Hősi halottakra emlékeztek a katonatemetőkben és az emlékhelyeken

2018.10.31. 12:27
 
 
 
Hősi halottak, elhunyt katonák emléke előtt tisztelegtek a város és a megye képviselői. A sírkertekben és a Budai úti laktanyánál hajtottak fejet, majd a megemlékezések a Városház téri II. világháborús emlékműnél értek véget néma koszorúzással.


Halottak napja alkalmából fejet hajtottak az elhunyt katonák és a díszpolgárok emléke előtt a város és a megye önkormányzatának képviselői.

A megemlékezések a Hosszútemetőben kezdődtek, ahol Szigli István önkormányzati képviselő és Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke helyeztek el koszorút. A Szentlélek katonatemetőben Mészáros Attila alpolgármester és Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke rótták le tiszteletüket, majd a Béke téri orosz katonatemetőben Deák Lajosné önkormányzati képviselő és Wilmek Tibor alelnök tisztelegtek a hősi halottak emléke előtt. Az egykori Budai úti laktanyánál dr. Horváth Miklósné önkormányzati képviselő és Tanka Csaba alelnök helyeztek el koszorút. A megemlékezések a Városház téri II. világháborús emlékműnél értek véget: Róth Péter alpolgármester és dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke hajtottak fejet a város katonáira emlékezve.

A székesfehérvári izraelita, rác és evangélikus sírkertekben, valamint a csalai katonasíroknál és a Gyergyó Emlékparkban is koszorút, illetve sírcsokrokat helyeznek el az elhunyt katonák vagy eltemetett díszpolgárok emlékére.


A megemlékezéseken készült fotók letölthetőek a Galériából!





Szöveg: Fraller Ildikó
Fotó: Molnár Artúr, Varju Zoltán Mihály
 
 
 
 
 
 


 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Március
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.