Szekcióülésekkel folytatódott az Országos Diákparlament

2017.02.04. 15:11
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. február 4. (szombat) 
Tárgyaltak a diákönkormányzatokról, az iskolai közösségi szolgálatról és a pályaválasztásról.      Galéria  
 
 
 
 
 
A pénteki nyitó napot követően szekcióülésekkel folytatódott szombaton az Országos Diákparlament Székesfehérváron. A fiatalok tárgyaltak többek között a diákönkormányzatok működéséről, az iskolai közösségi szolgálatról és a pályaválasztásról. A résztvevők délután egy játékos verseny keretében ismerkedtek a Belváros történelmi nevezetességeivel, kísérőtanáraik pedig kulturális és szakmai programokon vettek részt. Az ODP vasárnap zárul a Vörösmarty Színházban.
 
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum I. István Szakgimnáziumában és Hunyadi Mátyás Szakgimnáziumában rendezett szekcióülésekkel folytatódott szombaton az Országos Diákparlament háromnapos programsorozata Székesfehérváron. A küldöttek húsz szekcióra bontva dolgoztak, ahova előzetes jelentkezés alapján osztották be őket, a csapatok munkáját egy-egy felnőtt is segítette.
 
Mészáros Attila alpolgármester a Hunyadi Szakgimnáziumban rendezett sajtótájékoztatón elmondta: a szekcióüléseken hat témát dolgoztak fel.  Tárgyaltak a diákönkormányzatok tevékenységéről és működéséről, a diákönkormányzatok belső és külső kommunikációjáról, az Iskolai Közösségi Szolgálat tapasztalatairól és lehetőségeiről, az iskolákon, kollégiumokon belüli konfliktusok, problémák kezeléséről, a csapatszervezésről, továbbá a pályaválasztásról, a pályaorientációról.  A fiatalok a nap végén minden egyes szekcióból választanak maguk közül egy tagot abba a bizottságba, amely még ma este – a szekciók tagjainak véleményét képviselve – összeállítja a holnapi záró plenáris ülésen benyújtandó ajánlást. „Az eddigi visszajelzések szerint a fiatalok jól érzik magukat Székesfehérváron, így nagy öröm számunkra, hogy 2014 után ismét városunk rendezheti az Országos Diákparlamentet.” - fogalmazott az alpolgármester.

„A Diákparlament legfontosabb hozadéka, hogy megismerkedhetünk az ország más részein élő diáktársainkkal, az ő elgondolásaikkal és álláspontjaikkal. Minél szélesebb a látásmódunk, annál komplexebb véleményt tudunk megfogalmazni az életünk során.” – mondta Köles István Ákos, a békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium tanulója, aki nagyon élhető, kedves városnak látja Székesfehérvárt.
 
Kora délután egy játékos versenyt is szerveztek „Ismerd meg Fehérvárt!” címmel, melyen a küldöttek egyénileg vettek részt. Egy telefonos applikáció alkalmazásával, megadott rejtvény alapján, egyedi útvonalon kellett megtalálniuk tíz belvárosi nevezetességet, köztük az Országalmát, a Nemzeti Emlékhelyet, a Mátyás király-emlékművet, az Órajátékot, Szent István szobrát és Kati néni szobrát. Azok között, akik valamennyi nevezetességet megtalálják, a záró plenáris ülésen értékes nyereményeket sorsolnak ki. A versenyt követően egy táncos flashmobra is sor került a Belvárosban a Székesfehérvári Diáktanács szervezésében, a MegaDance Táncstúdió közreműködésével.
 
A kísérő tanároknak is tartalmas programokat szerveztek a mai szekcióülések idejére. Délelőtt kulturális programon vettek részt, megtekintették a Csók István Képtárban nemrég megnyílt „A Döntés” című kiállítást, majd a Városházát és a Hetedhét Játékmúzeumot. A délutáni szakmai programok keretében beszámolót hallottak az város legfrissebb ifjúságkutatásáról, majd Tari Annamária ismert pszichológus tartott számukra előadást az Y generációról.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 
 
 
Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Simon Erika

 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.