Tovább épül a Kultúrudvar Feketehegy-Szárazréten

2017.04.24. 15:47
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. április 24. (hétfő)
Hétfőn délután újabb munkaterületet adtak át. Galéria 
 
 
 
 
A második üteméhez érkezett Feketehegy-Szárazréten a Kultúrudvar építése a városrész Közösségi Központjában.  Dr. Cser-Palkovics András polgármester, Bozai István városgondnok és Szigli István önkormányzati képviselő újabb munkaterületet adtak át, amelyen a szabadtéri színpad kiszolgáló épületét hozzák létre, büfével, mosdókkal, emeleti foglalkoztató teremmel, valamint gasztroudvart is építenek. 


Folytatódnak a fejlesztések Feketehegy-Szárazréten. A tervezett sokszínű, sokfunkciójú kulturális központ – a rendezvényszervezés, tudásközpont, művészetek háza, valamint közösségépítés és rekreáció témák köré csoportosulva – széles közösséget szólít meg, kiszolgálja a városrész összes korcsoportját és hozzájárul az itt zajló oktatás színesítéséhez. Első ütemben a Kultúrudvar szabadtéri színpada és fedett nézőtere készült el a közösségi ház dél-nyugati homlokzatán, ahol már eddig is több koncertet, művészeti előadást, rendezvényt bonyolítottak le. Hétfőn délután átadták a következő ütemhez tartozó egység építési munkaterületét.

Dr. Cser-Palkovics András
polgármester a második ütem megvalósulásának küszöbén azt mondta: „Az eddigiek azt mutatták, hogy kifejezetten van igény Feketehegy-Szárazréten egy közösségi tér kialakítására: ahol az emberek összejöhetnek különböző rendezvényeken, és hogy ezek minőségi, színvonalas, biztonságos és szép környezetben tudjanak megvalósulni. Ennek az ütemnek a megvalósítására 95-100 millió forintot költ a város önkormányzata. A legfontosabb az, hogy amikor elkészül, az emberek ezt birtokba vegyék, és valóban közösségi térként működjön; nemcsak az itt élők, hanem a Székesfehérváron és a környéken élők számára.” A polgármester elmondta: a programot abban a tekintetben is folytatja a város, hogy Csala és Börgönd városrészben is szeretnének közösségi teret kialakítani. Dr. Cser-Palkovics András megköszönte a Városgondnokságnak, hogy fiatal tervezőket foglalkoztatnak; annakidején a koncepcióterv is fiatalok elképzelése alapján született, és ez a lendület jellemezte az előtervet, amely így nemcsak az íróasztalnak készült. Az ifjú szakemberek a megvalósításban is szerepet kaptak; egy olyan beruházásban, amely teljes egészében városi fejlesztés. Székesfehérvár gazdasági szereplőinek köszönhető a befolyó adó erre fordítható összege; a fejlesztéssel pedig a lakosság közösségi tereket kap vissza, amelyeket a szabadidő minőségi eltöltésére terveznek.

A városrész újabb fejlesztéséről szólva Szigli István, a terület önkormányzati képviselője azt emelte ki, hogy a szabadtéri színpad már lehetőséget ad nagyobb programok lebonyolítására. „A mi felfogásunk az, hogy a közönséget kiszolgáljuk, aminek fontos eleme a kulturált körülmények megteremtése. Olyan bázist szeretnénk létrehozni a városrészben, ahol valóban magas színvonalú rendezvényeket tudunk lebonyolítani, amihez a terület adottságai kiválóan megfelelnek.” A képviselő hozzátette, hogy a kiszolgáló épület mellett megépül a gasztroudvar is, 15 főzőhellyel – elsőként ezt a részt fejezik majd be. Az új blokk átadását szeptember végére, a Szent Mihály-napi ünnepségek idejére tervezik. Ahogy fogalmazott, érdeklődés és igény van, legközelebb májusfa-állításra, majd majálisra várják a lakókat.

Bozai István
, a Székesfehérvár Városgondoksága Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: „A beruházás legfontosabb eleme, a kiszolgáló épület megépítése 65 millió forintba kerül; a tereprendezés, a gasztroudvar kialakítása, a szervizút munkálatai teszik ki a többi költséget. Terveink szerint 6 hónap alatt befejezzük az építkezést, és átadjuk az épületet.”

A rendezvények kiszolgálására hivatott épületben a tervek szerint helyet kap egy körülbelül 150 főt kiszolgáló büfé, mosdók, nyilvános WC és egy kapcsolódó raktárhelyiség. Az emeleten kialakítanak egy foglalkoztató termet, elsősorban a fiataloknak. Az ide látogatók itt akár kipróbálhatnak egy-egy művészeti ágat, a helyiségben szakköröket, iskolai órákat is lehet tartani. Az épülethez közvetlenül kapcsolódik egy pergolával fedett faburkolatos terasz, ennek egyik felébe települhet a büfé (két fős személyzettel, előrecsomagolt áruk eladására). Az épület akadálymentesített: akár gépjárművel, akár gyalogosan megközelíthető, a parkolóhelyek, a járdák és a WC-k kialakításakor is gondoltak a mozgássérültekre, az idősekre.

A munkaterület-átadást követően lakossági fórumot tartottak a Közösségi Központban a városrész fejlesztéseiről.


Az átadáson és a lakossági fórumon készült fotók, valamint az épület látványterve és a helyszínrajz letölthető a Galériából!





Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Bácskai Gergely
 
 
 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.