Fogyatékkal élők munkavállalási fejlesztéseiről a Városházán

2018.10.25. 11:41
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. október 25. (csütörtök)
Szakmai napot tartott az EsélyKör. Galéria 
 
 
 
 
A Városházán rendezték meg a Székesfehérvári EsélyKör szakmai napját, amely a fogyatékossággal élők munkaerőpiaci elhelyezkedésének fejlesztéséről szólt. A szimpózium olyan modellt mutat be, amely a vezetői kihívásokra és a szervezeti kultúrára is kitérve kezeli a munkavállalás kérdéseit. Az EsélyKör az önkormányzati, a vállalati és a civil szektor együttműködésében lát lehetőséget arra, hogy jó válaszok szülessenek a társadalmi kihívások kérdéseire – ezért meghívták a tanácskozásra a cégek HR-munkatársait is. Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében méltatta az Önkormányzat munkáját is segítő példaértékű együttműködést és a szakmai műhelyek programját – ami a város közösségét erősíti.


A Városházán rendezték ma a fogyatékosügyi szervezeteket tömörítő Székesfehérvári EsélyKör szakmai napját, a fogyatékossággal élők munkaerőpiaci elhelyezkedésének fejlesztése céljából.

A konferencia résztvevőit dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a Díszteremben, és a Városháza helyszínének szimbolikája kapcsán azt fogalmazta meg: a szakmai nap a város első számú termében a város közössége szempontjából kiemelkedő jelentőségű. A szimpózium küldetését a következőkkel jellemezte: Székesfehérvár, a város mint a közös otthon, amelyért mindannyian felelősek vagyunk; az EsélyKör maga a példaértékű együttműködés és összefogás; valamint a szakmai műhelyek közös konzultációja. A polgármester azt mondta, az EsélyKör tevékenysége megkönnyíti az Önkormányzat működését és döntéseit, a kapcsolódó intézmények, civil szervezetek bevonásával. A résztvevőknek jó tanácskozást kívánt, és a nap végére azt a tapasztalatot: mind egyénként, mind pedig közösségként is eredményes napot tudjanak magukénak.

A konferencia új modellt mutat be, amely komplex módon – a vezetői kihívásokra, a szervezeti kultúrára és az azt érintő kérdésekre is kitérve – kezeli a munkavállalást, nyilatkozta Farnady Judit, a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány elnöke. Új, korszerű módszereket osztanak meg a munkaerő-megtartással és -kiválasztással kapcsolatban, és helyet kap a megközelítésben a munkavállalói oldal is, többek között a fejlesztendő kompetenciák, jártasságok vonatkozásában. A megváltozott munkaképességű embereknek van helye a munka világában, mondta, sok esetben bevonhatóak – de ehhez nemcsak fizikai akadálymenetesítésre, hanem szemléletváltásra is szükség van. A szakmai napra meghívták a vállalatok HR-vezetőit, munkatársait: az EsélyKör az önkormányzati, a vállalati és a civil szektor együttműködésében lát lehetőséget arra, hogy jó válaszok szülessenek a társadalmi kihívások kérdéseire.

Az EsélyKör olyan hálózat, amelyben szakmai team-ek dolgoznak együtt, és közvetlenül jutnak el a célcsoport tagjaihoz. Harmadik éve fejlődik a modell, szoros együttműködésben az Önkormányzattal, és nemcsak a foglalkoztatás témájában, hanem például a városi vagy kulturális programok akadálymentesítésében és egyéb beruházások megvalósításában is tudnak tanácsot adni a döntéshozóknak. Az eddigi tapasztalatok alapján egyre fontosabb a mindenre kiterjedő akadálymentesítés megvalósításában betöltött szerepük, a kórházzal kialakított együttműködés, illetve az alakulóban lévő kooperáció a múzeum intézményével. A kijelölt célok között szerepel egy komplex szolgáltatási terv kidolgozása és annak gyakorlati megvalósítása – a minden fogyatékkal élőt érintő témákból például a munkavállalók fejlesztése vagy a rehabilitációs szolgáltatások –, ami hatékonyabban, átláthatóan és egyre jobb színvonalon működhet egységes rendszerben.

A konferencián előadások hangzottak el többek között a szervezeti kultúra fejlesztéséről, az esélyegyenlőségi együttműködésről és a munkavállalók kompetenciáinak fejlesztési lehetőségeiről, a Fejér Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntesház, a Wikaa Workshops, a Civil Centrum Közhasznú Alapítvány, a Karitász Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye és a Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztályának közreműködésével.

A rendezvényen részt vett Brájer Éva alpolgármester, valamint a kapcsolódó egészségügyi, szociális és kulturális intézmények, szervezetek vezetői, munkatársai.

A rendezvényen készült fotók letölthetőek a Galériából!






Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Simon Erika
 

 

 

 



 

Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.