Korszerűbbek lettek a Járási Hivatal épületei

2018.03.23. 13:08
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. március 23. (péntek)
30%-os csökkenés várható a fűtési és villamos költségekben. Galéria 
 
 
 
 
Ma adták át a Székesfehérvári Járási Hivatal három – Honvéd utcai, József Attila utcai és Mátyás király körúti – energia-racionalizálással felújított épületét. A hazai forrásokból és önkormányzati támogatással elkészült 623 millió forint összértékű beruházás révén 30%-os csökkenés várható a fűtési, illetve a villamos költségek tekintetében, valamint a fejlesztés szolgálja az ügyfelek komfortérzetét és a megfelelő munkakörülmények kialakítását is. Dr. Simon László kormánymegbízott történelmi léptékűnek nevezte az elmúlt évek közigazgatási fejlesztéseit, dr. Cser-Palkovics András polgármester pedig a rendezettség, a nyugalom és a kiszámíthatóság meglétét emelte ki az ünnepélyes átadáson.


A KEHOP-5.2.2.-16-2016-00056 – „Középületek energetikai fejlesztései Fejér megyében” elnevezésű program keretében – hazai források és önkormányzati támogatás igénybevételével – elkészült a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatala három épületének energia-racionalizálási felújítása: a Honvéd utca 8., a József Attila utca 42. és a Mátyás király körút 6. szám alatt.

Dr. Simon László
kormánymegbízott az ünnepélyes átadáson elmondta: „Az állampolgárok és a vállalkozások számára is fontos, hogy a modern közigazgatás gyors, korszerű, kulturált szolgáltatást nyújtson. A járások megerősítése, a hivatalok hatásköreinek bővülése elengedhetetlenné tette az épületek felújítását, nemcsak költséghatékonyság szempontjából, hanem az ügyfelek komfortérzetének növelése, valamint a megfelelő munkakörülmények kialakítása érdekében is szükség volt erre. E beruházások egyben a közpénzekkel történő takarékoskodást is szolgálják.”

A kormánymegbízott hozzátette, hogy a külcsín mellett fontosnak tartják a szolgáltatások színvonalát, a munkatársak felkészültségét – ezt mutatja a „Miben segíthetünk?” szlogen is. A kormányhivatali szférában életpályamodell kerül bevezetésre, megtörtént az illetmények rendezése, hosszú távú, kiszámítható munkahelyet kínálnak a munkatársaknak, fogalmazott Dr. Simon László, és a kormányhivatal január 1-jétől kibővült feladatköréről is szólt. Beszédének zárásaképpen azt hangsúlyozta, hogy Fejér megyében a közigazgatásban az elmúlt évtizedekben nem mentek végbe ilyen mérvű fejlesztések: „Történelmi lépésekről van szó, és nem szabad megállni ezen az úton!” – fogalmazott.

Dr. Cser-Palkovics András
polgármester a kormánymegbízott szavaira visszautalva megköszönte a mind a város, mind a járás számára fontos beruházások lehetőségét Magyarország Kormányának. „Fontosak részben városképi szempontból is, hiszen ezek az épületek elhelyezkedésüket tekintve a Belvároshoz, a Belváros környékéhez tartoznak, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen képet mutatnak. Az állam egyre inkább azt a rendezettséget mutatja, amitől a biztonság, a nyugalom, a kiszámíthatóság érhető tetten az emberek mindennapjai számára.” – fogalmazott a polgármester a felújított épületek apropóján, majd kifejezte, hogy a mindennapok működésében is ugyanez a rendezettség figyelhető meg. Minden ilyen felújítás az ügyfelek számára is kiemelt jelentőségű, valamint a fejlesztések eredményei az itt dolgozók munkakörülményeit is meghatározzák. A polgármester büszkeségét fejezte ki az épületben működő Városi Levéltár kapcsán, amely szintén méltóbb helyszíne lehet az ezeréves város dokumentumainak. A fejlesztések kapcsán dr. Cser-Palkovics András az együttműködés jelentőségét hangsúlyozta, a közös kormányzati és városi szándék eredményeként újulhatott meg a három épület: „Nemcsak a közigazgatás, hanem valamennyi fejlesztés vonatkozásában elmondhatjuk, hogy történelmi mértékű segítséget és támogatást kap Székesfehérvár. Tudjuk, ha ez folytatódhat, ha ez az együttműködés megmarad, akkor ez a következő években is ilyen fejlődést eredményezhet.”

