Orsiékszer - műhelycsodák kiállításon

2018.02.22. 21:53
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. február 22. (csütörtök)
Március 13-án az alkotás folyamatába is bepillanthatunk.
 
 
 
Műhely címmel nyílt meg az Orsiékszer kiállítása az Öreghegyi Közösségi Házban. Németh Orsi és Tárnok Orsi alkotásait országszerte viselik és szeretik, március 18-áig pedig az Öreghegyi Közösségi Házban is megismerhetik a látogatók. Március 13-án az ékszerkészítés folyamatába is beavatják a tárlatra érkezőket. 


Kétféle ember létezik: aki már vásárolt, vagy ajándékul kapott Orsiékszert, illetve aki most csodálkozik rá erre a fémből teremtett csodavilágra. A műhelyben készült alkotásokból most tárlat is nyílt az Öreghegyi Közösségi Házban. Megtelt a terem csütörtök este, sok régi ismerős és érdeklődő eljött Németh Orsi és Tárnok Orsi kiállítására.

Östör Annamária
önkormányzati képviselő köszöntötte a résztvevőket, kiemelve, mennyire fontos, hogy az itt szervezett programok közel hozzák egymáshoz a városrészben élőket és a fehérváriakat.

Orsiékszer 3.0 – így jellemezte a kiállítás anyagát Zsovák Klára. Tárlatnyitójában felidézte azt a 30 évvel ezelőtti indulást, amikor Németh Orsi családi indíttatás és a „Papus” műhelyében szerzett gyermekkori tapasztalatok után alkotni kezdett. A tíz éven át tartó első korszakot a minden anyagból készített, csodás ékszerek jellemezték. Ezt követte a második korszak – a 2.0 verzió –, amikor az ezüstözött kézműves-ékszereket készítette Orsi, és amely húsz esztendőn át tartott. Most pedig egy teljes megújulás, egy új dizájn jelenik meg a munkákban és a megnyílt kiállításon is. Tudatosság, következetesség, amelyet a szépérzék vezetett – röviden így írható le ennek az időszaknak a folyamata, melynek eredménye az lett, hogy ország-, sőt Európa-szerte elterjedtek az Orsiékszerek.

Az Öreghegyi Közösségi Házban csütörtök este megnyílt tárlat már azt a harmadik korszakot mutatja be, amely öt esztendeje kezdődött, amikor az ötvösiskolát végzett lánygyermek, Tárnok Orsi is bekapcsolódott az alkotásba. A folyamatos együttgondolkodás új csodákat teremett – új formák, lendület, új lezáró- és összekötő-elemek, és még folytathatnánk a sort. Röviden: érdemes végignézni a családi műhelyben készült alkotásokból rendezett tárlatot. A titok pedig talán abban rejlik, hogy a készítők szeretik a kezük alatt születő ékszereket, s már az alkotás folyamatában gondolnak arra, aki majd viselni fogja azokat.

A tárlatnyitón a Kákics együttes működött közre, a különleges alkotások március 18-áig várják a látogatókat. Március 13-án, kedden pedig nyitott műhellyé alakul a kiállítás: aznap az Öreghegyi Közösségi Házba költözik Németh Orsi és Tárnok Orsi – itt készítenek majd ékszereket, a látogatók örömére.

Az eseményen készült fotók letölthetőek a Galériából.

 

Szöveg: Stettler Zsuzsanna
Fotó: Simon Erika

 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.