A költészet csodái Székesfehérváron

2017.04.11. 12:35
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. április 11. (kedd)
Este előadásokon, verses programokon ünnepelhetünk. Galéria 
 
 
 
 
 
 
A magyar költészet napján, József Attila születésének 112. évfordulóján flashmobbal és középiskolai versennyel is megemlékeztek a diákok a magyar líra legszebb, legmaradandóbb alkotóiról és alkotásairól. Akik saját kedvenc soraikat szeretnék megosztani másokkal, egészen estig részt vehetnek a Posztolj verset az utcára! programban az Igéző előtt. Este több helyszínen folytatódnak az előadások, verses rendezvények, ahova mindenkit szeretettel várnak.


Rímröppentő versünnep
et szervezett a Munkácsy Mihály Általános Iskola kedden délelőtt József Attila szobránál, hogy a költészet, a versek hordozta csodát megosszák egymással és közönségükkel. Az alsó tagozatosok a magyar költők tavasszal, szárnyalással, madarakkal kapcsolatos versei közül például Nemes Nagy Ágnes, Kiss Anna, Weöres Sándor és Kántor Péter soraival tették emlékezetessé az ünnepet. A flashmob végén a gyerekek virágot helyeztek el a szobornál.

A Költőnk és kora hagyományos versenye a középiskolásoknak, középpontban József Attila költeményeivel, életpályájával, kortársaival. Sipos András, a Tarsoly Ifjúságért Egyesület elnöke köszöntő beszédében megemlékezett a nemrég elhunyt Román Károly tanár úrról és Tóth Lászlóról, aki létrehozója volt a műveltségi vetélkedőnek, majd József Attila örökérvényű gondolatai közül Pintér András a Thomas Mann üdvözlése című verset tolmácsolta a diákoknak. A Szabadművelődés Házában lebonyolított élő forduló előtt a négy fős csapatok internetes játékban vettek részt, a legjobb eredményeket elért fiatalok közül 13 csapat méri össze tudását. A székesfehérváriak mellett budapesti, móri, pápai és sárbogárdi diákok is részt vesznek a rangos döntőben. Az eredményről a http://www.tarsolyegyesulet.hu/ oldalon lehet majd tájékozódni.

Április 11-én idén is posztolhatunk verset az utcára – a rendhagyó ünnepi felhívásnak szép hagyománya lett, Székesfehérváron az Igéző előtt csipeszelhetjük ki kedvenc verseinket, egészen 20 óráig. A költészet napi megmozdulás országos oldala a www.posztoljverset.hu, ahol bárki megoszthatja az ünnepre szánt legkedvesebb sorait.

17 órakor hagyományosan a Vörösmarty Társaság termében adják át a Vajda János-díjat, este 18 órától pedig több programon is részt vehetünk a városban. A Széna téri Tagkönyvtár vendége lesz Hegedűs Ágota költő, valamint ugyanekkor tartják a Versmaraton ünnepi gáláját a Központi Könyvtár Olvasótermében. "Horgodra tűztél, Uram” – Krulik Zoltán az Öreghegyi Közösségi Házban lép fel. 18 órától a Budai úti Tagkönyvtárban, 20 órától pedig az Igézőben lehet meghallgatni Somos Ákos műsorát, 11/11 - tizenegy vers tizenegyedikére mottóval. Szerdán 18 órakor nyílik az Én, József Attila, itt vagyok! tárlat Polyák Ildikó textilművész alkotásaiból a Művészetek Házában.



A délelőtti eseményeken készült fotók letölthetőek a Galériából!





Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Varju Zoltán Mihály
 

 

 

 

 

 



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.