubileumi Városi Diákgála a Művészetek Házában

2017.01.27. 19:02
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. január 27. (péntek)
Negyvenhárom produkciót tekinthetett meg a közönség. Galéria 
 
 
 
Az idei esztendőben is színvonalas művészeti bemutatókkal szórakoztatták a népes közönséget a város középiskolásai a XX. Városi Diákgálán. A jubileumi programon negyvenhárom produkciót tekinthettek meg a résztvevők, melyek között volt néptánc, mazsorett bemutató, akrobatikus tánc, légtánc, szavalat, hangszer-bemutató, emellett közismert kórusművek is felcsendültek.


A Városi Diákgála hosszú évek során Székesfehérvár egyik kiemelkedő kulturális programjává nőtte ki magát, a Művészetek Házában pedig évről-évre magas színvonalú produkciókat visznek színpadra a fiatalok. Nem véletlen, hogy ezúttal is zsúfolásig megtelt a XX. Városi Diákgálán a Művészetek Háza. A bő kétórás program keretében a diákok az idei esztendőben is bemutatták a művészet teljes palettáját.

A jubileumi eseményt dr. Cser-Palkovics András polgármester nyitotta meg, aki köszöntőbeszédében elmondta: a Városi Diákgála minden évben bebizonyítja, hogy Székesfehérvár nagyon sok tehetséges fiatalt tudhat a soraiban. A város polgármestere szerint komoly felelősséget jelent, hogy megadjuk a lehetőséget a fiataloknak, ahol megmutathatják magukat, gondolataikat és azt a tehetséget, ami egyértelműen bennük van. Végül dr. Cser-Palkovics András egy csokor virággal mondott köszönetet a rendezvény ötletgazdájának, Kovács Máriának, aki nélkül – mint mondta – egészen biztosan nem létezne  a Városi Diákgála.

A Városi Diákgála már 1998 óta minden évben felpezsdíti a székesfehérvári diákéletet. Motikáné Tóth Éva, a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának igazgatója beszédében Kovács Mária érdemeit méltatta. Mint mondta, a Városi Diákgála ötletgazdája tizenkilenc évvel ezelőtt azzal a céllal álmodta meg az estélyt, hogy népszerűsítse az intézményt, közösséget építsen a város középiskolás tanulói között, és a diákok megmutathassák tudásukat.

A XX. Városi Diákgála ünnepi megnyitóján a program ötletgazdája, Kovács Mária köszönetet mondott kollégáinak, segítőinek és a diákoknak, akik hatalmas segítségére voltak abban, hogy évről évre színvonalas előadásokkal tudták megörvendeztetni a közönséget.

A Székesfehérvári SZC Bugát Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája által szervezett rendezvény kiváló lehetőséget biztosított a Székesfehérváron és környékén tanuló diákoknak, hogy megmutathassák tehetségüket, fejlődésük eredményeit. Az idei diákgálára a fellépők szavalattal, prózával, saját vers vagy próza elmondásával, hangszer szólóval, zenekari produkcióval, kórusművel, énekszólóval, tánccal, akrobatikus produkcióval, színpadi művel jelentkeztek.

A fehérvári fiatalok pénteken este is emlékezetes pillanatokat szereztek a Városi Diákgálán résztvevő közönségnek. Színvonalas produkcióikkal ebben az esztendőben is bebizonyították, hogy rengeteg tehetség és kreativitás lakozik bennük.

Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.

 

                                  

Szöveg: Samu Miklós
Fotó: Simon Erika

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.