Az egykori székesfehérvári ejtőernyősökre emlékeztek a Vásárhelyi úton

2017.08.04. 13:25
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. augusztus 4. (péntek)
A rendezvény koszorúzással ért véget. Galéria
 
 

 

 

Katonai tiszteletadás mellett emlékeztek a Repülős és Ejtőernyős emlékműnél a 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóaljra. A 66 évvel ezelőtti eseményeket Juhász József ny. ezredes idézte fel. A megemlékezés Székesfehérvár Önkormányzata, az MH Összhaderőnemi Parancsnoksága, valamint a különböző szervezetek és egyesületek képviselőinek  koszorúzásával ért véget.      

 

A Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete idén is megszervezte a Vásárhelyi úti Repülős és Ejtőernyős emlékműnél azt a hagyományos megemlékezést, mellyel a 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóalj előtt tisztelegnek. Az előtt az alakulat előtt, amely a második világháború után újjászerveződött, és 1951-től 1954-ig Székesfehérváron teljesített szolgálatot. 

Mint azt Juhász József ny. ezredes Székesfehérvár ejtőernyős múltjára visszaemlékező beszédében elmondta, a történelem szempontjából ugyan nagyon rövid idő volt az a 37 hónap, amit a zászlóalj megélt, ugyanakkor csodálatosan szép emlékeket hagyott hátra. Elmondta, hogy a megemlékezés során a 66 évvel ezelőtti eseményekre gondolnak vissza, és a megszépült múltat idézik. Majd számba vette az alakulat életének fontosabb dátumait és momentumait, és név szerint felsorolta azokat, akik a zászlóaljból életüket vesztették. Hangsúlyozta, hogyha az alakulat iránti tisztelet és a hagyományőrzés a továbbiakban is megmarad, akkor mindig lesznek olyanok, akik eljönnek az emlékműhöz, és letéve egy pár szál virágot, emlékezni fognak.     

A megemlékezés koszorúzással ért véget. Székesfehérvár Önkormányzatának koszorúját Brájer Éva alpolgármester, Maroshegy önkormányzati képviselője helyezte el. Az MH Összhaderőnemi Parancsnokság nevében Szűcs Pál ezredes, a Légierő Haderőnemi Osztály vezetője koszorúzott. Szintén koszorút helyeztek el az emlékműnél a különböző szervezetek és egyesületek jelenlévő képviselői.

 

A megemlékezésen készült fotók letölthetőek a Galériából.

 

                                                         - Vége - 


 

Szöveg: Kész-Varga Mónika
Fotó: Simon Erika 


Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.