Hétpróbás mackókeresők a Hetedhét Játékfesztiválon

2018.05.23. 11:34
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. május 23. (szerda) 
Minden eddiginél színesebb programok szombaton és vasárnap a Belvárosban.  
 
 
 
 
 
Ládavasút, felhővadászat, lovagi torna, élményműhely, mackókereső kalandok a hétpróbásoknak, a színpadon bábműsorok, koncertek, a Vörösmarty Színház jótékonysági programja – igazán sokszínű lesz idén a Hetedhét Játékfesztivál, amelyet a gyermeknap hétvégéjén, május 26–27-én rendeznek meg a Belvárosban, a Városház téren és a Fő utcán egészen a Mátyás Király-emlékműig.

„Székesfehérvár hosszú évek óta a Hetedhét Játékfesztivállal ünnepli a gyermeknapot, és várja a város apraját nagyját. A jelmondat,  mely szerint „A művészet kiköltözik az utcára”, igaznak bizonyult, hiszen a fesztivál a Hetedhét Játékmúzeumból nőtte ki magát.” – hangsúlyozta a beharangozó sajtótájékoztatón Brájer Éva alpolgármester, aki nemcsak a fesztiválra, hanem a múlt pénteken a múzeumban megnyílt Réber László emlékkiállítás megtekintésére is invitálta az érdeklődőket.


Minden évben egy központi téma köré csoportosulnak a programok. Az idei fesztivál „állati jó” lesz, minden az állatokról fog szólni. – emelte ki dr. Nagy Veronika, a Hetedhét Játékmúzeum muzeológusa. Teddy mackó elveszett – a Hetedhét Játékmúzeum lakói kétségbeesve keresik barátjukat, és arra kérik a gyerekeket, segítsenek megtalálni őt. Május utolsó hétvégéjén, a hatodik Hetedhét Játékfesztivál hétpróbája során – mindkét napon – a Belváros sok pontján várnak feladatok a vállalkozó kedvű mackókeresőkre, akiknek összesen hét sikerpecsétet kell összegyűjteniük ahhoz, hogy Teddy végre hazajusson. A próbák feladatait Adorján Viktor fogalmazta versekbe.
A hétpróbásoknak, no meg persze a többi gyereknek rengeteg más játékot is kínál a fesztivál május 26–27-én a fehérvári Belvárosban, a Fő utcán és a Városház téren. A felhővadászat minden évben nagy siker az égbe vágyó kicsik között, sokan szeretik a ládavasutat, és a fajátékok is népszerűek a gyerekek között. Lesz  lovagi torna, élményműhely, természetesen macis kézműves foglalkozás, és akár saját játékot is varrhat magának, akinek kedve van.
Idén is folytatódik a  Hétbolha játékcserebere, amelyben arra kérik a gyerekeket, hozzák el régi, megunt játékaikat, hogy a fesztiválon új gazdára találhassanak. Cserébe hazavihetnek egy másikat, vagy választhatnak azok közül, amelyeket a Hetedhét Játékmúzeum önkéntesei készítettek. Lesz majd fotózás az otthonról hozott kedvenc játékkal, a fotók a múzeum virtuális gyűjteményét gyarapítják.
Idén is törekszenek arra, hogy a gyerekeket múzeumi élményben részesítsék. A Hetedhét Játékmúzeum mellett a Deák Gyűjteményt is bevonják a programokba, és múzeumi tárgyak „megszólaltatásával” teszik még élményszerűbbé a rendezvényt.

A játékban megfáradt aprónép a színpad előtt pihenheti ki a fáradalmakat. A színpadot az Egyházmegyei Múzeum és a Püspöki Palota előtt találják az érdeklődők. – tette hozzá  Benkő-Igaz Krisztina, a Fehérvári Programszervező Kft. szakmai vezetője. Fabók Mancsi, Fekete Dávid, a Vaskakas Bábszínház, a Tintaló Társulás, a Bóbita Bábszínház és a Mesebolt Bábszínház előadásai a felnőtteknek is jó szórakozást ígérnek, ahogyan a családi koncertek is: szombaton délután Bolba Éva és a JAZZterlánc, vasárnap délelőtt Palya Bea, délután a  Klárisok zenekar muzsikál.
A szombati napon rendezi meg a Szent István Király Múzeum a Régészet Napját, ennek keretében a Fő utcai Rendház díszudvarában régészhomokozó, interaktív tárlatvezetés, óriáspuzzle és más kirakójáték is várja a gyerekeket, akik akár Mátyás aranyforintjának vagy III. Béla rézpénzének másolatát is elkészíthetik maguknak emlékül. A Hetedhét Játékfesztivál ideje alatt a múzeum összes székesfehérvári kiállítóhelye ingyenesen látogatható.

A gyereknaphoz a Vörösmarty Színház is csatlakozik. Vasárnap a Fő utcán a színház művészeivel is találkozhatnak majd a rendezvény látogatói, a színészek mesélnek, énekelnek a kis vendégeknek. A programnak része egy  jótékonysági adománygyűjtő akció is, amely már május 22-én elkezdődik. Az adományokat – biciklit, sporteszközöket, társasjátékot, színes ceruzát, zsírkrétát – a színházban lehet leadni, vasárnap pedig a színház sátrában. Az összegyűlt játékokat a délben kezdődő színpadi műsor keretében adják át a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központban élő gyerekeknek. Váradi Eszter Sára színművész mindenkit arra kért, hogy támogassák a kezdeményezésüket, hiszen az adományok jó helyre kerülnek. Deresné Tanárki Mária, a kedvezményezett intézmény igazgatója köszönetét fejezte ki a város támogatásáért. Mint mondta, 870 gyerekről és fiatalról gondoskodnak, Székesfehérvár pedig egy olyan város, amely gyermek- és családbarát, és számos pozitív megnyilvánulása irányul a Gyermekvédelmi Központ felé.


A Hetedhét Játékfesztivál első napján, május 26-án, szombaton Mesés kertek címmel gyermek kertépítő versenyt rendeznek a Zichy ligetben: 9–12 óráig a város 23 óvodás csapata dolgozik majd a Zenepavilon mellett. A feladat egy előre elkészített virágágyásba a gyerekek által kigondolt, pedagógus vagy szülői segítséggel kivitelezett fantáziakert kialakítása. A kiskertekre szavazni is lehet: a közönség által a legszebbnek választott három kert alkotóit díjazzák.

 

–     Vége –

Szöveg: 

Fehérvári Programszervező Kft. 
és 
Havasi Tímea (ÖKK) 



További információ:

Benkő-Igaz Krisztina
Fehérvári Programszervező Kft.
Székesfehérvár, III. Béla király tér 1. (Művészetek Háza)
Telefon: +3670/457-9001
E-mail: titkarsag@fehervariprogram.hu
Honlap: www.fehervariprogram.hu
Facebook: www.facebook.com/fehervariprogram




 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.