Időskori aktivitás kedvező munkalehetőségekkel

2018.01.24. 12:17
SAJJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. január 24. (szerda)
Megtelt a Díszterem a nyugdíjas szövetkezetekről tartott fórumon. Galéria 
 
 
 
 
Nyugdíjasoknak tartottak szakmai fórumot szerdán a nyugdíjas szövetkezetekben rejlő lehetőségekről, az alakításukhoz és működtetésükhöz szükséges információkról és az eddig szerzett élményekről, tapasztalatokról. A Városháza megtelt Dísztermében Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője köszöntötte a megjelenteket, majd Gazsi Attila, a VOSZ elnökhelyettese vázolta fel az időskori munkavállalás piaci szempontjait, előnyeit.


Szerdán délelőtt a 2017 decemberében megalakult Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége és a Vállalkozók és a Munkáltatók Országos Szövetsége a nyugdíjas szövetkezetekben rejlő lehetőségekről, az alakításukhoz és működtetésükhöz szükséges szakmai és gyakorlati információkról tartott fórumot egy rendezvénysorozat részeként Székesfehérváron, a Városházán. A szakmai napon a szabályozás jogi és piaci hátteréről tájékoztattak és a gyakorlati tapasztalatokat, illetve élményeket is megosztották az érdeklődőkkel.

Vargha Tamás
honvédelmi államtitkár, Székesfehérvár országgyűlési képviselő köszöntő beszédében a várost egy többgenerációs családhoz hasonlította, ahol a munkamegosztásban mindenkinek megvan a maga szerepe.   „A mai sikereink, a mai lehetőségeink, a mai életünk a mi nyugdíjasaink, a szépkorúak munkájának eredménye és következményei– hiszen az ő munkájuk nélkül nem tartanánk ott, ahol most tartunk. Azt tudjuk ígérni, hogy ezt a munkát a legjobb tudásunk és erőnk szerint egyrészt folytatjuk, másrészt fontos, hogy az eredményekből azoknak is részesülniük kell, akik ezt lehetővé tették.”– fejezte ki köszönetét. A képviselő hangsúlyozta, hogy törekszenek többek között a nyugdíjak értékének megőrzésére és a Nők 40-program folytatására. A fórum témájaként felmerülő kedvezményes formájú egyszerűsített munkavégzési lehetőséget nagy előrelépésnek nevezte, aminek következményeképpen a nyugdíjas munkavállaló több pénzt vihet haza, mint más típusú munkaszerződés esetében.

A piaci szempontok felvázolásával köszöntötte a fórumot Gazsi Attila, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége elnökhelyettese. A munkaerőpiac helyzetét kritikusnak nevezte, ami a termelékenység gátjává is vált: jelenleg 200 ezer ember hiányzik a versenyszféra munkahelyeiről, mondta. Az okok rövid elemzését követően a munkaerő-piaci kínálat bővítésének az igényét fogalmazta meg, ha lehet, hazai forrásból. Májusi adatok alapján jelenleg 2,7 millió nyugdíjas él Magyarországon, a 60 éven felüliek foglalkoztatottság aránya pedig a nyugat-európai számokhoz képest alacsony: a nyugdíjasok visszacsábítása a munkaerőpiacra több munkakörben is fontos törekvés. A VOSZ úgy látja, hogy a nyugdíjasként elvégzett munkával tisztességes szerződések esetén anyagi szempontból mindenki jól járna: a vállalkozók, a szövetkezeti közösség és a nyugdíjas munkavállaló is. Az elnökhelyettes a kedvező adózást, az idősek jelentős tapasztalatának hasznosítását és az időskori aktivitás célját is hangsúlyozta.

A szakmai napon előadást tartott Karácsony Mihály, a Nyugdíjas Parlament Országos Egyesület elnöke – az érintett oldalt megjelenítve. Dr. habil. Réti Mária és Bak Klára, a Szövetkezeti Kutatóintézet Nonprofit Kft. szakértői a szabályozás jogi hátteréről beszéltek, majd Dolgos Attila, a KÖZÉSZ elnökségi tagja prezentációt mutatott be a szervezetről és a gyakorlati tapasztalatokról. A program az előadások után kötetlen formában folytatódik.



A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!






Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika
 
 
 
 



 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.