Szakmai nap a fogyatékkal élők foglalkoztatásáról

2018.03.06. 11:43
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. március 6. (kedd) 
Fontos a kapcsolatteremtés, egymás jobb megismerése!      Galéria
 
 
 
 
 
 
Megváltozott munkaképességűek, fogyatékkal élők, az őket tömörítő civil szervezetek és munkáltatók vettek részt azon a szakmai napon, melyet „A foglalkoztatás új kihívásai – megváltozott munkaképességű munkavállalók a XXI. században” címmel rendeztek ma a Viktória Rehabilitációs Központban. A fórum célja volt az egyes szereplők közötti kapcsolatteremtés, egymás jobb megismerése a foglalkoztatás fellendítése érdekében.

A szakmai napon a megváltozott munkaképességűek és a munkáltatók információhoz jutottak a meghívott szakemberek, szervezetek által, és létrejött egy olyan párbeszéd, amely új megközelítési módokra, egyfajta szemléletváltásra fókuszálva segítséget nyújt az érintetteknek. A fórum lehetőséget kínált arra, hogy a munkaadók megismerjék a fogyatékkal élők és a megváltozott munkaképességűek mindennapjait, és a munkavállalói helyzetüket befolyásoló tényezőket. A munkaadók információkat kaphattak a dolgozók kiválasztásához, bebizonyítva, hogy a megfelelő munkakörülmények biztosításával és a kompetenciák feltérképezésével teljes értékű munkát végző dolgozókat találhatnak ezekben a csoportokban is.

A fórumot a fogyatékkal élő civil szervezeteket tömörítő EsélyKör, azon belül is a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete szervezte. A rendezvény interaktív érzékenyítő foglalkozásokkal kezdődött, majd a megnyitóval folytatódott, melynek keretében Székesfehérvár Önkormányzata nevében Brájer Éva alpolgármester köszöntötte a résztvevőket.
Arról beszélt, hogy a 2018-as év egy új folyamat kezdetét jelenti. A városvezetés örömmel fogadta az EsélyKör megalakulását, amely egyfajta ernyőszervezetként szolgálja a hatékony kommunikációt, a közös munkavégzést, az egy irányba történő haladást. Az EsélyKör külön soron szerepel a 2018-as városi költségvetésben, ami segíti a támogatást és a közös célok elérését. Beszélt a Székesfehérvári Érzékenyítő Programról, a SZÉP-ről, amely szintén fóruma lehet az együttműködésnek.

Szokó Zsolt, a LÁRKE elnöke arról beszélt, hogy szervezetük az elmúlt 15 évben igyekezett megfelelni a kihívásoknak, és jelentősen kivette a részét a fogyatékkal élők és a megváltozott munkaképességűek helyzetének javításából a térségben. Tájékoztatása szerint sok olyan kormányzati törekvés van, amely helyzetbe hozhatja az érintetteket. A foglalkozatás fellendülésének első, legfontosabb lépése, egyfajta előszobája az elemi és a foglalkoztatási rehabilitáció, az, hogy alkalmassá tegye a célcsoportokat a munkaerőpiacon való elhelyezkedésre.

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

 


Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Simon Erika 
 
 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.