A sürgősségi ellátásról tartottak konferenciát

2017.02.03. 12:36
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. február 3. (péntek)
Hatodik alkalommal rendezték meg a Fehérvári Orvosnapokat. Galéria 
 
 
 
 
 
Pénteken kezdődött a VI. Fehérvári Orvosnapok szimpózium, amelynek idei témája a sürgősségi betegellátás. A résztvevőket a szimpózium fővédnökei, dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Csernavölgyi István, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház főigazgatója köszöntötték.


Hagyományosan február első hétvégéjén rendezik a Fehérvári Orvosnapokat a Hotel Magyar Királyban. A hatodik alkalommal összehívott szakmai szimpózium témája 2017-ben a sürgősségi betegellátás. A kongresszus, amelyre idén 150 regisztráció érkezett, az alapellátás és a szakellátás munkatársai számára lehetőséget teremt a folyamatosan fejlődő orvostudomány és a felmerülő igények összehangolására, a lehetőségek számbavételére.

Dr. Cser-Palkovics András
polgármester köszöntőjében a témaválasztás jelentőségére utalt, a szakmai és a szélesebb értelemben vett közvélemény szempontjából egyaránt. Elmondta, hogy éppen a mai nap folyamán kerül benyújtásra a 2017. évi költségvetés tervezete, amelyben szerepel a Kégl György Városi Egészségügyi Program – magában foglalva a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórháznak nyújtandó közvetlen támogatást mintegy 75-100 millió forint összegben, működésre és fejlesztésre - mind a humánerőforrás, mind az infrastruktúra, az eszközpark tekintetében.  

„A város közössége joggal várja el, hogy a gazdasági szereplők által befizetett adókból a város a kórházra is költsön. A fenntartói-működtetői szereptől függetlenül kulcskérdés, hogy ez a kórház milyen módon tud fejlődni. Bízom benne, hogy a benyújtott költségvetés elfogadásával mindenki segíti e célok megvalósítását.” A polgármester hangsúlyozta továbbá a szakmai konzultációk, rendezvények fontosságát, amelyek tekintetében a város segítő szándékát fogalmazta meg, majd megköszönte a jelen konferencia szervezőinek, előadóinak és résztvevőinek a munkáját.

Dr. Csernavölgyi István
, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház főigazgatója nyitotta meg a kongresszust. Beszédét azzal kezdte, hogy a kórház és a város együttműködése az elmúlt években példaértékűen alakul, és vannak a jövőre vonatkozó tervek is. Az orvosnapok a közös gondolkodásra ad lehetőséget, a dinamikusan fejlődő orvostudomány és az ezzel párhuzamosan fejlődő igények figyelembe vételével. A kommunikáció fontosságát emelte ki, ami az ellátás javításának alapfeltétele. A sürgősségi ellátás és az intézmény kapcsán büszkeségét tolmácsolta, hivatkozva például a fiatal orvosok 25%-os arányára, és arra, hogy a kórházba beérkezők közül egy beteg sem távozik kivizsgálás nélkül. 2010-hez képest 2016-ban a sürgősségi ellátásban ügyeleti szinten 25 ezerrel több beteget vizsgálnak meg. Az intézmény betegellátó teljesítménye 15%-kal növekedett. Mint mondta, ezek az adatok mind arról tanúskodnak, hogy a kórház az ellátás felé fordult, a kapui nyitva állnak, az egykapus beléptető modell és a komplex ellátás elveit követve.

„Intézményünk az elmúlt 5-6 évben 13,5 milliárd forintos fejlesztést realizált, és az elkövetkező pár évben még 7 milliárd forintos fejlesztés fog megvalósulni. Ez az intézmény egy rendkívül stabil, rendkívül erős és nagyon magas szakmaisággal bíró intézmény. (…) A szakmaiságot szimbolizáló mutatók tekintetében a kórház az ország ötödik legerősebb intézménye, beleértve az összes egyetemet, klinikát és megyei kórházat.” – fejezte ki a szakmai teljesítménnyel kapcsolatos eredményeket a főigazgató, majd mint házigazda az aktív problémafelvetésre biztatott, és jó munkát kívánt a résztvevőknek.

A két napos programban a sürgősségi betegellátás finanszírozási és jogi vetülete, az ahhoz kötődő diagnosztika, valamint a mentés általános szempontjait követően a kapcsolódó szakellátások szempontjaira térnek ki, a kardiológia, a gasztroenterológia, a neurológia, a sebészet, a szülészet-nőgyógyászat, a gyermekgyógyászat, a pszichiátriai, a szemészeti és fül-orr-gégészeti sürgősségi betegellátás területén. A fórum a családorvosok szemszögéből is megvilágítja a sürgősségi beteg- és szakellátás szempontjait.


Az eseményen készült képek letölthetőek a Galériából!







Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika


 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.