Harsány perpatvarok, koronatanúk a színpadon és ingyenes seprűparkoló

2017.08.18. 14:08
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2017. augusztus 18. (péntek)
Koronázási Ünnepi Játékok három napon keresztül. Galéria 
 
 
 
 
 
Szabad a vásár! a Belvárosban: pénteken délelőtt elindult a Koronázási Ünnepi Játékok három napos programsorozata. A középkori forgatagból nem hiányzik a vidámság, a hangulatos régizene-együttesek, a zászlóforgatók, a harsány utcaszínházak és a hagyományőrzők sem. A benépesült utcák és terek estig kínálnak tartalmas szórakozást kicsiknek és nagyoknak. Részletes program a város honlapján olvasható.


Lendületes vásári forgatag, előadások és interaktív foglalkozások fogadják péntek délelőttől azokat, akik a Belvárosba látogatnak: elindult a Koronázási Ünnepi Játékok három napos programsorozata. Szabad a vásár! – ezzel a szlogennel elevenedik meg a középkor a Szabad Színház előadóinak segítségével, a Városház tér igazi piaci perpatvarok helyszínévé vált, a sokadalomban nagyszájú kofák, komédiások és mutatványosok röpítenek el a középkorba. A vállalkozó szelleműek koszorút dobálhatnak, egy köztéri fakádban is megmosakodhatnak, és bármelyik tüzes-pörgős életképnek gyorsan a részesei lehetünk, ha másnak nem, a mosodából létrejött korabeli párakapunak. 

A Szent János közt elfoglalták a varázslók és a boszorkányok. A kis sikátorban előkerültek a mágikus és a szerencsekártyák, a gyógyfüvek, a jövőt pedig egy kis hörcsög segítségével tudhatjuk meg: szerelem vár ránk vagy óriási szerencse ér? A seprűparkoló ingyenes, a járgányokra bárki fölpattanhat egy fotó erejéig.

A Koronatanúk kora – átlagosan igen alacsony
: a Mátyás király-emlékmű előtti téren Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színházában okulhattak a járókelők. A szellemes utcaszínházi sorozat negyedik epizódja újabb dalbetétekkel, mutatványokkal gazdagította III. Béla király és korának bemutatását, és olyan rettenetes titkokat is megtudhatott a közönség, ki is volt valójában a „névtelen” Anonymus, és hogyan is készült a Szent Korona. Szem nem marad szárazon a produkció láttán, amit szombaton a Bartók Béla téren követhetünk nyomon.

A Jávor Ottó téren és a Zichy ligetben hagyományőrzők vertek tanyát. Őseink életmódját mutatják be a talpasok és a lovasok, a harcászati, madarász- és vadászati bemutatókra délután várják a közönséget. Többek között az I. András Király Lovagrend, a Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület és a Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület is képviselteti magát, a lovasoknál pedig a Fehérvári Huszárok Egyesülete és Váli Hunok gyülekeztek fel.

A hagyományőrző táborok, a Középkori piac, a Zenetér, a Jósok és boszorkányok sikátora, a Bábosok tere, a Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae és a városjáró gyerekprogram szombaton és vasárnap is várja a családokat vidám, tartalmas kikapcsolódásra.

A könnyűzene rajongói este a Zichy színpadon Zenevonat szuperkoncerten szórakozhatnak LGT-dalokkal és LGT-tagokkal, a Belváros épületeit pedig még mindig a Fény utca öltözteti ünnepi díszbe.

A részletes programok a http://www.szekesfehervar.hu/ oldalon olvashatók.

 

A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!

 






Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Bácskai Gergely, Simon Erika

 

 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.