EsélyKör fórum a foglalkoztatás új kihívásairól

2018.03.02. 11:43
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. március 2. (péntek) 
A program a társadalmi integrációt, a szemléletformálást és az érzékenyítést helyezi középpontba.   Galéria
 
 
 
 
 
„A foglalkoztatás új kihívásai – megváltozott munkaképességű munkavállalók a XXI. században” címmel szakmai napot szervez az EsélyKör (fogyatékosügyi szervezetek hálózata) március 6-án, hétfőn a Viktória Rehabilitációs Központban. Az érzékenyítéssel egybekötött eseményről sajtótájékoztatót tartottak a Hiemer-házban.

„Székesfehérvár Önkormányzata hosszú évek óta kiemelten kezeli az esélyteremtést, a fogyatékossággal élők ügyeit. Szeretnénk, hogy az érintettek a lehető legkomfortosabban éljenek, biztonságban érezzék magukat városunkban. Ennek legjobb kitörési pontja, ha támogatjuk a fogyatékossággal élőket tömörítő, az őket segítő szervezeteket, amelyek programokat rendeznek, érdekképviseletet látnak el, vagy éppen szolgáltatásokat nyújtanak. Országos tekintetben is unikális az EsélyKör, melyben a helyi szervezetek összefognak, hogy könnyebben tudják magukat érvényesíteni.” –
hangsúlyozta a szakmai napot beharangozó sajtótájékoztatón Molnár Tamás, civil és ifjúsági tanácsnok.

A társadalmi integrációt, a szemléletformálást és az érzékenyítést középpontba helyező rendezvény a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete koordinálásában, és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásában valósul meg. A szakmai napon a témával foglalkozó intézmények és a civil szektor képviselői elemzik a munkaerő-piaci helyzetet az érintettek és foglalkoztatók aktív együttműködésével.  A program számos új információt és érdekességet tartalmaz.

Szokó Zsolt
elnök arról beszélt, hogy a LÁRKE is része az EsélyKörnek, amely célul tűzte ki, hogy a foglalkoztatás érdekében helyzetbe hozza a megváltozott munkaképességűeket. Ez a hálózat felöleli a fogyatékossággal foglalkozó, teljes szervezeti kört Székesfehérváron, ide tartoznak többek között a látás-, hallás- és mozgássérültek és az autizmussal élők.
A szakmai napon szó lesz a fogyatékossággal élők foglalkoztatási lehetőségeiről, a képzésekről, az esélyelemzésről, illetve a vállalkozóvá válás, a bedolgozás és a távmunka lehetőségeiről. Az érzékenyítő, meglepetésszerű programelemek formabontóvá, nagyon érdekessé teszik a programot.

M. Papp Mária
, a LÁRKE irodavezetője hangsúlyozta: a  szakmai nap lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők megismerjék a fogyatékossággal élők és megváltozott munkaképességűek mindennapjait és a munkavállalói helyzetüket befolyásoló tényezőket. Ezen túlmenően segítséget nyújt a foglalkoztatók számára a megfelelő munkatárs megválasztásában, és bebizonyítja, hogy a megfelelő munkakörülmények biztosításával és a kompetenciák feltérképezésével teljes értékű munkát végző munkavállalókat találhatunk ezekben a csoportokban is.

Részt vesznek az EsélyKör hálózat tagszervezetei: Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete, a Viktória Rehabilitációs Központ, Mozgássérültek Fejér Megyei Egyesülete, Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon, Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány, Egyensúlyunkért Alapítvány, Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének Fejér Megyei Szervezete, Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye, a Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház, valamint a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány.

A megvalósításban közreműködnek az EsélyKör hálózat tagszervezeteinek önkéntesei is. Számos érzékenyítő, szemléletformáló elem, harmonika játék, gitár szóló színesíti a keddi rendezvényt.

A kapcsolódó plakátok és a részletes program letölthető a Galériából.



 

–     Vége –

Szöveg:

LÁRKE
és
Havasi Tímea; ÖKK



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.