Thardi-Veress Márta kapta a Székesfehérvár Ifjúságáért díjat

2017.06.13. 17:55
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. június 13. (kedd)
Köszönetet mondtak a diákönkormányzatokat segítő tanároknak. Galéria 
 
 
 
 
A Hiemer-házban dr. Cser-Palkovics András polgármester adta át a Székesfehérvár Ifjúságáért díjat. Az idei elismerést Thardi-Veress Márta, a Székesfehérvári SZC I. István Szakgimnáziumának tanára kapta, akinek a diákönkormányzatot segítő munkáját köszönték meg a Székesfehérvári Diáktanács javaslatára. Az ünnepség keretében a diákokat segítő pedagógusoknak és a közösségi programokban szerepet vállaló fiataloknak is gratuláltak.


2017-ben Thardi-Veress Márta, a Székesfehérvári Szakképző Centrum I. István Szakgimnáziumának tanára kapta a Székesfehérvár Ifjúságáért díjat, mint a Diákönkormányzat munkáját több éve lélekkel, szeretettel és nagy motiváló erővel segítő tanár. Az intézmény diákjai hegedű- és fuvolaszólóval, énekkel, verssel nyitották meg az ünnepet.

„Köszönöm szépen, hogy együtt ünnepelhetünk!” – kezdte köszöntő beszédét dr. Cser-Palkovics András polgármester, és üdvözölte az ünnepen megjelent tanárokat és a diákokat. A város által megfogalmazott célok kapcsán az ifjúság itthon tartásának fontosságáról beszélt, aminek egyik eszköze a fiatalok bevonása programokba, rendezvényekbe, ezek kialakításába, szervezésébe. Ennek lényeges pontja a diákönkormányzatok működése és a Székesfehérvári Diáktanács munkája. Utalva az ünnepi műsorra azt mondta, sok tehetség van Székesfehérváron, így akár a Versünnepnek, akár a Fehérvár Hangjának nemcsak múltja és jelene, hanem jövője is van – a fiatalokért és a fiatalokkal együttműködve.

A polgármester a diákokkal kapcsolatban álló felnőttek szemléletének alakításáról szólva a diákok rendezvényeire utalt, amelyek visszajelzéseiből mindig kiderül, van értelme ezeket a programokat megszervezni. Egy személyes példát is idézett a Helló, nyár! estéjéből, amikor egy idősebb urat kellett meggyőznie arról, hogy a ma fiatalságának az zenei igényei csak a stílusában különböznek a megelőző generáció fiatalságának zenei igényeitől. „Ne csak beszéljünk a fiatalok fontosságáról egy város életében, hanem igenis tegyünk azért, hogy a fiataljaink jól érezzék magukat! Persze tanítsuk meg őket arra, hogy milyen keretek vannak, mit kell ilyenkor megtartani… Ezek a kitételek nem jelenthetik azt, hogy nem szervezünk számukra rendezvényeket, hogy nem adjuk meg a lehetőséget, hogy megmutathassák tehetségüket, hogy ne legyen egy táborra vagy osztálykirándulásra lehetőségük. Ezek azok az impulzusok, amelyeket mi is elvittünk a saját fiatalságunkból, és ezért dolgozunk mi itt közösen, hogy a mai fiataloknak is legyen mire visszaemlékezniük.”

A megjelent Thardi-Veress Mártának, mint díjazottnak megköszönte, hogy segíti a város fiataljait. Hangsúlyozta, hogy a több mint ezeréves város, amely büszke a történelmére, lehet egy modern és a jövőjére tekintő város. Az elismerés kapcsán a legnagyobb érdemként azt nevezte meg, hogy a javaslatot, amihez a város teljes mértékben csatlakozott, maguk a fiatalok, a diákok tették.

Thardi-Veress Márta
a díjátadást követően köszönetet mondott mindenkinek az elismerésért, és külön köszöntötte a délelőtt még vele kiránduló diákjait.

