Először adták át a Gál tanár úr ösztöndíjat

2018.04.25. 15:44
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. április 25. (szerda)
Középiskolás diákot és egyetemi hallgatókat támogat ösztöndíjprogramjaival az SZFA. Galéria
 
 
 
A Gál tanár úr ösztöndíjat elsőként Müller Ágnes tópartis diák vehette át, míg a természettudományok és informatika terén végzett kutatói tevékenységben három egyetemi hallgatót, Hegedűs Esztert, Somogyfoki Rékát és Spránitz Tamást támogatja a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány. Az ösztöndíjakat ma a Városházán adta át dr. Cser-Palkovics András polgármester és Laufer Tamás kuratóriumi elnök.


A Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány az SZFA ösztöndíjprogram mellett első alkalommal hirdette meg a Gál tanár úr ösztöndíjat a tehetséges gyermekek támogatására és segítésére. Az ösztöndíjprogramot özvegye, Gál Józsefné Gyalog Enikő felajánlásából hozta létre a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány a matematika területén elhivatott, 8. vagy 9. évfolyamos, székesfehérvári oktatási intézményben tanuló diák támogatására. Az első ösztöndíjas Müller Ágnes, a Tóparti Gimnázium 9. évfolyamos tanulója, aki általános iskolai tanulmányait a Hétvezér Általános Iskolában végezte. A matematika iránt elhivatott, évek óta matematikaversenyeken, tehetséggondozó táborokon vesz részt.

Tehetséggondozás, a közösségért érzett és vállalt felelősség, a fiatalok támogatása, a város és az itt élők szeretete mind-mind benne van ebben az ösztöndíjban, mondta dr. Cser-Palkovics András, aki ismét köszönetet mondott a példaértékű felajánlásért. Székesfehérvár polgármestere az ösztöndíjasok további munkájához, tanulmányaikhoz sok sikert kívánt.

Laufer Tamás, a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány kuratóriumi elnöke kiemelte, elkötelezettek abban, hogy a Székesfehérváron élő fiatalok – a 18 – 25 éves korosztály – tehetségüket minél szélesebb körűen kibontakoztassák, a képességeikben rejlő lehetőségeket megmutassák, szakmai tudásukat fejlesszék. Ösztöndíjpályázatuk célja, hogy támogassák a felsőoktatásban tanuló hallgatók tudományos kutatását a természettudományok, illetve az informatika terén. Az idei évben három ösztöndíjat ítélt oda a kuratórium: Hegedűs Eszternek, Somogyfoki Rékának és Spránitz Tamásnak. A programban eddig 27-en részesültek támogatásban.

Somogyfoki Réka az ELTE-n fizika szakon tanul 2017 óta. Rendszeresen részt vesz a természettudományok népszerűsítését, megismertetését célzó rendezvények szervezésében, önkéntes tevékenység keretében végzi a fizika népszerűsítését a gimnáziumban tanuló diákok körében. Hangsúlyt és időt fektet a szakterületén folyó munkák, kutatások nyomon követésére, az önképzés lehetőségeinek kihasználására. Spránitz Tamás okleveles geológus, jelenleg PhD kutatását végzi az ELTE Természettudományi Karán. A „Földtani közlönyben” publikált, „Kőzettan” tantárgy óraadói feladatait látta el az Egyetemen az MsC képzése során, előadóként vesz részt több kőzettani és geokémiai előadássorozaton. Hegedűs Eszter, aki orvos joggal  foglalkozik és e területen folytat kutatásokat, nem tudott részt venni a mai ünnepségen, ő egy későbbi időpontban veszi át az oklevelet.

Az eseményen készült fotók letölthetők a Galériából.

fotó: Molnár Artúr
 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.