Az egészségügyben dolgozókat ünnepelte a város a Semmelweis-napon

2018.06.28. 15:13
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. június 28. (csütörtök) 
Köszöntötték a HSZI jubiláló munkatársait is.     Galéria
 
 
 
 
 
Az egészségügyben dolgozókat köszöntötte Székesfehérvár Önkormányzata a Semmelweis-napon. Az ünnepség az Oskola utcában koszorúzással kezdődött, majd a Hiemer-házban folytatódott. Az eseményen külön köszöntötték a Humán Szolgáltató Intézetnél több évtizeden át kimagasló munkát végzett szakembereket, asszisztenseket és védőnőket.

Július elseje, Semmelweis Ignác születésnapja a magyar egészségügy ünnepe. Székesfehérváron évek óta hagyomány, hogy az Önkormányzat a jeles évforduló alkalmából köszönti az ágazat munkatársait, az orvosokat, az ápolókat, az asszisztenseket, megköszönve áldozatos munkájukat és elhivatottságukat.

A mai ünnepség az Oskola utcai Semmelweis-domborműnél kezdődött. A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház kórusának előadása után megkoszorúzták Székely János Jenő alkotását. A város nevében Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok, illetve Ráczné Földi Judit és Márton Roland önkormányzati képviselők koszorúztak. Ugyancsak elhelyezte az emlékezés virágait a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály és a Székesfehérvári Járási Hivatal Népegészségügyi Osztály, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház, a Magyar Orvosi Kamara Fejér Megyei Szervezete, a Humán Szolgáltató Intézet, a Család- és Nővédelmi Központ, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, továbbá a Ciszterci Szent István Gimnázium és a Ciszterci Diákszövetség.

A koszorúzást követően a Hiemer-házban folytatódott a Semmelweis-napi ünnepség. Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András valamennyi egészségügyi dolgozónak köszönetét fejezte ki a város közössége nevében. Mint mondta: „Igyekszünk a város mindennapjai szempontjából nélkülözhetetlen munkát végzőknek megköszönni az áldozatos munkát. Kevés olyan terület van az életünkben, melyet az egészségügyhöz tudnák mérni, és fontos, hogy köszönetet mondjuk a fehérváriak közössége nevében ezért a szolgálatért….Látva az erőfeszítést, amit az egészségügyi szakemberek megtesznek, azt mondhatjuk, hogy illik kalapot emelni.”
Hozzátette, hogy a köszönet nemcsak ezen az egy napon,  hanem szürke hétköznapokon is jár.  Arra is felhívta a figyelmet, hogy tanuljuk meg megbecsülni az ország, a megye és a város egészségügyi ellátórendszerét.

Az ünnepségen külön köszöntötték a Humán Szolgáltató Intézetnél több évtizeden át kimagasló és önzetlen munkát végző szakembereket is. Elismerésben részesült Kovácsné Simon Zsuzsanna, a Kelemen Béla utcai tanácsadó területi védőnője, aki korábban Kiváló Védőnő díjat kapott. 

Jubileumi jutalomban részesült 25 év közalkalmazotti munkájáért Tápi Zsuzsanna egészségügyi asszisztens, Békefiné Marosi Regina területi védőnő, Kiss Krisztina területi védőnő és Szilvágyi Szilvia területi védőnő. Elismerték Törzsök Nóra területi védőnő 30 éves, valamint Csiby Imréné fogászati asszisztens, Dikó Judit iskolavédőnő, Rodics Istvánné területi védőnő és Szivákné Heilig Ilona területi védőnő 40 éves közalkalmazotti munkáját is.

Östör Annamária
egészségügyi és sporttanácsnok pohárköszöntőjében ugyancsak köszöntötte az egészségügyben dolgozókat, különösen a fiatalon érkezett szakembereket. Köszönetét fejezte ki a közösen végzett munkáért, az együttes áldozatvállalásért, melyet a városért tesznek.

A Székesfehérvár Egészségügyéért díj átadására Székesfehérvár Közgyűlésének következő rendes ülése előtt, augusztus 17-én kerül sor.


A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából.

 

 

Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Molnár Artúr
 

 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.