Eötvös József-emlékplakettet kapott Székesfehérvár

2017.06.16. 10:09
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. június 16. (péntek)
A közgyűlésen adta át Galló Istvánné a díjat dr. Cser-Palkovics Andrásnak. Galéria 
 
 
  

Székesfehérvár nevelési–oktatási intézményeinek színvonalas fenntartásáért, eredményes működéséért, valamint a pedagógusok és közalkalmazottak élet- és munkakörülményeinek helyi többletforrásokkal történő javításának elismeréseként kapott Eötvös József-emlékplakett kitüntetést a Pedagógusok Szakszervezetétől. A díjat ma reggel a közgyűlésen adta Galló Istvánné elnök dr. Cser-Palkovics András polgármesternek.

      

A Pedagógusok Szakszervezete által létesített elismerésben évente öt önkormányzat részesülhet. Az emlékplakettet olyan települések kapják meg, amelyek lehetőségeikhez képest a legtöbbet tették nevelési-oktatási intézményeik színvonalas fenntartásáért, eredményes működéséért, ahol a szakmai és munkavállalói érdekeket egyaránt figyelembe veszik, s a pedagógusok, közalkalmazottak élet- és munkakörülményeit helyi többletforrásokkal is javítják. A kitüntetések átadására első alkalommal 2000-ben, a pedagógusok napjához, a tanév végéhez kapcsolódva került sor.
Idén a Pedagógusok Szakszervezete az Eötvös József-emlékplakett díjat Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának ítélte oda. A megtisztelő elismerés átadására ma reggel, a közgyűlés elején került sor. A díjat a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke adta át a város polgármesterének.

Galló Istvánné az elismerés indokolásában elmondta, hogy Székesfehérváron zavartalanul működnek a köznevelési intézmények: az Önkormányzat minden évben biztosítja az ehhez szükséges pénzt. A fenntartói-szakmai irányítás – az érdekvédelem szakmai véleményét is figyelembe véve – eredményes. Az érdekegyeztető fórum több évtizede hatékony a város és a reprezentatív PSZ helyi szervezete között.
A város támogatja a pedagógusok, intézményvezetők továbbképzését, a túlórák elismerését, 2010-ig a pótlékokat differenciáltan kifizette. 2007 óta nem zártak be általános iskolát, munkavállalókat – nagyobb csoportban – nem bocsátottak el. Más önkormányzatokhoz képest Székesfehérváron a nevelési-oktatási intézményekben dolgozók élet- és munkakörülményeit javították. A 2013 januárja óta továbbra is az önkormányzat által fenntartott óvodák és SZIK-es dolgozók béren kívüli juttatást kapnak.
Több évtizede példamutató az az együttműködés Székesfehérvár önkormányzata és a Pedagógusok Szakszervezete megyei és városi szervezete között, amellyel az 50,60,65,70,75 éve diplomát szerzett pedagógusokat megünneplik. A PSZ Fejér Megyei Szervezete Nyugdíjas Tagozatának programjait anyagilag és erkölcsileg is támogatja a város. 2013-ban Székesfehérvár Önkormányzata, a szakszervezeti konföderációk és a munkáltatók egyeztető fórumot hoztak létre. A háromoldalú testület, a SZÉF a mai napig folyamatosan ülésezik, sikeresen oldotta meg a vitás kérdéseket.
Az elnök kiemelte, hogy minden olyan kritériumnak megfelelt Székesfehérvár, mely az elismerés odaítéléséhez szükséges, és emellett egy nagyon jó konstruktív, szakmai együttműködés történik a Pedagógusok Szakszervezete és Székesfehérvár Önkormányzatának Képviselőtestülete között. 

Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere a díj átvételét követően megköszönte ezt a rangos és megtisztelő elismerést, amely – mint mondta – az önkormányzatnak, a különböző ciklusokban dolgozó önkormányzati képviselőknek, hivatali munkatársaknak, különböző szakterületek munkatársainak jár, és természetesen annak az intézményrendszernek, mely ennek a városnak nemcsak a jelenéért, a hanem jövőjéért is dolgozik, legyen bárki a fenntartója. Ezt pedig csak úgy érdemes megtenni – mint hangsúlyozta -, hogyha képesek vagyunk egymással leülni, és megbeszélni, és megtalálni azokat a megoldásokat, melyek szükségesek ahhoz, hogy az intézményrendszer és az ott dolgozó munkavállalók jól érezzék magukat, munkakörülményeik rendben legyenek, és biztonságban érezhessék magukat.  
Majd kiemelte, hogy a szakszervezettel történő együttműködés során nemcsak a könnyebb kérdéseket, hanem a nehezebb, akár konfliktusokat tartalmazó kérdéseket is meg tudták tárgyalni, és mindig tudtak, ha mást nem, akkor kompromisszumos megoldásra jutni. Ezt a hozzáállást, ami kifejezetten jobbító és tanácsadó volt, kifejezetten köszönte. Majd ígéretet tett arra, hogy ezeket az egyeztetéseket a jövőben is komolyan veszik, próbálják Fehérvár oktatását fejleszteni, mert ez a város érdeke, mindannyiunk közös érdeke.    

Jámbor Ferencné, a Pedagógusok Szakszervezete Fejér Megyei Szervezetének elnöke gratulált ehhez a díjhoz a városnak, mely - mint mondta - egy hosszú, húsz éves együttműködés eredménye. Majd hozzátette, szeretné, hogyha húsz év múlva is ugyanilyen jól együttműködve, és eredményeket elérve tudnának együtt dolgozni. 

 

A díjátadáson készült fotók letölthetőek a Galériából.

 

                                                




 

Szöveg: Kész-Varga Mónika
Fotó: Simon Erika

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.