A sakktanítás csínja-bínja húsz órában

2017.02.02. 15:53
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. február 2. (csütörtök)
Díjmentes sakkoktatásban vehetnek részt a pedagógusok. Galéria 
 
 
 
A gyermek és ifjúsági sakkoktatás kiterjesztése érdekében díjmentes sakkoktatói alapképzést indított a Polgármesteri Hivatal Civil, Ifjúsági és Sportirodája a Németh László Általános Iskolában. Az összesen húszórás alapképzés célja a székesfehérvári gyermek és ifjúsági sakkoktatás szakmai fejlesztése. A továbbképzésen résztvevők dr. Kovács Imre sakkoktató tanártól leshetik el a népszerű szellemi sportág legfontosabb tudnivalóit.


A városban és a megyében is rendkívüli népszerűségnek örvend a sakk. Nem véletlen, hogy az elmúlt hétvégén részvételi rekord született a Sakk Diákolimpia Megyei Döntőjében; hat korcsoportban mintegy százötven iskolás vett részt a Fejér megyei sakk diákolimpia egyéni döntőiben A Szabadművelődés Házában. A sportág elsősorban az általános iskolák alsó tagozatán népszerű, ami annak is köszönhető, hogy több oktatási intézmény a tanterv részeként oktatja a sakkot.

A sakk azon sportágak közé tartozik, amelyeket a társadalom minden rétege nagyon szívesen játszik. Az egyik legintenzívebb szellemi sport számos előnyét fedezhetjük fel a mindennapi életünk során. A sakkozás kiváló lehetőséget teremt arra, hogy többek között a gyermekek koncentrációja és a problémamegoldó készségük is fejlődhessen.

A sakkozás népszerűsítése érdekében díjmentes felnőtt alapképzést indított el a Polgármesteri Hivatal Civil, Ifjúsági és Sportirodája. Az első foglalkozáson Magony Tamás, a Civil, Ifjúsági és Sportiroda munkatársa elmondta: az országosan is egyedülálló program segítségével még több diákkal kedveltethetik meg a sakkozást.

A képzésben résztvevő pedagógusoknak dr. Kovács Imre sakkoktató tanár tart húszórás alapképzést, melynek keretében megismerhetik a sakkozás legfontosabb tudnivalóit. Véleménye szerint a programnak köszönhetően olyan képességekkel tudják majd felvértezni a diákokat, amelyeket hasznosítani tudnak tanulmányaik során. Mint mondta, a sakk egyre népszerűbb Magyarországon, köszönhető ez annak is, hogy a Polgár Judit által elindított Sakkpalota program már félezer intézményben – köztük a Székesfehérvári István Király Általános Iskolában – működik sikeresen.

Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.



Szöveg: Samu Miklós
Fotó: Simon Erika

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.