Táncra magyar!

2018.08.20. 23:18
SAJTÓKÖZLEMÉNY - Székesfehérvár, 2018. augusztus 20. (hétfő)
Négy néptáncegyüttes gálájával zárult a Belvárosban a Királyi Napok   Galéria
 
 
 
 
 
A vajdasági Cirkalom Táncegyüttes, a miskolci Szinva-völgy Táncegyüttes, a salgótarjáni Nógrád Táncegyüttes és az Alba Regia Táncegyüttes műsorával zárult a Székesfehérvári Királyi Napok ünnepi programsorozata a Belvárosban, a „Táncra, magyar!” gálán.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester, Szent István ünnepén a Zichy-színpadon köszöntötte a „Táncra, magyar!” gála nézőit. „Az államalapítás ünnepének esti órájában, Székesfehérváron köszöntöm Önöket. Abban a városban, amiről az Aranybulla első cikkelye úgy szól, hogy ezt az ünnepet a magyar népnek itt kell megtartania. Hagyományosan erről az elmúlt tíz napban sem felejtkeztünk el. Hagyományunkra, történelmünkre és kultúránkra emlékeztünk; hívtunk ehhez barátokat országhatáron belülről és túlról. Köszönöm, hogy itt voltak sok-sok tízezren, és ne felejtsék: jövőre is lesz Királyi Napok itt, Székesfehérváron!”- hangzottak a polgármester szavai.

A Zichy-színpad augusztus 20-án is élettel és kultúrával volt tele. Ezt az Alba Regia Táncegyüttes és vendégei - a vajdasági Cirkalom Táncegyüttes, a miskolci Szinva-völgy Táncegyüttes, a salgótarjáni Nógrád Táncegyüttes – biztosították. A zsúfolásig megtelt Belvárosban a nézők nemcsak a színpad előtti nézőtéren, hanem óriáskivetítőn is élvezhették a fantasztikus magyar táncokat.

A négy együttes a történelmi Magyarország minden zugából elhozott egy-egy pici szeletet a sokszínű magyar tánckultúrából. Székelyföldtől Vajdaságon át, Erdélyország egészét bejárva, Magyarbődtől Rábaközig barangolhattunk a táncosokkal - élvezve és átérezve a magyar muzsika és kultúra, népi hagyományok összetartó erejét.

A gálaest méltó befejezéseként az Alba Regia Táncegyüttes lépett színpadra, akik a „Megőriztem, továbbadom” című Tánc Világnapi műsorukkal készültek, melyben a felnőtt együttes mellett fellépett a Senior csoport, valamint az Alba Regia Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Pulutyka és Csöröge csoportja. Az államalapításnak és Szent István királynak az ünnepén mi sem lehetett volna szebb zárása az estének, mint egy olyan produkció, amely azt mutatja be, hogyan lehet a magyar kultúrát megőrizni és ezt a kulturális hagyatékot az utánunk következő generációknak továbbadni.

 

A gála képei letölthetők a Galériából!

 

 

Fotó: Simon Erika

Szöveg: Torma Kinga Regina

 

 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.