Szívvel és lélekkel

2018.07.02. 22:40
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. július 2. (hétfő)
Megkezdődött a VAN Fesztivál Székesfehérváron.
 
 
 
 
Öt nap alatt több mint ötszázan lépnek fel XXXI. Országos Speciális Művészeti Fesztiválon, amelynek városunk ad otthont mától július 6-ig. A székesfehérváriak összművészeti produkcióval köszöntötték a VAN Fesztiválra érkezőket ma este a Vörösmarty Színházban rendezett gálán. Az eseményen jelen volt dr. Cser-Palkovics András polgármester és Szekeres Pál miniszteri biztos.
 
 
Fiatalok és idősek, nők és férfiak, fogyatékosok és épek egy közös műsorszámban mutatták meg a VAN Fesztivál ünnepélyes megnyitóján, hogy együtt milyen sok mindent meg lehet valósítani. Négy évszak címmel a polgárdi Fejér Megyei Integrált Szociális Intézmény lakóinak és a székesfehérvári Arany János EGYMI Ezredéves Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és EGYMI tanulói együtt léptek színpadra a Vörösmarty Mihály Általános Iskola néptánccsoportjával és a Hang-Szín-Tér Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulóival.

„A most látott műsor bepillantást adott abba a fantasztikus szakmai munkába, amely a városi és a megyei intézményeinkben folyik. Szívvel és lélekkel sokan dolgoznak együtt, köszönet mindezért.” - kezdte köszöntőjét dr. Cser-Palkovics András polgármester. Örömét fejezte ki, hogy Székesfehérvár adhat otthont a fesztiválnak - egy olyan nagy múltú, de modern, lüktető nagyváros, amelyben ott van a szív és a lélek.

„VAN Fesztivál, amely volt és lesz is!” - kezdte köszöntőjét a Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesület ügyvezető igazgatója. Asztalos Zsolt köszönetet mondott a városnak, hogy szeretettel befogadta ezt a rendezvényt, amelyen 36 tagintézmény 555 iskolás és felnőtt korú tagja vesz részt. A kedden délelőtt kezdődő bemutatónapokra minden érdeklődőt szeretettel várnak és hívnak a Vörösmarty Színházba, ahol színvonalas produkciókkal lépnek színpadra a csoportok.

Székesfehérvár ma a kultúra és a sport fővárosa. A Vörösmarty Színházban zajló eseménnyel egyidőben az atlétika legkiválóbb sportlói mérték össze tudásukat a Gyulai Memoriálon, emelte ki a megnyitón Szekeres Pál, a fogyatékos emberek társadalmi integrációjával foglalkozó miniszteri biztos. Úgy fogalmazott, hogy a fesztiválon látható egységes, szívet-lelket melengető műsorok mögött nagyon komoly előkészítő munka és felkészülés áll. Egy ilyen fellépésen, megmérettetésen mindenki, a résztvevők és a közönség egyaránt győztes!

A gála ezt követően egy táncprodukcióval folytatódott, ahol bécsi keringő, rumba és swing, tangó, valamint latin mix szerepelt a balmazújvárosi Wywaras Dance Group, a bánhalmai Táncolj szívből tánccsoport, és a regölyi Holly Gully Táncklub, valamint az újpalotai Figura Táncsoport előadásában. A nyitóműsorban fellépett a hódmezővásárhelyi Arpeggio Nuovo zenekar és Horányi Juli YOULÏ énekesnő is.

A bemutatók, amelyek mindenki számára ingyenesen megtekinthetők, a Vörösmarty Színházban mindennap 09.30 órakor kezdődnek. A fesztivál fő vonulatát a sérült alkotók és esetenként segítőik ének, néptánc, társastánc, moderntánc, vers- és prózamondó, színjátszó, hangszeres zenei, valamint bábjáték előadásai képezik. Délutánonként 17.00 órától a fesztivál művészeti csoportjai mutatkoznak be a Zichy ligeti szabadtéri színpadon, ahol zenés-táncos produkciók váltják majd egymást. A Fő utcán lesznek érzékenyítő programok, kreatív műhely és vásár is sérült alkotók munkáiból.  Esténként pedig koncerteken szórakozhatnak a résztvevők. Fellép többek között a Hangadók, a Szivárvány és a Lásho Lecsó zenekarok, valamint Ferenczi György és a Rackajam, illetve a Balkan Fanatik is.

 
Az eseményen készült fotók letölthetők a Galériából.

 
Fotó: Molnár Artúr
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.