Arany 200 busz relikviákkal, manuális játékokkal és digitális eszközökkel

2018.09.19. 13:56
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. szeptember 19. (szerda)
A mozgókiállítást Maroshegyen és a Belvárosban is meg lehet nézni. Galéria 
 
 
 
 
Székesfehérvárra érkezett az Arany 200 busz. A Petőfi Irodalmi Múzeum mozgókiállítását ma, szombaton és jövő szerdán lehet megtekinteni a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár előtti parkolóban, a Plaza mellett pedig vasárnap várja a látogatókat. A relikviamásolatok, dokumentumok és versek mellett manuális játékok és digitális eszközök teszik élményszerűvé a fiatalok számára a tapasztalatszerzést. Kívülről nagyon impozáns, belülről nagyon izgalmas, tartalmas az Arany 200 busz, fogalmazott Brájer Éva alpolgármester, és örömét fejezte ki, hogy a Böndörödőre kilátogató közösséget is megszólítja majd a rendhagyó kiállítás.


Székesfehérvárra érkezett az Arany 200 busz – a Petőfi Irodalmi Múzeum mozgókiállítása. Az intézmény reprezentatív kiállítással tisztelgett a 200 éve született Arany János előtt, és ehhez kapcsolódóan elkészítették az „Önarckép álarcokban” című tárlat utazó változatát. A busz több mint egy éve járja az országot: a székesfehérváriak szeptember 19-én, 22-én és 26-án délután nézhetik meg a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár előtti parkolóban, szeptember 23-án, vasárnap pedig az Alba Plaza oldalában várja a látogatókat. A mozgókiállításon versek, képek, különféle dokumentumok, relikviamásolatok, valamint manuális játékok és a digitális eszközök hozzák közelebb a látogatókhoz Arany János életművét, kapcsolatait, költészetét – miközben szórakoztatják a látogatókat.  

Kívülről nagyon impozáns, belülről nagyon izgalmas, tartalmas az Arany 200 busz, fogalmazott Brájer Éva alpolgármester, Maroshegy önkormányzati képviselője a fiataloknak szánt innovatív kezdeményezésről. „Aki megtekinti ezt a kiállítást, egyet fog velem érteni abban, hogy ezt pontosan úgy rendezték meg, ahogy a ma generációihoz érdemes és lehet szólni.” – invitálta meg a gyerekeket, családokat, iskolákat és osztályokat az alpolgármester. Ebben a kiállításban érdemes tartózkodni, nagyon bevonó jellegű, játékos és interaktív – tette hozzá Brájer Éva. Örömmel mondta el, hogy a Maroshegyi Böndörödő közösségi rendezvényének résztvevőit is megszólítja majd a buszon berendezett tárlat, és gratulált az alkotóknak.

Sidó Anna és Kaszap-Asztalos Emese kurátorok anyaggyűjtése alapján készült el a mozgókiállítás, ami koncepciójában elsősorban a középiskolás korosztályt igyekszik megszólítani, mondta el Molnár Eszter muzeológus. A kiállítás sokrétű: az irodalom hagyományos anyaga is megjelenik, miközben látványában újszerű a bemutató. A színes külső megjelenés mellett a busz belülről a letisztult designnal Arany személyiségét idézi fel. Térképészektől elkezdve mérnökökön keresztül számtalan szakember dolgozott a kiállításon – ami ezáltal Arany költészetét is sok oldalról mutatja be. Az országos körút eddigi tapasztalataiból Molnár Eszter a gyerekek digitális érdeklődését emelte ki, de azt is elmondta, hogy a buszon minden korosztály talál magának tetsző és őt lekötő elemeket.

Iszkádi Erika
, a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója azt mondta, mindent elkövetnek, hogy nagyon sokan láthassák a kiállítást. A busz 15-20 embert képes egy időben befogadni, ezért kérik, hogy a csoportok jelezzék részvételi szándékukat a művelődési ház elérhetőségein.

A mozgótárlat ingyenes, minden egyéni látogatót is szeretettel várnak!


A sajtótájékoztatón készült fotók letölthetőek a Galériából!




                                      

Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika

 
 
 
 
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.