Országos ünnepséget tartott Székesfehérváron a Vöröskereszt

2018.05.25. 12:20
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. május 25. (péntek)
Köszöntötték az önkénteseket, a támogatókat és a munkatársakat. Galéria 
 
 
 
 
 Ünnepséget tartottak Székesfehérváron a Vöröskereszt és Vörösfélhold Mozgalom májusi világnapja alkalmából. Az országos rendezvényt Székesfehérvár Önkormányzata nevében Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok köszöntötte, kiemelve a város életében fontos támogató közösségek szerepét – köszönetet mondva a Vöröskereszt helyi szervezetének. A rendezvényen elismeréseket adtak át a kiemelt munkát végző önkénteseknek, támogatóknak és munkatársaknak. A programok szombaton a Humanitárius Települések Találkozójával folytatódnak Soponyán.


A Vöröskereszt és Vörösfélhold Mozgalom világnapja május 8-a: ekkor ünneplik világszerte a mintegy 17 millió önkéntest és a 450 ezer dolgozót, akik sokszor emberpróbáló körülmények között állnak helyt. 186 országban tartják a világnapot Henri Dunant, a Nemzetközi Vöröskereszt alapítójának születésnapján. A Magyar Vöröskereszt több mint 600 ezer emberhez jut el szolgáltatásokkal, mint például a szociális segélyezés, a társadalmi elsősegélynyújtás oktatása vagy a véradások szervezése.

Székesfehérváron ünnepséget rendeztek pénteken a májusi világnap alkalmából, amely egy perces néma főhajtással kezdődött a közelgő Hősök Napja előtt.

Östör Annamária
egészségügyi és sporttanácsnok a házigazdák nevében köszöntötte az ünnepség résztvevőit a történelmi városban, amely az ország egyik legdinamikusabban fejlődő városa is egyben – fejezte ki. A számtalan fejlesztés az itt élő embereket szolgálja, amelyeknek a középpontjában a fenntarthatóság áll, ahogyan az egészségfejlesztési program, az egészségügyi intézmények felújítása vagy a kórház-támogatási program azzal a céllal, hogy a város lakói minél több egészséges évet éljenek meg. „Ezek a fejlesztések és ezek a munkák semmit nem jelentenek, ha nem áll mögöttünk közösség, ha nem támogatnak minket az itt lakók, az itt dolgozó emberek. Az egyik ilyen közösségünk a Magyar Vöröskereszt: az ő munkájuk, a megyei-városi szervezet és az önkéntesek nélkül nem tarthatnánk itt.” – fejezte ki köszönetét Östör Annamária, majd eredményes tanácskozást és kellemes időtöltést kívánt.

Dr. Fodor Antalné
, a Magyar Vöröskereszt alelnöke beszédében az elmúlt hetek egész országban zajló ünnepségeit idézte fel, és azt mondta, hogy jó alkalom ez emlékezni az elmúlt évtizedekre, a közösen megtett munkára. Az ünneplő közösség tagjai – fogalmazott – tudják, mit jelent vöröskeresztesnek lenni, és ugyan tevékenységük egy csepp a tengerben, de enélkül csekélyebb volna tenger, idézte Teréz anya szavait.

Az ünnepségen az a 83 önkéntes, támogató és munkatárs vehetett át kitüntetéseket, elismeréseket, akik a Vöröskereszt munkáját segítik.

A programok szombaton a Humanitárius Települések VIII. Országos Találkozójával folytatódnak Soponyán: itt idén 13-an vehetik át a Humanitárius Település címet, amelyet 2007-ben alapítottak. Azok a települések kaphatják meg az elismerést, amelyek segítik a nehézsorsúakat, és kiemelten kezelik az egészséges életre való nevelést, a véradásra mozgósítást és a fiatalok bevonását ezekbe a programokba.

A rendezvényen részt vett Oláh Miklós, a Magyar Vöröskereszt alelnöke, Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, valamint a Nemzetközi Vöröskereszt és a Magyar Vöröskereszt képviselői. 



A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!




                        

Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Varju Zoltán Mihály
 

 

 

 

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.