Újrakezdés – sikeres volt a Városgondnokság hajléktalanokat foglalkoztató programja

2021.01.18. 16:01
KÖZLEMÉNY - 2021. január 18. (hétfő)
 
 
 
2019 februárjában kezdődött a még Nemzetgazdasági Minisztérium által a Kormányhivatalok részére finanszírozott „Hajléktalan személyek reintegrálása a munkaerő-piacra” program, amelynek keretében a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvár Városgondnokságával együtt indította el húsz hajléktalan foglalkoztatását. A program 2020 decemberében ért véget, de tíz résztvevő határozatlan idejű munkaszerződést kapott a Városgondnokságtól – ma az ő eredményeikhez gratulált dr. Cser-Palkovics András polgármester.
 
A hajléktalanság oka több tényező egymást erősítő hatásaként jön létre. Ilyenek például a fizikai és mentális betegségeket, a rossz családi kapcsolatok, a függőségi problémák vagy a súlyos életvezetési nehézségek is. A fedél nélkül maradt embereket a szociális különbségek miatt nagyon nehéz visszaintegrálni a munka világába. Márpedig egy decemberben zárult projekt erre vállalkozott.
 
A program több mint 30 érdeklődővel 2019 februárjában indult, majd április első napján 20 hajléktalan személy kezdte meg a munkát a Városgondnokságon parkfenntartó-gondozó munkakörben, akik közül tizenhárman sikeres vizsgát is tettek azév novemberében. Közülük 10 munkavállalóval zárult 2020. december 31-én a projekt, akik közül kilencen határozatlan idejű munkaszerződést kaptak a Városgondnokságtól, a Parkfenntartási csoportban.
 
Az ő munkájukhoz és teljesítményükhöz gratulált ma dr. Cser-Palkovics András polgármester. „A program, azt gondolom, elérte a célját, hiszen az elindításához képest a résztvevők több mint 50 százalékának sikerült munkát találnia, közülük egy fő külföldön próbál szerencsét, kilencen pedig a Városgondnokság teljes értékű munkavállalói lettek. A mai napon az ő munkájukat köszöntem meg, hiszen nem kevesebbet vállaltak, minthogy városunkat rendezetten tartsák. A Városgondnokság szerepe is elismerést érdemel, hiszen fel merték vállalni a feladatot, amelyet aztán eredményesen véghez is vittek.” – emelte ki a városvezető.
 
Bozai István is elismerően szólt a munkavállalókról és csoportvezetőikről, akik mentorként segítettek átlendülni a nehézségeken, és akik nélkül az integráció nem lehetett volna ilyen sikeres. Mint mondta, a programot a Városgondnokság kiegészítette, hiszen négy fedél nélkül élő munkavállalójuknak ideiglenes szálláshelyet is kialakítottak: „Észleltük, hogy egy-két kollégának további segítségre is szüksége lenne, ezért a Tobak utcai telephelyünkön a raktár jellegű épületünket alakítottuk át saját erőből számukra munkásszállásnak. Így most már a bentlakók minimális költségtérítés fejében tudnak nálunk lakni is.” A városgondnok kiemelte, hogy a programot szeretnék továbbvinni, hiszen ha csak 10 embernek adnak új esélyt az életben, az is hatalmas segítség lehet a szociális rendszer számára.
 
 
 
 
 
A kapcsolódó fotók letölthetők a Galériából.
 
 
 
 
 
 
 
 
Szöveg: Torma Kinga Regina
Fotó: Molnár Artúr
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.