Fókuszban a depresszió

2017.04.07. 10:55
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. április 7. (péntek)
Az Egészségügyi Világnap idei témájáról tartanak konferenciát a Hotel Magyar Királyban. Galéria 
 

 

Kozma-Vízkeleti Dániel kiképző család-pszichoterapeuta, klinikai szakpszichológus „Hangulatfelelősök, hangulat és hangulatzavarok” című előadásán keresztül foglalkoznak a depresszió megelőzésével, kezelésével azok a szakemberek, akiknek az Egészségügyi Világnap alkalmából szerveztek konferenciát a Hotel Magyar Királyban.  


Az Egészségügyi Világszervezet az ENSZ szakosított intézményeként 1948. április 7-én kezdte meg működését. Erre emlékezve tartják minden évben ezen a napon az Egészségügyi Világnapot, melynek idei témája a depresszió. Ennek jegyében, a Humán Szolgáltató Intézet szervezésében zajlik ma konferencia a Hotel Magyar Királyban, ahol Kozma-Vízkeleti Dániel kiképző család-pszichoterapeuta, klinikai szakpszichológus tart előadást „Hangulatfelelősök, hangulat és hangulatzavarok” címmel. 

A rendezvényen megjelenteket reggel dr. Keresztury Lászlóné egészségfejlesztő köszöntötte, aki tájékoztatást adott arról, hogy mivel 2030-ra a depresszió lehet a legtöbb rokkantságot okozó probléma, ezért az Egészségügyi Világszervezet idei témája ez, s ennek jegyében zajlik itt Székesfehérváron is a délelőtti konferencia. Beszélt arról is, hogy ezen betegség tekintetében Magyarországon a legrosszabb a helyzet az Európai Unióban, így nagyon fontos erről a témáról beszélni. 

Ezen gondolatokkal vezette fel a téma szakavatottját, Kozma-Vízkeleti Dániel kiképző család-pszichoterapeutát, klinikai szakpszichológust, aki a konferencia előadója volt. Tájékoztatója során elmondta, hogy európai szinten a munkából való kiesés, a társadalomnak és az egyénnek okozott kár tekintetében a betegségek közül a depresszió a legelső, és ez okozza a legnagyobb problémát, a világon pedig dobogós helyet foglal el. Mivel az elmúlt kb. tíz évben a depresszió tekintetében 20%-os növekedést tapasztaltak a szakemberek, ezért nagyon valószínű, hogyha ez a trend folytatódik, akkor 2030-ra a világon is az első lehet a legnagyobb gazdasági kárt okozó betegségek közül. Tehát minden döntéshozónak ki kell találni valamit – hangsúlyozta, - hogy megfordítsuk ezt a trendet, vagy legalábbis leállítsuk. 

A jelenlévőkkel az előadó közös gondolkodást kezdeményezett a depresszió meghatározásával, annak eredetével, a kulturális sajátosságaival, illetve ennek megelőzésével, valamint felismerésével kapcsolatban, kitérve arra, hogy mit tehetünk közösségi szinten és mit tehetnek a különböző szakemberek. 

Kozma-Vízkeleti Dániel kiemelte, hogy mint minden betegségnél a megelőzés a legfontosabb, a prevenciót pedig jól működő közösségek tudják adni: olyan kisközösségek, települések, városok, ahol figyelünk egymásra, és ahol megteremthető egy olyan személyes párbeszéd, amit a mai kultúra, amiben élünk, az nem annyira támogat. Itt beszélt az átélt rítusokról, a közösen megélt ünnepeinkről, az életciklus-váltások megünnepléséről, valamint a hétköznap és a hétvége elválasztásáról, amik mentálhigiéniás védőfaktorok tudnak lenni a mentális megbetegedések, kiemelten a depresszió tekintetében.    

 

A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából.

   

                                    

 

Szöveg: Kész-Varga Mónika
Fotó: Fejér Tamás

 


 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.