Gyermekvédelmi szakmai fórumot tartottak a Hiemer-házban

2018.02.27. 16:06
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. február 27. (kedd) 
Közösségi önismeret, őszinteség és összefogás a jelzőrendszer hatékonyságáért.      Galéria  
 
 
 
 
 
A gyermekvédelmi észlelő- és jelzőrendszerben dolgozó szakemberek – többek között védőnők, háziorvosok, bölcsődei, óvodai és iskolai dolgozók – vettek részt a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ által szervezett éves szakmai fórumon, melyet a Hiemer-házban rendeztek kedden délután. A 2017-es évet értékelve elhangzott, hogy a jelzőrendszer tavaly aktívabban, eredményesebben működött az előző évhez képest. Székesfehérvár Önkormányzata nevében Brájer Éva alpolgármester mondott köszöntőt, aki hangsúlyozta: a problémák még hatékonyabb megoldása a közösségi önismereten, az őszinteségen és az összefogáson múlik.

A hagyományos éves szakmai tanácskozás megtartása törvényileg előírt, kötelező feladata a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ Család- és Gyermekjóléti Szolgálatának. A mai fórum legfőbb témája volt, hogy értékeljék a gyermekjóléti szolgálatok együttműködésén alapuló észlelő- és jelzőrendszer 2017-es eredményességét és perspektívákat, feladatokat határozzanak meg a 2018-as esztendőre vonatkozóan.

A tanácskozást Tisztl Henrik, a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője nyitotta meg. Elmondta: tavaly több szakembert vontak be az észlelő- és jelzőrendszerbe az előző esztendőhöz képest, ezáltal nagyobb összefogásra, hatékonyabb együttműködésre voltak képesek. A veszélyeztetett gyerekek száma stagnált, a velük kapcsolatos jelzések száma azonban nagymértékben megemelkedett: míg 2016-ban 220, addig 2017-ben 350 bejelentés érkezett főként a köznevelési, közoktatási  intézményektől.
Pozitívumként értékelte, hogy tavaly –  Székesfehérvár Önkormányzatával szoros együttműködésben, új rendszerű feladatként – elindították az iskolai szociális munkát. Ugyancsak fontos előrelépésnek nevezte, hogy hosszas előkészületek után 2017-ben a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központnak önálló települési jelzőrendszeri felelőse lett Ladányi-Nagy Judit személyében.

Székesfehérvár Önkormányzata nevében Brájer Éva alpolgármester köszöntötte a résztvevőket. Mint fogalmazott, a világ folyamatosan változik, átrendeződik, ami új kihívás elé állítja a gyermekvédelemben érintett intézményeket és szakembereket. Az iskolai szociális munka elindítása kapcsán felismerhető, hogy a mai kor tömegkommunikációs eszközei, a közösségi oldalak minden előnyük mellett igen nagy veszélyt is jelentenek, ami nagy változás a 10-15 évvel ezelőtti fő problémaforrásokhoz képest.
Hozzátette, hogy a személyes életünkhöz hasonlóan a közösségi életünkben is fontos az őszinteség, az önismeret és az összefogás azért, hogy bátran szembenézzünk a problémákkal, fejlődjünk és elérjük a célt, hogy a 21. században, egy megyei jogú városban senki ne maradjon egyedül a problémáival. Brájer Éva a városvezetés nevében köszönetét fejezte ki a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ valamennyi dolgozójának.

Kincses Zsolt Dávid
, a Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztályának vezetője a „A közigazgatás szolgáltató szerepvállalása. Partnerség a családsegítés és gyermekjólét szolgáltában” című előadásában áttekintést adott a szociális és gyámügyi igazgatás, valamint a gyermekjóléti szolgáltatás átalakult rendszeréről. Hangsúlyozta, hogy a lokális szakmafejlesztés nem valósulhat meg az ágazaton belüli, valamint az ágazatközi együttműködések hiányában. Prezentációjában bemutatta az elmúlt időszak eredményeit a helyi közigazgatási és a területi szolgáltatási szektor szinergiájának hangsúlyozása mellett. Rámutatott arra, hogy a szakmai, szakmaközi kooperáció nem eshetőleges, hanem egyenesen szükségszerű a jóléti szolgáltatások eredményességéhez.

A konferencián részt vett dr. Dienesné Fluck Györgyi, a város szociális tanácsnoka is.  



A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.
 

 

Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Molnár Artúr


 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.