Főhajtás a háborúkban elesett katonák emléke előtt

2018.05.25. 15:09
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. május. 25. (péntek) 
Koszorúzások a Hősök Napja tiszteletére.      Galéria
 
 
 
 
 
 
A háborúkban elesett magyar katonák és életüket vesztett civilek előtt tisztelgünk a Hősök Napján. Az országos kezdeményezéshez hagyományosan csatlakozott Székesfehérvár városa, pénteken a katonatemetőkben tartottak néma koszorúzásokat. A megemlékezések a hétvégén is folytatódnak.

A magyar hősök emlékünnepét május utolsó vasárnapján tartjuk azokra a katonákra és civilekre emlékezve, akik életüket áldozták Magyarországért. Először az első világháború idején, 1917-ben iktatták törvénybe a Hősök Napját, melyet 1945-től, a kommunista időszakban nem tartottak meg. A rendszerváltoztatás után újra megtartották a tiszteletadást, melyről 2001-től ismét törvény rendelkezik.

A hagyományokhoz hűen Székesfehérvár idén is csatlakozott az országos kezdeményezéshez.

11.00 órakor az Izraelita temetőnél tartottak megemlékezést, ahol Molnár Tamás tanácsnok, Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, a Fejér Megyei Kormányhivatal képviseletében Dancs Norbert, a Székesfehérvári Járási Hivatal hivatalvezetője és Sándor Zsolt dandártábornok, az MH ÖHP megbízott szárazföldi haderőnemi főnöke koszorúzott.

11.45 órakor folytatódtak a koszorúzások a Rác temetőben, ahol Viza Attila önkormányzati képviselő,  Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, a Fejér Megyei Kormányhivatal képviseletében Dancs Norbert, a Székesfehérvári Járási Hivatal hivatalvezetője és Sándor Zsolt dandártábornok, az MH ÖHP megbízott szárazföldi haderőnemi főnöke volt jelen.

12.30 órakor a Hosszútemetőben emlékeztek, ahol Földi Zoltán bizottsági elnök, Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke és Mucsi István ezredes, az MH ÖHP Híradó, Informatikai és Információvédelmi Főnökség főnöke koszorúzott.

13.15 órakor a Szentlélek katonatemetőben emlékeztek a hősökre, koszorút helyezett el Horváth Miklós Csaba bizottsági elnök, Törő Gábor országgyűlési képviselő és Mucsi István ezredes, az MH ÖHP Híradó, Informatikai és Információvédelmi Főnökség főnöke

14.00 órakor a Repülős és Ejtőernyős emlékműnél zárult a pénteki program, az emlékezés virágait Horváth-Tancsa Ágnes tanácsnok, Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke és Sáfár Albert dandártábornok, az MH ÖHP Légierő Haderőnem főnöke helyezte el.

A méltósággal teli tiszteletadásokon díszőrök, koszorúvivők és a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar működött közre.

A megemlékezések a hétvégén is folytatódnak. Május 26-án, szombaton 18.30 órakor a Donát és Zobori utca kereszteződésében található emlékkeresztnél Róth Péter alpolgármester képviseli Székesfehérvár Önkormányzatát, míg május 28-án, vasárnap 12.00 órakor Székesfehérvár Belvárosában, a Hősök terén tartanak néma koszorúzást, többek között Mészáros Attila alpolgármester részvételével.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

–     Vége –


Szöveg: Havasi Tímea

Fotó: Molnár Artúr

 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.