Törő Gábor
országgyűlési képviselő az átfogó felújítási programot méltatta, és az idegenforgalmi növekedésről, a Modern Városok Program beruházásairól szólva a további fejlődés lehetőségét fogalmazta meg. A 150 ezer ügyfelet ellátó járásról elmondta, hogy olyan járási hivatal működtetésében érdekeltek, amelyről pozitív visszajelzések érkeznek a lakosság részéről. Vargha Tamás honvédelmi államtitkár, országgyűlési képviselő azt emelte ki, hogy a mai átadásnak az egyik fontos üzenete, hogy a Kormány élen járjon azokban az előírásokban, eljárásokban, ajánlásokban és lehetőségekben, amiket maga jelöl ki az állampolgárok számára – legyen ez környezetbarát fejlesztés vagy a szolgáltatások minősége. Az állam, Székesfehérvár városa, a kormányhivatal, a járási hivatal pedig mindezekben élen jár, mondta.

Az ünnepség végén Vargha Tamás, Törő Gábor, dr. Cser-Palkovics András, Dr. Simon László és Dancs Norbert, a Székesfehérvári Járási Hivatal hivatalvezetője közösen vágták át a nemzeti színű szalagot.

A rendezvényen részt vett Dr. Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója, Dr. Tanárki Gábor igazgató, a járási települések polgármesterei, a kormányhivatal vezetői, a Városi Levéltár igazgatója, a beruházásokat végző cégek képviselői és az építkezések műszaki ellenőrei.

 

A programról:

A 3 milliárd forint összértékű projekt során 18 épület energetikai felújítása történt meg az üzemeltetési költségek csökkentése, az energiahatékonyságának javítása, valamint a környezetbarát rendszerek elterjedésének elősegítése céljából.

A beruházásokkal – amelyek tartalmaznak többek között hőszigetelési munkákat, homlokzati nyílászárócseréket, napkollektor beépítését és alapvető fűtéskorszerűsítési munkákat – várhatóan 30 % -kal csökkennek a fűtési, illetve a villamos költségek, várhatóan több mint 2 millió kwh-val csökken az épületek összes energiafelhasználása.

1. Honvéd utca 8. - a Székesfehérvári Járási Hivatal székhelye

Az épület valamennyi homlokzatát hőszigetelte a beruházó, valamint megtörtént az ingatlan homlokzati nyílászáróinak energia-megtakarítást eredményező cseréje, a lapostető, valamint az árkádfödém hőszigetelése is.

A gépészeti munkák közül a fűtés részleges rekonstrukciója, az elektromos felújítások során pedig a tartalékvilágítási rendszer kialakítása, a hő- és füstelvezetés kiépítése, valamint a villámvédelem felújítása valósult meg. Az épületre napkollektorok kerültek.  Éves szinten várhatóan 240 MWh (megawattóra) energia-megtakarítás várható, ami körülbelül 40 %-os fogyasztáscsökkenést jelent. Az éves költség-megtakarítás akár 2-2,5 millió forint is lehet.

A beruházás teljes összege: 309 M Ft.

2.  József Attila u. 42. – ott a Székesfehérvári Járási Hivatal Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztálya található.

Az épület valamennyi homlokzatának hőszigetelése megtörtént, és új nyílászárókat kapott a homlokzat.

A padlásfödémet, a magastetőt és a pincefödémet is hőszigetelték a szakemberek. Gépészeti és villamos munkák is voltak az épületben, a fűtés részleges rekonstrukciója megtörtént és tartalékvilágítási rendszert alakítottak ki.

A hő- és füstelvezetés is kiépült, felújították a villámvédelmet, és ebben az ingatlanban is naperőmű segíti ezentúl az energia ellátást.

Itt éves szinten 500 MWh energiamegtakarítás is lehetséges, ami ~50 %-os csökkenést jelent. Az éves várható költségmegtakarítás 4-5 millió forint.  A beruházás teljes összege: 227 M Ft.

 

3. A Mátyás király krt. 6. – ott a Székesfehérvári Járási Hivatal Műszaki Engedélyezési, Fogyasztóvédelmi és Foglalkoztatási Főosztálya található.

Az épület valamennyi homlokzatának hőszigetelése mellett a homlokzati nyílászárók is újak, szigetelték a padlásfödémet, a magastetőt is.

Gépészeti felújítások is történtek, részleges rekonstrukciót hajtottak végre a fűtés hálózaton.

Ebben az ingatlanban is kiépítették a tartalékvilágítási rendszert, és a hő- és füstelvezetést. A Mátyás király körút 6. szám alatt is megújult a villámvédelem.

Ebben az épületben éves szinten várhatóan 120 MWh energia-megtakarítás várható, ez ~30 %-os költségcsökkenést jelent. Az éves költség-megtakarítás mintegy 1-1,2 M Ft lesz.

A beruházás teljes összege: 96 M Ft.

 



Az ünnepségen készült fotók letölthetőek a Galériából!





                        

Szöveg: Fraller Ildikó, Csathó Barna
Fotó: Simon Erika

 

 

 

 

 



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.