Különleges kiállítás nyílik a Magyar Kultúra Napján

2017.01.18. 09:28
KÖZLEMÉNY - 2017. január 18. (szerda)
A Döntés a műalkotásokból, valamint tér- és fényinstallációkból álló egyedülálló kísérlet.  
 
 
 
 
 
 
A Magyar Kultúra Napja alkalmából nyílik A Döntés című tárlat a Csók István Képtárban. Somogyi Győző festő- és grafikusművész, a Nemzet Művészének Székesfehérvárhoz kötődő alkotásait, a magyar hősöket és az Árpád-házi szenteket bemutató képeit, valamint Párkányi Raab Péter szobrász- és fotóművész 66 fotografikáját láthatja a közönség. A műalkotások egy különleges kísérleti alkotás részei, fényekkel, tér- és illatinstallációkkal, amelyben mindegyik műalkotásnak saját helye és szerepe van. A látogatókat állásfoglalásra, döntésre hívja fel a kiállítás, amit április 30-ig lehet megtekinteni.


A Magyar Kultúra Napján nyílik A Döntés című kiállítás a Szent István Király Múzeum Csók István Képtárában. Somogyi Győző festő- és grafikusművész Székesfehérvárhoz kötődő alkotásai fogadják a látogatókat a földszinti előcsarnokban, ahol megjelennek majd a Székesfehérvári Királyi Napok történelmi óriásbábjai is.

Az emeleten látható maga A Döntés: a kiállítás terébe egy fényzsilipen át juthatunk, a fekete, félhomályos térben fenevadakat, rejtőzködő álarcokat ábrázoló képek fogadnak. A terem közepén álló fehér kápolna külső falain kapnak helyet a 100 hőst ábrázoló festmények, a kápolnában pedig az Árpád-ház szentjeinek világító táblái. A tárlat több mint műalkotások gyűjteménye: Somogyi Győző, a Nemzet Művészének százhuszonhét festményéből, Párkányi Raab Péter hatvanhat fotografikájából, tér-, fény- és illatinstallációból és a Tóth Norbert kurátori koncepciójából felépülő kortárs kiállítás országos jelentőségű, egyedülálló kísérlet.

A látogatókat – ahogy a cím sugallja –, állásfoglalásra készteti a különleges elgondolással felépített tárlat. A belépéstől a kilépésig végigjárt út szimbolikus, a halandó ember képzeletbeli útja, amit az értékválasztások, döntések során járunk végig.

A Szent István Király Múzeum első 2017-es, nagy volumenű kiállítását április 30-ig lehet megtekinteni. A Képtár hétfőn 13-18 óráig, keddtől péntekig 10-18 óráig, szombaton 9-18 óráig, vasárnap pedig 10-18 óráig várja a látogatókat.  



A kiállításról, az alkotókról a http://adontes.hu/, valamint a https://www.facebook.com/SzentIstvanKiralyMuzeum/?fref=ts oldalon olvashatók részletek. 







Szöveg: Fraller Ildikó
 

 

 

 

 

 

 

 




 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.