Fenntartható modell a Börgöndi Repülőtér fejlesztésére

2018.09.09. 13:00
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. szeptember 9. (vasárnap)
Sugárhajtású gép, siklóernyősök és oldtimerek bemutatói a légiparádén. Galéria 
 
 
 
 
 
Az L-29 Delfin sugárhajtású kiképzőgép érkezésével vette kezdetét a 23. Börgöndi Repülőnap légiparádéja, majd a rendezvény történetében először csodálhatták meg a kilátogatók a hátimotoros siklóernyősök bemutatóját. Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében a repülőtérnek a Modern Városok Programba foglalt fejlesztéséről megfogalmazta: ennek szükségességét a város fenntartja, a szakemberekkel fenntartható, üzemeltethető modellt terveztek – a kormány döntését várják a beruházás elindításához. A megnyitót követően a Repüléstörténeti Emlékműnél néma koszorúzással hajtottak fejet a résztvevők.


23. alkalommal rendezte meg az Albatrosz Repülő Egyesület a Börgöndi Repülőnapot, az ősz közkedvelt légiparádéját. A magyar lajstromba került L-29 Delfin sugárhajtású kiképzőgép érkezésével – a botkormány mögött Szakács Gáborral – vette kezdetét a bemutatók sora, majd a kilátogatók először csodálhattak meg a levegőben hátimotoros siklóernyősöket. A tovább programok között ejtőernyős ugrások, helikopteres és vitorlázó gépek kápráztatják el az eget kémlelőket délelőtt és délután is. Az oldtimer repülőgépek csodái mellett szimulátorok és több katonai sátor kínál látni- és kipróbálnivalót, a Nemere-sátor mellett pedig kiállították a magyar tervezésű és Székesfehérváron épített repülőgép elkészült törzskeretét.

Az ünnepélyes megnyitón a fővédnök Németh Szilárd honvédelmi államtitkár üzenetét tolmácsolták először, aki népszerű, remek kikapcsolódást kínáló családi rendezvény kapcsán azt is hangsúlyozta, hogy a program nagyszerű lehetőséget teremt a bemutatókkal, toborzó és katonai hagyományőrző programokkal a katonai hivatás népszerűsítésére. A Honvédelmi Minisztérium, a HM Zrínyi és a HM EI Zrt. képviseletével a fiatalok számára a személyes benyomások, találkozások sorsfordító jelentőségűek is lehetnek a jövőt tekintve, fogalmazott. Az államtitkár üzenetében gratulált a városvezetésnek és az egyesületnek a rendezvény megszervezéséhez. 

Dr. Cser-Palkovics András
polgármester köszöntőjében a repülőnapot a várostérkép egyik legfontosabb és az egyik legtöbb embert megmozgató rendezvényének nevezte. Köszönetet mondott az Albatrosz Repülő Egyesület minden munkatársának mind a repülőnapon, mind a hétköznapok során végzett munkájáért. „Székesfehérvár Önkormányzata nem véletlenül kérte a Modern Városok program keretében ennek a repülőtérnek és a repülőtér környezetének is a fejlesztését. Ennek szükségességét a város fenntartja, és azt gondoljuk, hogy abszolút fenntartható és üzemeltethető modellt találtuk ki a szakemberek segítségével. Bízom benne, hogy ez hamarosan a kormány elé tud kerülni, és a kormány ezt támogatni fogja – hogy végre azt a nagy bejelentést közösen meg is tehessük.” – fogalmazott, majd szép időtöltést kívánt a város számára fontos helyszín őszi rendezvényén.

Viza Attila
önkormányzati képviselő, a közbiztonsággal kapcsolatos feladatok tanácsnoka az egyre nívósabb rendezvényről elmondta, hogy évről évre életben tartja Székesfehérvár már 102 éves repüléstörténetének hagyományait. A repülőtér fejlesztésével kapcsolatban kiemelte, hogy ennek a megvalósulása nemcsak gazdasági, hanem civil, társadalmi tekintetben is további óriási fejlődést hozhat a városnak, a térségnek.

A szervezők nevében Szilády Dezső egyesületi elnök köszönte meg a város és a szponzorok támogatását, majd kellemes szórakozást, a bátrabbaknak jó repülést kívánt.

Az ünnepi perceket követően a Repüléstörténeti Emlékműnél néma koszorúzással tisztelegtek a megnyitó résztvevői.


A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!







Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Molnár Artúr

 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.