Elkezdődött a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusának bővítése

2018.11.14. 18:35
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2018. november 14. (szerda)
Tudásközpontként éled újjá az egykori lovas laktanya épülete. Galéria
 
 
 
A Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusa 1,475 milliárd forintnyi támogatást nyert el az EFOP 4.2.1. Felsőoktatási infrastruktúra fejlesztése támogatási program keretében, az Egyetem Székesfehérvári Campusának infrastrukturális fejlesztésére, tudásközpontjának kialakítására, hangzott el a projekt mai sajtónyilvános bemutatóján, amelyen részt vett dr. Pavlik Lívia kancellár, dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester is.


A Budapesti Corvinus Egyetem az ország egyik legjobb egyetemeként a leginkább versenyképes diplomát biztosítja az itt végzettek számára. Az egyetem vezetése mindig törekedett arra, hogy a hallgatói számára a legjobb képzéseket nyújtsa; ennek egyik hatékony formája a duális képzési rendszer. A minőségi felsőfokú oktatás egyik záloga a magas szintű akadémiai, oktatói bázis, ugyanakkor a korszerű oktatási infrastruktúra ma már elengedhetetlen feltétele a versenyképes tudás megszerzésének. A Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusának infrastrukturális fejlesztése is ennek a gondolatnak az egyik megvalósulása.

Dr. Pavlik Lívia, a Budapesti Corvinus Egyetem kancellárja az épület bejárását megelőző sajtótájékoztatón elmondta: „A Fehérvári Campus fejlesztése és tudásközpontjának kialakítása a XXI. századi követelményeknek megfelelő. A projekt során olyan képzési környezetet és helyszínt alakítunk ki, amely elősegíti a gazdaságtudományi képzésben résztvevők eredményes oktatását és támogatja oktatóink, kutatóink hatékony munkavégzését.”

A háromszintes „B” épület teljes alapterülete 1920 m². Az új épületben tervezett főbb oktatótermek és funkcionális helyiségek – előadótermek, oktatótermek, számítástechnikai oktatóterem, konzultációs szobák, számítógépekkel felszerelt könyvtár, valamint egy 20 fős olvasó-tanuló szoba kap helyet. Kialakítanak egy konferenciatermet és egy modern informatikai eszközökkel felszerelt kutatólabort. Az épület felújításának költségén túl összesen mintegy 640 millió forint értékben további EFOP projektek valósulnak meg a campuson, ezek keretében a kutatási infrastruktúra fejlesztésére irányuló, illetve kapcsolatépítési és együttműködési projekteket valósítanak meg.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester a sajtótájékoztatón elmondta: „Nagyon nagy öröm egy város életében, amikor fontos stratégiai partnere, a Budapesti Corvinus Egyetem – immár teljes felmenő rendszerben működő – Székesfehérvári Campusa bővítéséről adhatunk hírt.  Külön jó érzéssel tölt el az is, hogy a város egyik történelmi jelentőségű épülete, az egykori lovas laktanya megmenekül az enyészettől. A rendkívül jó adottságokkal rendelkező, gyönyörű épület megújul és érdemi tartalommal töltődik meg, tudásközpontként éled újjá. A hallgatók itt olyan korszerű tudást kapnak, amely felkészíti őket a folyamatosan változó munkaerőpiac újabb kihívásaira.”

Székesfehérvár Önkormányzata a Campus épületei körül rendezi a zöldterületeket, amelynek része egy sportpálya, parkolók, kerékpártárolók, közösségépítésre alkalmas bográcsozóhelyek és padok létesítése. Ezek lehetőséget kínálnak az előadásokon kívüli szabadidő hasznos, kulturált környezetben való eltöltésére.

A bejáráson készült fotók letölthetőek a Galériából.


Fotó: Simon Erika
 
Oldal nyomtatása

Eseménynaptár

«
2024 Április
»
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • Nincs esemény!
Írja be
a kódot:

Boross Mihály (1815 - 1899) A sajtóterem névadója

Boross Mihály (1815-1899)
Boross Mihály a forradalom és szabadságharc időszakának jelentős megyei politikusa volt. 1815. január 9-én született Ószőnyben. Nagyszülei felvidékiek voltak. Pozsony megyéből származtak a Komárom megyei Ószőnybe, s itt változtatták meg vezetéknevüket, Borostyánról Borossra. A gimnázium elvégzését követően Cegléden, Nagykőrösön, Pápán tanult, majd több éven keresztül joggyakornokként dolgozott. 1842-ben tette le az ügyvédi vizsgát. Ezt követően rövidebb ideig Tatán gyakorolta az ügyvédi praxist.