Parádés felvonulással és gálával búcsúztak Fehérvártól a néptáncfesztivál résztvevői

2018.08.15. 21:34
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. augusztus 15. (szerda) 
A tánc arra tanít, hogy tiszteljük a másfajta embereket!      Galéria
 
 
 
 
 
 
Véget ért a Székesfehérvári Királyi Napok keretében megrendezett XXIII. Nemzetközi Néptáncfesztivál. Ma este valamennyi táncegyüttes és a házigazda albások részvételével a Táncháztól indult a hagyományos felvonulás, amely a Belvárost és annak környékét érintve a Zichy színpadig tartott. A fergeteges záró gálát tömegek kísérték figyelemmel a nézőtérről és a Hotel Magyar Király előtti térről.

A Nemzetközi Néptáncfesztivál több mint két évtizede szerves részét képezi az államalapításhoz kapcsolódó ünnepi programoknak Székesfehérváron. Az elmúlt 23 évben 60 ország 150 együttesének mintegy 5000 szereplője táncoltatta meg a királyi várost. Idén is roppant színes volt a kínálat, a világ számos pontjáról érkeztek résztvevők. A Baskír Köztársaságot a Dustar, Bulgáriát a Zarya, Csehországot a Rosenka, Franciaországot a Lou Trelus képviselte, míg Görögországból az Alonaki, Indiából a Raaga, Indonéziából a Lises Stkip és Mexikóból a Guijarro táncegyüttes vett részt a programban. A szombati megnyitót királyi gyermekjátszók, királyi játékterek, térzenés programok, esti gálák és éjszakába nyúló nemzetközi folkestek követték.

Szerdán este parádés záró programmal ért véget a fesztivál. A hagyományos felvonulás a házigazda Alba Regia Táncegyüttes vezetésével, valamennyi nemzetközi csoport részvételével a Táncházból indult, majd a Malom utca – Mészöly Géza utca – Mátyás király körút – Alba Pláza – Liszt Ferenc utca – Városház tér – Fő utca útvonalon haladt végig. A csoportok a Belvárosban meg-megálltak, és „táncszigeteket” alkotva mulattatták a közönséget. Útjukat végigkísérte az érdeklődők tömege, a gálának helyet adó Zichy színpadnál, a csordultig megtelt nézőtérről pedig hatalmas tapssal üdvözölték a táncosokat.

„A tánc arra tanít, hogy tiszteljük a másfajta embereket. A tánc segít, ha háborog az ember lelke, vagy éppen ha nagyon jókedve van. Tánc közben megszűnik a világ, nem létezik más, csak a zene, a mozdulat és a megnyugvás.” – hangsúlyozta bevezető gondolataiban Kneifelné Laczkó Krisztina, a fesztivál műsorvezetője.

Az elmúlt napok világkörüli táncos utazásának zárásaként a csoportok tízperces blokkokban búcsúztak a királyi várostól, és köszönték meg Székesfehérvár vendégszeretetét, a fesztiválszervezők odaadó, kitartó munkáját.

A kapcsolódó fotók letölthetőek a Galériából. 

 

 

Szöveg: Havasi Tímea
Fotó: Molnár Artúr
 

 
 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.