Interaktív előadások szerelemről, családtervezésről és szexualitásról

2017.02.06. 15:05
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. február 6. (hétfő)
Az Új Nemzedék Plusz Közösségi Térben várják a fiatalokat. Galéria 
 
 
 
 
 
 
Programsorozat indult az Új Nemzedék Plusz Közösségi Térben: a fiataloknak a Népegészségügyi Főosztály tagjai tartanak foglalkozásokat a szerelem, a családtervezés és a szexualitás témaköreiben. Az első rendezvényre hétfőn került sor bugátos diákok részvételével.


Középiskolás fiatalokat várnak az Új Nemzedék Plusz Közösségi Térbe a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának tagjai. A szervezett foglalkozások témája a szerelem, a családtervezés és a szexualitás.

Dr. Pásztor László
egészségfejlesztési koordinátor a foglalkozás előtti sajtótájékoztatón elmondta: „A program jelentősége, hogy a fiataloknak beszéljünk a felelős szexuális magatartásról. Ez egy nagy csomag, sok bonyolult összetevője van, és nem lehet róla eleget beszélni.” A tapasztalatok alapján a felkészültség tekintetében a diákok nagyon különböző szinten vannak, az interaktív előadások célja az, hogy a témáról egy számukra új közegben halljanak a fiatalok, ahol természetesen más szemszögből kerülnek elő egyes kérdések, problémák. A foglalkozások a jó döntésekhez szeretnék hozzásegíteni a résztvevőket – az önismeret tapasztalatainak, valamint az emberi testről, annak működéséről, biológiájáról, a lelki-szellemi folyamatokról szóló tudás elmélyítésével.

„Székesfehérvár igazi diákváros, ebben a pillanatban is húszezer fiatal tanul az iskolapadokban. Éppen ezért nagyon fontos, hogy ezeknek a fiataloknak a formális képzésen túl színes programokat, tanácsadást tudjunk biztosítani, amelyekben partnereink a civil szervezetek és más állami intézmények, mint a Kormányhivatal vagy mint az az Új Nemzedék Plusz Közösségi Térhez hasonló kezdeményezések.” – mondta el Molnár Tamás ifjúsági tanácsnok. Hozzátette, hogy az ilyen programok akár a pályaválasztásról, az álláskeresésről, akár a felelős szexuális magatartásról szólnak, fontosak az élet hosszú távú tervezésében, a kihelyezett tanórák pedig segítenek a felszabadult hangulatú foglalkozások megtartásában, a témák könnyebb feldolgozásában. A pedagógusokat és az intézményvezetőket arra biztatja, hogy használják ki ezeket a lehetőségeket és jelentkezzenek a programra.  

Elsőként a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Szakgimnáziumának diákjai vettek részt a programon, amelyet Csapó Éva, Csóka Erika és Fergencsé Farkas Beáta tartottak egy rövid felvezető előadás és néhány prevenciós versenyfilm levetítését követően. A diákok forgószínpadszerűen vettek részt három különböző tevékenységben az előadókkal. Az egyik állomáson a fogamzásgátlásról, a negatív családtervezésről volt szó, az óvszerhasználatot egy-egy banán segítségével gyakorolhatták a résztvevők. A tudatos családtervezés állomásán az önismeretből, a saját értékekből indultak ki, ezenkívül beszéltek a nőiességről és a női anatómiáról is. Az előadók tervei között szerepel, hogy az egyes témákat a folytatásban elmélyítik majd, kitérve például a szexuális úton terjedő betegségekre is.

A Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya várja az érdeklődő osztályok, csoportok jelentkezését az interaktív programra, amelyhez kiváló helyszínt biztosít az Új Nemzedék Plusz Közösségi Tér. A nonprofit szervezethez a fiatalok bármilyen problémáikkal fordulhatnak, tanácsadással segítik őket, a rendszeres programokról pedig a https://www.facebook.com/ujnemzedekszekesfehervar/?fref=ts oldalon találhatnak információt a diákok.


Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!




Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika
 

 

 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.