A diákok életre való felkészítésében egyre nagyobb szerepet játszó diákönkormányzatokban végzett munkát segítő pedagógusok köszöntésével folytatódott az ünnepség. Dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester a város általános és középiskoláiból, kollégiumaiból Bán Balázsnak, Varga Juditnak, Pallag Ildikónak, Thardi-Veress Mártának, Némethné Csentei Gabriellának, Seybold Emesének és Polczer Zoltánnak gratuláltak. A Székesfehérvári Diáktanács vezetői közül Nagy Boglárka elnököt, valamint Édes Eszter, Varga Antónia Laura és Muskovits Dávid alelnököt is köszöntötték.

Mészáros Attila
mondott pohárköszöntőt az ünnepség végén, gratulált a díjazottnak, további jó munkát kívánt, és köszönetet mondott minden pedagógusnak és a diákoknak. Hangsúlyozta a közös munka fontosságát, és a Székesfehérvári Diáktanács feladataiban nagy részt vállaló Dr. Nagyné Ferenczy Eleonórának és Végvári Anitának fejezte ki köszönetét.

Nagy Boglárka elnök a város vezetésének, valamint a Civil, Ifjúsági és Sportiroda vezetőjének és munkatársainak köszönte meg a támogatást és az együttműködést, kifejezve, hogy már alig várják a jövő évi tevékenykedést. Majd gratulált a díjazottnak.

Az eseményen részt vett Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok, Dr. Horvát Miklósné önkormányzati képviselő, valamint az intézmény vezetője, pedagógusai, és a Székesfehérvári Diáktanács tagjai.

 

Thardi-Veress Márta méltatása

A Székesfehérvári Diáktanács harmadszor tett személyi javaslatot a Székesfehérvár Ifjúságáért díjra. Jelöltjük Thardi-Veress Márta, a Székesfehérvári Szakképző Centrum I. István Szakgimnáziumának Diákönkormányzat munkáját segítő pedagógusa.

A tanárnő több éve látja el a DÖK-segítő faladatot. A Székesfehérváron rendezett Országos Diákparlament munkájában tevékeny részt vállalt, mind három éve, mind 2017-ben, az iskolai munkák irányítása mellett a lebonyolításban is közreműködött. A hagyományos és népszerű gólyatábor és gólyaavató mellett hagyományteremtő céllal tavaly diákbált szerveztek az iskola fiataljainak. Az iskolában minden évben rendeznek királyvetélkedőt és DÖK-napot, ahol nagyon sok érdekes előadót és bemutatót láthatta-hallhattak a középiskolások a jóvoltából. Minden nevezetes napról megemlékeznek valami kedves ötlettel, így nemcsak a diákoknak, de a kollégáknak is örömet szereznek vele a hétköznapokban, legyen az Mikulás, Valentin-napi vagy egy évvégi kezdeményezés.

A hagyományos rendezvényeken kívül számos kirándulást, kreatív foglalkozást szervez a fiataloknak, és aktív résztvevője, közreműködője az iskola pályázatainak. Kiváló csapatépítő, nagyon jó humora van, motivál és megvalósít. A diákokat olyan tevékenységekbe vonja be, amelyben megjelennek a fiatalok egyéni kvalitásai, képességei – miközben valódi csapat kovácsolódik a programok közben. Teret enged a gyerekek elképzeléseinek, az ő ötleteik mentén alakítják ki közösen az iskola diákéletét.

A tanárnőt mindig diákok veszik körül, más körülmények között nehéz őt elképzelni, Thardi-Veress Mártát a tanári szobában nem lehet megtalálni, ezt a kollégái is tudják. A fiatalok folyamatosan bombázzák az ötleteikkel, ő viszont javasol – így alakul az iskola számos színes rendezvénye. Mi sem fémjelzi jobban a személyiségét és elhivatottságát, mint az, hogy az átadó ünnepségre egy jutalomkirándulásról érkezett, ahova a szervező diákokat vitte magával.

Thardi-Veress Mártát a diákokat segítő, az értük végzett munkájáért Székesfehérvár Önkormányzata a Székesfehérvár Ifjúságáért díjjal jutalmazza.




Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából!





                         

Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika


 

 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.