Pályakezdő fiatalok támogatása

2017.02.09. 13:22
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. február 9. (csütörtök)
Projektindító rendezvény a Székesfehérvári Szakképzési Centrum szervezésében. Galéria
 
 
 

   

„Gyakornoki program - támogató szolgáltatások” címmel projektindító rendezvény zajlik ma a Best Western Plus Lake Side Hotelben, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum szervezésében. Az 1,2 milliárd forintos uniós támogatást elnyert program megnyitóján Kulcsár Szilvia főigazgató köszöntötte a résztvevőket, majd Mészáros Attila alpolgármester tartott előadást a város és a térség fejlesztési lehetőségeiről. A nap folyamán további tájékoztatók lesznek a gyakornoki programról.

 

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében 1 200 000 000 forint uniós támogatást nyert el a Győri Műszaki Szakképzési Centrum által vezetett konzorcium a „Gyakornoki program – támogató szolgáltatások” elnevezésű projektre. A konzorcium tagja a Székesfehérvári Szakképzési Centrum is, az Egri, a Kisvárdai, a Pécsi és a Szegedi Szakképzési Centrum mellett.

A projekt célja a fiatalok fenntartható munkaerő-piaci integrációja, különösen azoké, akik nem vesznek részt a foglalkoztatásban, az oktatásban vagy a képzésben, ideértve a társadalmi kirekesztés kockázatának kitett és a marginális helyzetű közösségekből jövőket, többek között az ifjúsági garancia végrehajtása révén. A megvalósítás során a fő feladatok között a vállalkozások és gyakornokok programba lépését ösztönző tevékenységek ellátása, valamint a szakképzési centrumok gyakornoki program megvalósulását támogató kereteinek kialakítása áll, mely hozzájárul a hálózatszerű tanácsadási rendszer kiépítéséhez és hatékony működéséhez. 

A projekt nyitórendezvénye - a Székesfehérvári Szakképzési Centrum szervezésében - ma zajlik a Best Western Plus Lake Side Hotel konferenciatermében. A rendezvény résztvevőit Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum főigazgatója köszöntötte, aki azt mondta, az utóbbi évek egyik legfontosabb projektje ez, különösen azok számára, akik a szakképzésben dolgoznak.
Arról beszélt, hogy olyan fiatalokról van szó ebben, akik tőlük végzettséggel távoznak, de olyan helyzetbe kerülnek, hogy a gyakorlati tapasztalataik hiánya miatt nem tudnak elhelyezkedni. Elmondta, hogy akik itt vannak ezen a programon, mindannyian találkoztak már valamilyen szempontból ezzel a problémával. Tulajdonképpen azokat a gazdálkodó szervezeteket segíti ez a projekt, akik valamilyen oknál fogva nem engedhetik meg maguknak, hogy gyakorlat nélkül felvegyenek fiatalokat.
Hangsúlyozta, a mai rendezvény célja, hogy bemutassa ezt a projektet, illetve a GINOP rendszert, és elérhetővé tegye, valamint megmutassa a résztvevők ebben való szerepét, illetve azt, hogy hol tudnak ebben kapaszkodót találni, és egyáltalán hol tudják segíteni a fiataljainkat. A legfontosabb célkitűzés pedig az, hogy a pályakezdő fiatalok ne hagyják el a pályát, az országot, és maradjanak ott, abban a régióban, ahol szükség van a munkájukra.   

A köszöntőt követően az első előadó Mészáros Attila alpolgármester volt, aki a fiatalok megtartásának lehetőségeiről, valamint Székesfehérvár Megyei Jogú Város és térsége fejlődéséről, illetve fejlesztési lehetőségeiről beszélt.
Miután bemutatta a jelenlegi intézményi struktúrát – a 40 köznevelési intézménnyel és 20 000 diákkal – kitérve a fenntartó és a működtető közötti jó kapcsolatra, arról beszélt, hogy a fehérvári diákokon túl vidékről is rendszeresen vannak bejáró fiatalok, akik itt tanulnak, ugyanúgy, ahogy ez a kettősség a munkavállalók tekintetében is megjelenik. Így a város 100 000 fős lakosságán túl, mintegy 150 000 fővel kell számolnunk napi szinten, Székesfehérváron. Beszélt a gazdaság folyamatos növekedéséről és a helyi iparűzési adóbevétel mértékéről, melynek köszönhetően a városi fejlesztések megvalósulhatnak.
Kitért arra, hogy milyen nagyszámú a munkaerőhiány Székesfehérváron. 1500 üres álláshely van jelenleg városunkban. Így a cél nem más, mint a fiatalok itt tartása, és számukra egy élhető város kialakítása. Ezt egyrészt ösztöndíjprogrammal, másrészt a műszaki, gazdasági felsőoktatás megerősítésével igyekeznek elérni. Miközben a szolgáltatások színvonalát növelni kívánják, támogatják a lakásépítéseket, és olyan fejlesztéseket akarnak megvalósítani a Modern Városok Program, a TOP, valamint a saját forrásos beruházások révén, melyek vonzóvá teszik a várost a fiatalok számára: ezek többek között intézményfejlesztések, parkoló- és úthálózat-bővítések, valamint épületfelújítások.
Beszélt arról is, hogy a Székesfehérvári Szakképzési Centrum támogatása is folyamatosan szerepel a város feladatai között, és minden tőlük telhető segítséget megadnak az intézménynek a felújítások és fejlesztések terén.
Előadása végén a városban lévő felsőoktatási lehetőségekről beszélt: kihangsúlyozva a Corvinus és az Óbudai Egyetem székesfehérvári szakjait, kitérve a duális képzésben rejlő lehetőségekre.   

Ezt követően a projektet Kulcsár Szilvia főigazgató ismertette a jelenlévőkkel, akik a továbbiakban megismerhették az Ifjúsági Garancia Rendszert a Fejér Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztályának munkatársa, Pénzesné Obuch Tímea előadása révén. Majd betekintést nyerhettek a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezetébe, illetve a helyi vállalkozásokkal, szervezetekkel való együttműködésébe a kamara munkatársa, Takács Andrea jóvoltából.

 

A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából. 

 


 

                                
 

 

Szöveg: Kész-Varga Mónika
Fotó: Simon Erika


Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.